در واکنش به کنفرانس خبری بازی نفت‌مسجدسلیمان - پرسپولیس
مکوندی: خبرنگار نباید رفتار حرفه‌ای را فدای علاقه‌اش کند / اگر پرسپولیس تهران نتوانست از خط دفاعی ما عبور کند، هیج ارتباطی به ما ندارد

مکوندی: خبرنگار نباید رفتار حرفه‌ای را فدای علاقه‌اش کند / اگر پرسپولیس تهران نتوانست از خط دفاعی ما عبور کند، هیج ارتباطی به ما ندارد

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- مربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در واکنش به رفتار خبرنگاران در نشست خبری بعد از دیدار این تیم برابر پرسپولیس و این‌که آن‌ها حاضر نشدند از ویسی بابت تدافعی بازی کردن این تیم سوال بپرسند، گفت: این رفتار جای تاسف دارد زیرا در هیچ جای دنیا چنین حرکت و رفتار غیرحرفه‌ای و غیرمسوولانه‌ای دیده نمی‌شود و خبرنگار نباید رفتار حرفه‌ای را فدای علاقه‌اش کند.

بهروز مکوندی در خصوص بازی شب گذشته این تیم برابر پرسپولیس که با تساوی بدون گل به پایان رسید، اظهارکرد: می‌دانستیم با توجه به موقعیت خوب پرسپولیس که قهرمان دو سال متوالی لیگ برتر است و تا پیش از هفته چهارم نیز صدرنشین لیگ هجدهم بود و همچنین از بازی گذشته با استقلال خوزستان نتوانستند به نتیجه دلخواه‌شان دست پیدا کنند، در این دیدار به دنبال کسب سه امتیاز و شکست ما هستند.

وی بیان کرد: با شناخت کامل نسبت به موقعیت فنی پرسپولیس برابر آن‌ها حاضر شدیم و تلاش کردیم روزنه‌هایی که ممکن است در خط دفاع‌مان به وجود بیاید را ببندیم و با یک سیستم بسته مقابل حریف ظاهر شدیم و چشم به ضد حملات داشتیم. فکر می‌کنم باید از عملکرد تیم‌مان بابت گرفتن یک امتیاز برابر پرسپولیس راضی باشیم، البته عملکرد ما در کار هجومی خیلی خوب نبودف هرچند در نیمه دوم موقعیت‌هایی به دست آوردیم که نتواستیم از آن‌ها بهره ببریم. در هر صورت برای پیروز شدن باید تلاش کنیم موقعیت‌های بیشتری را روی دروازه حریفان ایجاد کنیم. در مجموع کسب این یک امتیاز برای تیم جوان ما که به تازگی هم به لیگ برتر آمده است، حکم پیروزی را داشت.

مربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در خصوص رفتار خبرنگاران در نشست خبری بعد از دیدار این تیم برابر پرسپولیس و این‌که حاضر نشدند از ویسی بابت تدافعی بازی کردن این تیم سوال بپرسند نیز اظهار کرد: در مورد عملکرد خبرنگاران باید بگویم اعتقادم این است که هر کسی باید آزادانه در کار خود قضاوت کند و باید این را هم مدنظر داشته باشند که آن‌ها اول خبرنگار و بعد طرفدار یک تیم خاص هستند. من هم ممکن است به یک تیم علاقه‌مند باشم ولی امروز مربی نفت مسجدسلیمان هستم و تنها به منافع این باشگاه توجه می‌کنم. این رفتار جای تاسف دارد زیرا در هیچ جای دنیا چنین حرکت و رفتار غیرحرفه‌ای و غیرمسوولانه‌ای دیده نمی‌شود. امیدوارم عمدی در این کار نبوده باشد. در هر صورت به نظر من، نظر باشگاه پرسپولیس برخلاف نظر این آقایان خبرنگار است که حرفه‌شان را فدای علاقه‌شان کردند و این بدترین حرکتی است که می‌توان دید. خبرنگار نباید رفتار حرفه‌ای را فدای علاقه‌اش کند.

وی افزود: اگر پرسپولیس تهران نتوانست از خط دفاعی ما عبور کند، هیج ارتباطی به ما ندارد و ما باید برای پیشبرد اهداف‌مان بهترین تصمیم را می‌گرفتیم. اگر از نظر این عده برابر پرسپولیس آن‌هم در تهران به صورت باز بازی کردن و بعد هم گل‌های بسیاری دریافت کردن، نشانه شجاعت است، این موضوع از نظر کادر فنی نفت‌مسجدسلیمان نشانه شجاعت نیست و چیزی غیر از تفکر یک مربی حرفه‌ای است.

مکوندی همچنین در واکنش به این‌که گفته می‌شود مسجدسلیمانی‌ها در این بازی تدافعی کار کردند و بازیکنان نفت دائما خود را روی زمین می‌انداختند، خاطرنشان‌کرد: پرسپولیس به زودی باید در بازی‌های آسیایی شرکت کند و با حریفانی بازی دارد که شاید با سیستم دفاعی برابر آن‌ها بازی خواهند کرد، پس پرسپولیس باید از نظر فنی راه چاره‌ای برای مبارزه با چنین سیستم‌های فوتبالی داشته باشد. دفاع کردن نوعی از سیستم بازی فوتبال است. تیم ما به هیچ صورتی قابل مقایسه با باشگاه پرسپولیس و هزینه‌هایی که برای آن شده است، نیست. پس نباید انتظار داشته باشند فوتبال ما با شکل فوتبال باشگاهی که دو سال متوالی قهرمانی ایران شده و سال‌ها در لیگ برتر حضور داشته است، برابر باشد.

وی تاکید کرد: به نظر من هواداران حریف نباید نوع بازی و همچنین این یک امتیاز ما را زیر سوال ببرند و بهتر است آگاهانه‌تر و فنی‌تر فکر کنند که چرا پرسپولیس نتوانست برابر تیم ما با چنین سیستمی به گل برسد. اگر پرسپولیس بخواهد به این فکر کند که چرا تیم مقابلش دفاعی بازی کرده، در بازی‌های آینده به مشکل برخواهد خورد، پس باید واقع‌بینانه با این موضوع برخورد و جستجو شود که مشکل این تیم مقابل تیمی که دفاعی بازی می‌کند، چیست و قطعا کادر فنی خوب پرسپولیس به این موضوع پی خواهد برد.

مربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان درباره درگیری بین هواداران دو تیم نیز گفت: برخوردی بین تماشاگران دو تیم که همراه با پرتاب بطری آب بود را مشاهده کردم و باید بگویم این رفتارها پسندیده نیست. تماشاگران باید زمانی که تیم‌هایشان پیروز یا شکست می‌خورند، خویشتن‌دار باشند و هیچ کدام حق بی‌حرمتی به تیم مقابل را ندارند. چنین حرکاتی باعث می‌شود زیبایی و لذت فوتبال از بین می‌برد. همه باید کمک کنیم تا چنین صحنه‌های زشتی در ورزشگاه‌های‌مان به وجود نیاید. مدتی پیش جام جهانی فوتبال را داشتیم و دیدید که مردم از سراسر دنیا چگونه با دوستی و صمیمیت کنار هم شاهد این ورزش زیبا که نشانه عشق و زندگی است، بودند. باید از این مسابقات درس گرفته باشیم. من معتقدم تعدد افرادی که دست به انجام حرکات ناشایست در ورزشگاه‌ها می‌زنند، کم است و باید افرادی که مخالف این حرکات ناپسند هستند نیز کمک کنند تا دیگر شاهد چنین رفتارهایی روی سکوها نباشیم.

درباره نویسنده

9259مطلب نوشته است .

One Comment on “در واکنش به کنفرانس خبری بازی نفت‌مسجدسلیمان - پرسپولیس
مکوندی: خبرنگار نباید رفتار حرفه‌ای را فدای علاقه‌اش کند / اگر پرسپولیس تهران نتوانست از خط دفاعی ما عبور کند، هیج ارتباطی به ما ندارد

  • فرزند بختیاری wrote on ۲۸ مرداد, ۱۳۹۷, ۸:۴۶

    سلام اهالی رسانه الخصوص پایتخت نشین ها همچی را برا خودشون میخان و ما رو بعنوان شهرستانی قلمداد می کنند و متاسفانه در حد شعار در مورد بی طرفی این مسائل نظر می دهند حالا هم چون میدونند باید بازم بخاطر بازی با صنعت بیان خوزستان شلوغ نکردند جالب اینه که دو نفر میشناسم که برادرشون تو نفت بختیاری بازی می کنند ولی طرفدار پرسپولیس هستند واقعا چه باید بگیم به این افراد؟؟؟؟؟؟؟؟

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی