زنگ هشدار به صدا درآمد
فوری| شناسایی ۱ مورد کرونای دلتا در مسجدسلیمان

فوری| شناسایی ۱ مورد کرونای دلتا در مسجدسلیمان

رویش زاگرس: دکتر فرهاد ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور  با بیماریابی فعال، رهگیری موارد مشکوک به بیماری، با تایید انیستیتو پاستور تهران، از میان نمونه های ارسالی، جواب تست قطعی ۱۰ نفر به کرونای جهش یافته دلتا محرز شد. از این ۱۰ مورد: ۳ مورد در اهواز، ۱ مورد مسجدسلیمان، ۱ مورد ایذه، ۱ مورد رامهرمز، ۱ مورد ماهشهر شناسایی شده اند و ۳ مورد از اتباع کشور عراق هم در آزمایشگاه مرزی شلمچه شناسایی شدند که از ورود این افراد با کشور جلوگیری به عمل آمد. همچنین اولین موردی که شناسایی شد از اتباع یکی از کشورهای شرقی بوده که وارد استان شده بود. تمامی این ۷ نفری که در استان شناسایی شده اند تحت مراقبت هستند و از تمامی اعضای خانواده و افرادی که با این بیماران در ارتباط بوده اند تست کرونا گرفته شده و تا مشخص شدن جواب نمونه، در قرنطینه قرار گرفته اند.

دکتر شایسته شمی پور مدیر بهداشت و درمان مسجدسلیمان نیز در گفتگو با پایگاه خبری رویش زاگرس با تائید مثبت شدن کرونای دلتا یک نفر در مسجدسلیمان گفت: با توجه به اهمیت بالای موضوع و خطری که شیوع این ویروس،شهرستان را تهدید می کند نیاز است اقدامات مداخله ای و پیش گیرانه ی فوری انجام شود و محدودیت ها به صورت تشدید یافته اجرا شوند. وی تاکید کرد هرگونه ازدحام به خصوص در برگزاری مراسمات می‌تواند کانون پر خطر انتقال بیماری کرونا باشد.

دکتر شمی پور با بیان این‌که مدافعان سلامت تا‌کنون در مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشته‌اند افزود: مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال بیماری به همبستگی و رعایت مسئولیت اجتماعی نیاز دارد و از همه مردم عزیز خواهشمندم با رعایت محدودیت‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کرده و با مدافعان سلامت همراهی کنند.

قدرت سرایت این ویروس بیشتر از نمونه های قبلی است و ضروری است مردم ترددهای بیرون از خانه را به شدت محدود کنند و از شرکت در هرگونه تجمع و مراسمات گروهی و خانوادگی پرهیز کنند.

درباره نویسنده

9404مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی