تسریع در تدوین برنامه فرهنگی و اجتماعی شهرستان / خوشبختانه آمار خودکشی در مسجدسلیمان پایین آمده است

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- کارگروه آسیب‌های اجتماعی در فرمانداری مسجدسلیمان تشکیل جلسه داد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان در این جلسه علیرضا گوروئی فرماندار مسجدسلیمان در سخنانی اظهار داشت: خوشبختانه درصد خودکشی در ماه‌های اخیر رو به کاهش است که این امر نشانگر تلاش کلیه عزیزان و ایجاد امید به زندگی در شهروندان می‌باشد.

فرماندار مسجدسلیمان با اشاره به سن نوجوانی و جوانی که در دایره این آسیب قرار گرفته‌اند گفت: باید تلاش کنیم تا فضای امید را در سطح جامعه تقویت نماییم، الان این احساس امید در سطح شهرستان رو به افزایش می‌باشد و مردم احساس می‌کنند که مسئولین در مسیر حل مشکلاتشان گام بر‌ می‌دارند. ایشان با اشاره به ماه مبارک رمضان گفت یکی از متغیرهای مؤثر در ایجاد امید را می‌توان ایجاد نشاط در جامعه در این ایام و در طول سال عنوان کرد و پارامتر دیگر را فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی که در شهرستان انجام می‌شود ذکر نمود که می‌تواند کمک بسیاری باشد. فرماندار در ادامه گفت:

ما باید در محتوای برنامه‌هایمان در سطح جامعه از منابع سالم و خوب و علمی استفاده کنیم و جامعه هدف را به سوی این منابع هدایت کنیم. ایشان همچنین گسترش اقدامات اجتماعی دین باور را در سطح جامعه مثمرثمر خواند و خواستار استفاده از پتانسیل حوزه و روحانیت در این خصوص شد و از بهزیستی خواست شرح خدمات هر یک از دستگاه‌ها را در اسرع وقت ارائه نماید. رییس شورای تأمین مسجدسلیمان همچنین خواستار تسریع در تدوین برنامه فرهنگی و اجتماعی شهرستان شد و حرکت در قالب برنامه راه را تأثیر گزار دانست، تا از هدر رفت پتانسیل‌ها و از موازی کاری جلوگیری شود. ایشان گفتند باید علل کاهش خودکشی را احصا و نقاط قوت را تقویت نماییم. وی در پایان گفت: اقدامات خوبی در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی و مواد مخدر در شهرستان انجام شده ولیتا رسیدن به یک افق روشن باید تلاش بیشتر داشته باشیم.

درباره نویسنده

10978مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی