تحلیلی بر دیدار نفت گچساران - فولاد خوزستان
داریوش یزدی همچنان به غول کشی ادامه میدهد

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان/ محسن بابادی: تیم شایسته نفت و گاز گچساران پس از آن که قشقایی شیراز و استقلال خوزستان را درو کرد، بسیاری از اهالی فوتبال این موفقیت ها را اتفاقی و از روی شانس و اقبال می دانستند. البته اگر کمی بیشتر دقت کنید، خواهید دید تیم قشقایی، پرسپولیس نایب قهرمان فصل قبل و مدعی اصلی قهرمانی امسال که تغذیه کننده اصلی تیم ملی است را پشت سر گذاشته بود . همان تیم ملی ای که مقتدارنه ازبکستان و قطر و کره را از دم تیغ گذرانده است . اما شاگردان داریوش یزدی مربی کاربلد و با دانش ایران توانستند قشقایی را جوری نقره داغ کنند که دیگر نتواند سر بلند کند و دم از برد مقابل پرسپولیس بزند. از طرفی تیم استقلال خوزستان قهرمان فصل پیش و مدافع عنوان قهرمانی ست و همه به یاد دارید چگونه در دام گچسارانی ها و تدابیر این مربی کار کشته افتاد. هر چند چیزی از ارزش های این ۲ تیم کم نمی شود ، اما از عملکرد قابل تحسین داریوش یزدی به این راحتی ها نمی توان گذشت.
داریوش یزدی مربی محجوب به حیا و با دانش فوتبال کشور با مدرک مربیگری A آسیا و دهها مدرک مربی گری دیگر که اخیرا با پایان نامه ای در زمینه ریلکسیشن و ریکاوری ورزشکاران در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده، نشان داده که در جهت رسیدن به اهدافش و برتری مقابل بزرگان ایران چگونه می تواند تجربه، دانش، تفکر و ایده پردازی را با محبوبیت، خلاقیت و نیروی جوانی ترکیب نموده و در میادین بزرگ ، بزرگی کند و سر تعظیم مقابل هیچ حریفی فرود نیاورد.
داریوش یزدی که استاد بستن تیم و ارتباط حسنه با بازیکنان و مغز متفکر آنالیز و بازی خوانی است، امروز در اهواز، مقابل همشهریان خود کاری کرد کارستان . تیم با روحیه و آماده گچساران با اعتماد به نفس بالا، چنان راههای نفوذ فولاد را بست که فولاد در حسرت ۱ موقعیت سالم و ۱۰۰ % گلزنی حسرت به دل باقی ماند . فولاد تیمی است که امسال روز به روز بهتر شد و اگر آن اتفاقات ورزشگاه الغدیر نبود، تیم پرمهره استقلال را دست خالی روانه تهران می کرد. فولادی که هر چه جلوتر رفتیم و چهره یک مدعی را از خود نشان داد، امروز در مقابل نفتی ها حتی فرصت نفس کشیدن پیدا نکرد. بازی مبتنی بر دفاع فشرده و یارگیری من تومن و پرس شدید همراه با تفکر ضد حمله از سوی یک تیم دسته دومی که میهمان تیمی لیگ برتری بود، منطقی و اصولی ترین کار ممکن بود. این بازی ما را به یاد بازی ایران و آرژانتین می انداخت و گویی داریوش یزدی قصد باج دادن به هیچ تیمی را نداشته و ندارد. در این بازی، فولاد هر چه زد به در بسته خورد و نتوانست از میان لایه های دفاعی مستحکم نفتی ها حفره و تونلی جهت رسیدن به اهدافش پیدا کند و حتی در گرفتن یک ضربه ایستگاهی نیز در پشت محوطه جریمه نفتی ها ناموفق نشان داد و تمام این ها نشان می داد که چه آنالیز دقیقی از جانب گچسارانی ها صورت گرفته بود.
فولاد که رفته رفته خطرات ایجاد شده توسط نفتی ها در ضد حملات را باور نمود احتیاط بیشتری را خصوصا در وقت های اضافه بازی در دستور کار خویش قرار داد تا ضربات پنالتی تعیین کننده این ماراتن سنگین باشد. در ضربات پنالتی نیز تیم پرانگیزه نفت و گاز چهره برتر بود و توانست فولاد را در اهواز همانند استقلال خوزستان ناکامی بزرگ باقی بگذارد .
البته قابل ذکر است چیزی از ارزش های فولاد کم نخواهد شد و امیدواریم در آینده هم تیم فولاد و هم نفت و گاز گچساران به روند موفقیت خویش ادامه دهند.

درباره نویسنده

9855مطلب نوشته است .

۳ Comments on “تحلیلی بر دیدار نفت گچساران - فولاد خوزستان
داریوش یزدی همچنان به غول کشی ادامه میدهد

  • شهرام احمدی wrote on ۲۸ آبان, ۱۳۹۵, ۷:۴۵

    احسنت ….. جای داریوش یزدی روی نیمکت تیم نفت مسجدسلیمان خالی است …..

  • رحیم داودی wrote on ۲۸ آبان, ۱۳۹۵, ۱۲:۱۳

    قشقایی توسط برق نوین حذف شد نه نفت وگاز گچساران.توی بازیهای لیگ دسته2 قشقایی به نفت باخت.

  • Sajad wrote on ۲۹ آبان, ۱۳۹۵, ۱۷:۱۲

    آقای داودی منظورش از برد قشقایی تو لیگ دو بوده نه جام حذفی

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی