بازدید جمعی از خبرنگاران و مدیران مسئول سایت های خبری شهرستان مسجدسلیمان از موسسه خیریه مهرآیین ایرانیان صادق + تصاویر

بازدید جمعی از خبرنگاران و مدیران مسئول سایت های خبری شهرستان مسجدسلیمان از موسسه خیریه مهرآیین ایرانیان صادق + تصاویر

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- جمعی از خبرنگاران و مدیران مسئول سایت خبری شهرستان مسجدسلیمان از موسسه خیریه مهرآیین ایرانیان صادق بازدید و از نزدیک با فعالیت های این مرکز آشنا شدند. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان حاجت کاظمی موسس این مرکز با تقدیر از حضور خبرنگاران در سخنانی اظهار کرد: موسسه خیریه مهرآیین ایرانیان صادق در سال ۹۱ با هدف ارائه خدمات به معلولین روستایی تشکیل شد. در کنار آن کمک به توانبخشی زنان بی سرپرست، بدسرپرست، آسیب دیده، کودکان کار، افراد تحت پوشش بهزیستی و… نیز در دستور کار ما قرار دارد.

کاظمی گفت: ارائه خدمات از طریق کلاس های آموزشی، آگاه سازی، آموزش در خانواده، تحویل وسایل کمک توانبخشی مثل عصا، ویلچر و کمک هزینه مناسب سازی و اشتغال در مناطق روستایی در این مرکز صورت می گیرد.

وی ادامه داد: این موسسه بودجه دولتی ندارد و با کمک خیرین و همچنین از ظرفیت ادارات استفاده می شود تا بتواند به وظایف خود عمل کند. در این جلسه خانم متقی فر از کارشناسان اداره بهزیستی شهرستان مسجدسلیمان نیز در سخنانی گفت: فعالیت این موسسه با هدف شناسایی خانواده های آسیب دیده و در معرض آسیب از سال ۹۶ آغاز که در این مدت بالغ بر ۳ هزار نفر در موارد مختلف تحت آموزش قرار گرفته اند. وی ادامه داد: ایجاد اشتغال خانگی و در حد توان رفع مشکلات خانوارها از دیگر اهداف این موسسه می باشد. وی گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ کودک کار شناسایی شده اند که در حال آموزش و برگزاری کلاس های مختلف تقویتی، ورزشی، آموزشی، حرفه آموزی و… به آن ها هستیم و توسط این موسسه مورد حمایت قرار گرفته اند…

ایشان ادامه دادند: در ارتباط با کودکان کار یکی از معضلاتی که با آن مواجه شدیم بحث اعتیاد آنان بود که حتی کودکانی با سن ۹ الی ۱۰ سال نیز میان آنان وجود داشت که به مراکز درمانی معرفی کردیم.

در این بازدید خانم پناهی مدیر موسسه خیریه مجتمع رگشا نیز حضور داشت. وی گفت: این موسسه در سال۸۷ فعالیت خود را با هدف اورژانس اجتماعی، کاهش طلاق، بحران ها، همچنین توجه به خانواده ای بی سرپرست، بد سرپرست، زندانی و مطلقه آغاز کرد که در حال حاضر ۵۳۰ خانواده تحت پوشش این مرکز قرار دارند. وی ادامه داد: ۱۸۲ دانش آموزنیازمند و بی سرپرست و ۶۸ دانشجو تحت پوشش این مرکزقرار دارند. پناهی گفت: آن چه هنوز در شهر ما جا نیفتاده است حمایت خیرین از این مراکز است و متاسفم اعلام کنم بیشترین حمایت ها به این مراکز توسط خیرین دیگر شهرستان ها به ما صورت می گیرد. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:بخشی از جهیزیه ۳۱ نوعروس از طریق این موسسه تامین شده است. همچنین با همکاری فرمانداری و اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان ۷۱ دانش آموز بازمانده از تحصیل را از حاشیه شهر به مدارس بازگرداندیم…

همشهریان عزیز می توانند برای کمک های نقدی و غیر نقدی مثل مواد خوراکی، لوازم تحریر و از طریق شماره های زیر اقدام نمایند.

راههای ارتباطی با موسسه خیریه مهرآیین ایرانیان صادق

۰۹۱۶۶۱۹۰۴۵۷ – ۰۹۳۷۸۷۹۳۸۱۱

راههای ارتباطی با موسسه موسسه خیریه مجتمع رگشا

۰۹۱۶۳۱۴۹۴۵۲- ۰۶۱۴۳۲۶۶۶۰۳

 

 

درباره نویسنده

9735مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی