رییس اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان:
تقاضای فرهنگیان، استخدام و جایگزینی یکی از فرزندان بازنشستگان به جای خودشان

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- منوچهر قاسمی منجزی رییس اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان در جلسه شورای اداری در سخنانی ضمن گرامی داشت سالروز برگزاری اولین نماز جمعه و تشکر از حجت الاسلام امینی، مهندس گوروئی و علی عسگر ظاهری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به دلیل حمایت های شان از آموزش و  پرورش اظهار داشت: تشکر ویژه ای دارم از نماینده محترم مسجدسلیمان که در شروع فعالیت خود حمایت خوبی را از اداره آموزش و پرورش داشته اند به طوری که ده دستگاه فتوکپی، ده دستگاه رایانه و ده دستگاه ویدئو پروژکتور و تعمیر و مرمت ۴ مدرسه پر خطر را در جلسه ای که با مدیر کل محترم نوسازی  داشتند برای آموزش و پرورش به سرانجام رساندند.

به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود  گفت: از نماینده محترم تقاضامندم جهت  استخدام و جایگزینی یکی از فرزندان همکاران بازنشسته به جای خودشان اقدام  و دل فرهنگیان را شاد نمایند. وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: یکی از مسائلی که این روزها باعث نگرانی همکاران شده است و امیدواریم جناب ظاهری در مجلس آن را پیگیری نمایند شرایط جدید بازنشستگی ست به نوعی که در گذشته میانگین ۲ سال آخر برای بازنشستگی در نظر گرفته می شد اما امروز به ۵ سال در حال افزایش است و این مسئله موجبات نگرانی همکاران فرهنگی را فراهم نموده است.قاسمی ادامه داد: به  همین دلیل همکاران پس از رسیدن به سال ۲۸کاری برای حق معاونت و مدیریت، اداره را ترک می کنند…

رییس اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان ضمن خیرمقدم به خانم موسوی  مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان استانداری با بیان این که از مجموع کل پرسنل، ۹۳۲ نفر از همکاران خانم هستند و به دستور مدیر کل محترم مبلغ دو میلیون تومان علاوه بر وام های حمایتی که در اختیار آن ها قرار داده شد به زنان خود سرپرست پرداخت نمودیم وی ادامه داد: واحد امور بانوان اداره در راستای حل مشکلات این عزیزان تلاش های خوبی  نموده است.

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: همه عزیزان در نظر دارند اگر آموزش و پرورش پویا، خلاق و اثر گذار باشد و با توجه به اصل رسالت خود، که همان رساندن انسان به حیات طیبه می باشد در ساحت های مختلف تربیتی فعالیت می کند و برای آموزش مهارت های زندگی به کلیه دانش آموزان برای ورود به جامعه تلاش می کند زیرا رهبر معظم انقلاب فرموده است: کلیه ی ادارات به آموزش و پرورش کمک کنند و فکر نکنید که هزینه است بلکه سرمایه گذاری  است و خوشبختانه  ما در آموزش و پرورش در شاخص های مختلف رشد داشته ایم و موفق عمل کرده ایم. وی ادامه داد: در بعد آموزشی با برگزاری کلاس های تقویتی مستقیم در بسیاری از مدارس و انتخاب کد مدرسه برای کلیه دانش آموزان در روزهای جمعه کلاس گذاشتیم و این کاری ست که برای اولین بار در کشور انجام شده است به نوعی که  در دو مرحله فراخوان می دهیم و کلیه ی دانش آموزان سال سوم را دعوت و در دو روز همراه با پذیرایی کامل و ناهار و دعوت از معلمان توانمند و کلاس های رفع اشکال و حل تمرین گذاشتیم وی ادامه داد: در مقطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم  رشد خوشبختانه رشد قابل ملاحظه ای صورت گرفته است…

قاسمی گفت: در زمینه کنکور ۳ همایش بزرگی را برای دانش آموزان با حضور اساتید برجسته داشتیم همچنین امسال سالن ۶۶۰ نفری شرکت نفت و ۵۵۰ نفری دانشگاه آزاد را حذف و تبدیل به ۱۲ سالن ۱۰۰ نفری که مربوط به خود اداره می باشد کردیم که از نظر روانی و شلوغ دانش آموزان مشکلی نداشته باشند و توانستیم آرامش خوبی را برای دانش آموزان فراهم نماییم ….

قاسمی ادامه داد: تغییرات بسیار خوبی در اداره صورت گرفته است. کیلو وات مصرف برق اداره را که همیشه ۳ میلیون تومان جریمه داشت به ۱۵۰ کیلو وات تبدیل نمودیم و دوایر پر تردد را برای رفاه حال همکاران به طبقه پایین آوردیم و بازسازی کامل نمودیم. از بدهی ۱۵۰ میلیونی اداره مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان پرداخت شده است و بدهی ۷۶ میلیون برق را به ۱۴ میلیون کاهش داده ایم.  کلاس های هوشمند از ۲۷ کلاس به ۱۷۸ کلاس افزایش داشته است و هم آکنون ۲۰ مدرسه روستایی از کلاس هوشمند برخوردارند که برای اولین بار این اتفاق صورت گرفته است. در زمینه ورزشی با راه اندازی سالن های متععد ورزشی در همه ی زمینه ها رشد خوبی صورت  گرفته و هم اکنون در حال اجرای زمین ۱۲۰۰ متری چمن مصنوعی می باشیم که به زودی افتتاح خواهد شد وی گفت: از نماینده محترم انتظار داریم در راه اندازی استخر دانش آموزان که فقط ۲۰ درصد از کار آن باقی مانده است همکاری و پی گیری نماید و از جناب آقای دکتر حاجتی ریاست محترم سازمان برنامه ریزی که قول همکاری برای رفع مشکل استخر را دادند نیز تقدیر و تشکر می کنم.

رییس اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان ادامه داد: خوشبختانه در سال گذشته چندین واحد آموزشی مانند دبستان پا گچ گدار، دبستان سیف آباد (چم آسیاب) دبستان شهید محمود کاظمی نژاد، دبیرستان دوره اول شهدای حجازی فر وارد مدار آموزش شدند و به زودی دبیرستان پاسدار باشگاه مرکزی و شبانه روزی هفت شهیدان نیز وارد مدار آموزش خواهند شد. مرکز مشاوره نشاط و مرکز آموزش خانواده پیوند و پژوهش سرای علی مردان خان افتتاح و به بهره برداری رسیده اند. کار درمانگاه فرهنگیان به مراحل پایانی نزدیک شده است و در حال تعمیر و آماده سازی ساختمانی هستیم که مجوزهای لازم نیز اخذ گردیده است و ان شالله بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

در بعد فعالیت های پرورشی ۳۱ مقام استانی و ۳ مقام کشوری در زمینه نقاشی، وبلاگ نویسی و سخنوری داریم که خانم فاطمه ابراهیمی دو شب پیش در جلسه ای که آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه و دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش حضور داشتند مورد تقدیر و تشکر قرار گرفت. همچنین در فعالیت های فرهنگی و هنری ۳۳ مقام استانی و سه مقام کشوری به دست آورده ایم. وی با اعلام این که اعزام تمامی دانش آموزان پایه دوم به اردوی راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی، اهداء جوایز به تمامی همکاران که صد درصد در علوم پایه قبولی داشته اند، احداث و راه اندازی مجموعه رفاهی فرهنگیان شماره دو تالار بزرگ آفتاب و… بخشی از فعالیت های این اداره بوده است به سخنان خود پایان داد.

درباره نویسنده

10194مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی