سرپرست شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان:
حدود ۹۰ هزار دُز واکسن کرونا از ابتدای شروع طرح واکسیناسیون همگانی در مسجدسلیمان تزریق شده است/ مردم مراقب پیک ششم باشند

حدود ۹۰ هزار دُز واکسن کرونا از ابتدای شروع طرح واکسیناسیون همگانی در مسجدسلیمان تزریق شده است/ مردم مراقب پیک ششم باشند

رویش زاگرس: سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان گفت: حدود ۹۰ هزار دُز واکسن کرونا از ابتدای شروع طرح واکسیناسیون همگانی کووید ۱۹ تاکنون در این شهرستان تزریق شده است. دکتر ولی الله شرفی در گفتگو با پایگاه خبری رویش زاگرس با اعلام این خبر افزود: تاکنون ۵۹۷۳۰ نفر دُز اول و ۳۰۰۸۷ نفر نیز دُز دوم و در مجموع ۸۹۸۱۷ دُوز تا روز گذشته تزریق شده است. سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان همچنین در ارتباط با واکسناسیون گروه سنی ۱۲ الی ۱۹ سال نیز گفت: بر اساس اعلام آمار ارائه شده جمعیت این گروه سنی ۱۴۳۳۱نفر می باشد که مجموع واکسن تزریق شده تاکنون به این گروه سنی ۷۵۵۴ دُز می باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: از مورخ ۲۳ مهر ماه ۱۴۰۰ به مدت ۱۰ روز در دو تایم صبح و عصر بجز روزهای تعطیل مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاههای بهداشتی در سراسر این شهرستان از ساعت ۸ لغایت ۱۳ برای انجام واکسیناسیون دانش آموزان و سایر افراد آماده ارائه خدمات می باشند. وی ادامه داد: مرکز خدمات جامع سلامت شماره ۱ نفتک، مرکزخدمات جامع سلامت شماره ۲ بازار چشمه علی، مرکز خدمات جامع سلامت شماره ۳میدان واقع در باغ ملی، مرکز خدمات جامع سلامت شماره ۴ کلگه، مرکز خدمات جامع سلامت شماره ۵ بی بیان، و در بعد ازظهر از ساعت ۱۴ لغایت ۱۹ واکسیناسیون کووید ۱۹ علاوه بر مرکز تجمیعی واقع در پنج بنگله در مراکز خدمات جامع سلامت شماره ۱ و ۲ و۳ شهری انجام خواهد شد.

دکتر شرفی در بخش پایانی سخنان خود با بیان این که باید مراقب پیک ششم باشیم، گفت: احتمال دارد اواخر مهر ماه پیک ششم کرونا مجدد آغاز شود. وی ادامه داد: تلاش مسئولان در کنار همراهی مردم در درمان کرونا اثربخش خواهد ‌بود. باید توجه داشت اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاهش یابد، با بحران مواجه خواهیم شد؛ بنابراین رعایت همگانی پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از پیک ششم الزامی است. وی گفت: از همشهریان عزیز خواهشمندیم که به نزدیک ترین مراکز واکسن مراجعه کنند. هرچقدر آمار تزریق واکسن بالاتر رود، ایمنی در جامعه افزایش پیدا می‌کند. واکسن شرط لازم برای ایمنی در برابر کروناست اما به‌ تنهایی کافی نیست. در کنار آن حتما باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و دوری از اجتماعات ادامه پیدا کند.

درباره نویسنده

10189مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی