استاندار خوزستان خبرداد: به‌زودی برگزاری آزمون استخدامی جذب ۲ هزار نفر در خوزستان

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- استاندار خوزستان گفت: افرادی که در آزمون‌های سال‌گذشته قبول شده‌اند خرداد و مهرماه امسال جذب ادارات استان می‌شوند و همچنین به‌زودی آزمون استخدامی جذب ۲ هزار نفر برگزار خواهد شد.

سیدجعفر حجازی در جلسه کارگروه اشتغال عنوان‌کرد: کلیه بانک‌های استان باید میزان پرداختی‌های خود را بررسی و تعداد آن را وارد سامانه کنند تا آمار واقعی تسهیلاتی که به متقاضیان بومی پرداخت شده شفاف شود.

وی افزود: هرچه میزان پرداختی‌ بانک‌ها در بخش‌های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی وارد سامانه شوند مسئله اشتغال بیشتر مدیریت می‌شود.

استاندار خوزستان با اشاره به تغییراتی که در پرداخت تسهیلات شده است، بیان‌کرد: شرط پرداخت تسهیلات بومی بودن متقاضیان است. برای متقاضیان غیربومی که در مرحله اول اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند و پس از آن برای تکمیل طرح‌های خود متقاضی دریافت تسهیلات باشند، اعطای تسهیلات مانعی ندارد اما بانک‌های استان اجازه پرداخت تسهیلات به افراد غیربومی که طرح‌های خود را از صفر با تسهیلات آغاز می‌کند را ندارند.

حجازی ادامه‌داد: پرداخت تسهیلات به متقاضی غیربومی موجب تشدید مهاجرت می‌شود زیرا میزان بیکاری در استان مجاور زیاد است. اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان باید جذب نیرو در کلیه بخش‌ها را پالایش و بررسی کرده و بر آن نظارت کند.

وی با تاکید بر اجرای مصوبه سفر چهارم هیات دولت به استان مبنی بر جذب صددرصد نیروی بومی در شرکت‌های پیمانکاری، اظهارکرد: شرکت‌های پیمانکاری مجاز به جذب نیروی غیربومی نیستند. اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز باید در این زمینه بررسی‌های خود را به روز کند و انجام آن لازم‌الاجرا است.

استاندار خوزستان تصریح‌کرد: بخش دیگر مربوط به طرح‌های در حال اجرا است. دستگاه‌های اجرایی باید همکاری لازم را در جهت برداشت موانع اجرای این طرح‌ها به‌عمل بیاورند؛ به طور مثال طرح‌های زیادی در بخش کشاورزی موجود است که با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی راکد مانده است، به طوری که بهره‌برداری از آن‌ها ۲۰ هزار شغل را ایجاد می‌کند.

حجازی یادآورشد: همچنین شرکت‌های خصوصی نیز باید نیروهای بومی را در شرکت‌های خود استخدام کنند. میزان استخدام نیروی بومی توسط این شرکت‌ها باید از طریق بیماری تامین‌اجتماعی و سایر بیمه‌ها رصد و بررسی شود.

همچنین سیدخلف موسوی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در این جلسه اظهارکرد: ارزش تعداد طرح‌های تایید شده در بانک از ابتدای سال تاکنون ۳۶۳ میلیارد و ۲۲۲ میلیون ریال بوده و اشتغال ایجاد شده از این طرح‌ها ۱۴۶ هزار و ۸۳۷ مورد می‌باشد.

وی افزود: میزان طرح‌های عقد قرارداد شده نیز ۳۲ هزار و ۲۹۵ طرح است که ۱۲۶ هزار و ۱۱۷ فرصت شغلی از این طرح‌ها ایجاد می‌شود. به طور کلی مبلغ پرداخت شده به متقاضیان بیش از ۱۸ میلیارد ریال بوده است.

منبع/ ایسنا

درباره نویسنده

10981مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی