اختصاصی رویش زاگرس: یاد یاران سفر کرده؛ ویژه ورزشکاران/ زنده یاد البرز اله مرادی (۳)
نگاهی کوتاه به زندگی ورزشی زنده یاد البرز اله مرادی

نگاهی کوتاه به زندگی ورزشی زنده یاد البرز اله مرادی

رویش زاگرس: مدتی ست با همکاری دوست عزیزم حسین عالی محمدی که در بخش ورزشی به تیم خبری رویش زاگرس کمک می کند گفتگو با پیشکسوتان ورزش شهرستان مسجدسلیمان را در این پایگاه خبری آغاز که خوشبختانه بسیار مورد استقبال نیز قرار گرفته است. با پیشنهاد تیم خبری رویش زاگرس در قالب یک بخش مستقل با عنوان یاد یاران سفر کرده ویژه ورزشکاران رشته های مختلف که جان به جان آفرین تسلیم و دیگر در میان ما نیستند را نیز در پایگاه خبری رویش زاگرس آغاز کردیم که در قسمت سوم به معرفی زنده یاد البرز اله مرادی مربی و فوتبالیست ارزنده مسجدسلیمانی می پردازیم…

 زنده یاد البرز اله مرادی متولد سال ۱۳۳۶ مسجدسلیمان در منطقه ( ریل وی) است. وی در یک خانواده پرجمعیت که پدر شاغل در شرکت نفت بوده دیده به جهان گشود. دوران ابتدایی در دبستان ۱۷ دی و دوره دبیرستان را در مدرسه سینا سپری نمود و پس از دریافت دیپلم به خدمت مقدس سربازی رفت.  و سپس به استخدام آموزش و پرورش درآمد و سی سال به عنوان دبیر ورزش مشغول به خدمت شد. به گزارش پایگاه خبری رویش زاگرس از اینجا بود که اله مرادی با علاقه زیادی که به ورزش فوتبال داشت به عضویت تیم راه آهن درآمد. وی همچنین سابقه بازی در تیم های قدس و منتخب مسجدسلیمانرا در کارنامه خود دارد و سپس به یکی از اولین مربیان خوزستانی تبدیل شد که کارت مربیگری درجه دو آسیا را دریافت نمود.

سرمربی تیم های راه آهن، ابومسلم، نفت مسجدسلیمان همچنین منتخب نوجوانان و جوانان خوزستان، سرمربی تیم منتخب مسجدسلیمان در چندین دوره و سرمربی منتخب مدارس خوزستان در پنج دوره را در کارنامه خود دارد. ضمن آن که تنها چند روز قبل از فوتش توانست تیم فوتبال شاهین مسجدسلیمان را قهرمان لیگ مسجدسلیمان کند. زنده یاد البرز اله مرادی در حدود سی و اندی سال خدمت پاک و خالصانه به فوتبال مسجدسلیمان در تاریخ ۱۳۹۳/۶/۲۲ بر اثر ایست قلبی دارفانی را وداع گفت و دوستداران و شاگردانش را تا ابد داغدار خود نمود.

درباره نویسنده

10269مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی