بخشدار چلو :
۷۰ روستا از بخش چلو شهرستان اندیکا بر اثر زلزله آسیب جدی دیده‌اند

۷۰ روستا از بخش چلو شهرستان اندیکا بر اثر زلزله آسیب جدی دیده‌اند

رویش زاگرس: بخشدار چلو شهرستان اندیکا گفت: زلزله‌های اخیر به ۷۰ روستا از این بخش آسیب وارد کرده و از این تعداد ۳۰ روستا بطور کامل تخریب شده و طبق ارزیابی کارشناسان تاکنون ۶۰۰ خانه آسیب دیده شناسایی شده‌اند.

به گزارش رویش زاگرس، غلامرضا قادری در خصوص آخرین وضعیت زلزله اندیکا، گفت: تاکنون ۱۶ زلزله و پس‌لرزه از وقوع اولین زلزله در اندیکا رخ داده است؛ همچنین ۷۰ روستا تا این لحظه از این زلزله‌ها آسیب جدی دیده‌اند و شهر زاووت نیز از این زلزله آسیب دیده است.

وی افزود: از ۷۰ روستا گفته شده ۳۰ روستا تقریبا به‌صورت کامل تخریب شده و حدود یک‌هزار و ۵۰۰ واحد خانه بر اساس برآورد ما نیز آسیب دیده‌اند ولی طبق آخرین آمار کارشناسان ارزیابی از ۴۵ روستا ۶۰۰ واحد آسیب شناسایی شدند.

بخشدار چلو با بیان این که ۲۰ مدرسه نیز از این زلزله آسیب دیده‌اند، بیان کرد: بقعه‌های متبرکه مانند امامزاده صالح ابراهیم و برخی آثار تاریخی نیز از این زلزله متأثر شده‌اند.

وی با اشاره به این که هلال احمر نیز بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ تخته چادر اهدا کرد، گفت: خانه‌های منطقه به‌صورت خشکه چینی بوده به همین دلیل تخریب بالایی داشت. خوشبختانه زلزله نیز زمانی اتفاق افتاد که جمعیت بخش چلو هم به دلیل اینکه در مسیر کوچ بودند و هم عشایری که از راه رسیده بودند نیز در این ساختمان‌های سنگی مستقر نبودند، فوتی نداشتیم. قادری در پایان خاطرنشان کرد: حدود ۲۰۰ رأس دام نیز در این زلزله تلف شدند که دارایی بسیاری از خانواده‌های منطقه بود.

درباره نویسنده

9628مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی