عبدالله قاسمی:
اعضای شورا نسبت به عملکرد شهردار انتقادهایی دارند/ هیچ صحبتی مبنی بر استیضاح شهردار مطرح نیست/ متاسفانه شهرداری با روزمرگی مواجه است

 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- عبدالله قاسمی ریاست شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان نشستی صمیمانه با اصحاب رسانه مسجدسلیمان برگزار کرد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان در این نشست قاسمی ضمن بیان اقدامات انجام شده از سوی شورای شهر اظهار داشت: حوزه عملکری شهردار را به چهار بخش عمرانی، پیشگیری از تخلفات، خدماتی و اداری تقسیم بندی کردیم و سعی ما بر این است تا حوزه عمرانی را نسبت به شهردار و شوراهای قبلی گسترده تر کنیم تا خدمات عمرانی را افزایش یابد.

قاسمی در ارتباط با برخی شایعات مبنی بر استیضاح شهردار فعلی از سوی اعضای شورا افزود: سال ها عقب ماندگی مسجدسلیمان در حوزه شهری می طلبد تا شهردار با سرعت و جدیت بیشتری کار کند و ما به عنوان نمایندگان مردم زمانی از شهردار گلایه می کنیم که نتواند به شهروندان خدمات دهی کند و اگر شورا به این نتیجه برسد که شهردار می تواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد قطعاً از وی حمایت خواهیم کرد اگر چه اعضای شورا نسبت به عملکرد شهردار انتقادهایی دارند ولی در حال حاظر هیچ صحبتی مبنی بر استیضاح شهردار مطرح نشده است.

وی خواستار شد: شهردار باید سر درب اداره اش بنویسد که حق باشهروندان است و مردم هنگام خروج از شهرداری راضی باشند از سوی دیگر هم شهردار باید به کارمندانش تفهیم کند که ضمن دفاع از منافع شهرداری بدانند که همیشه حق با شهروندان است.

سخنگوی شورای شهر مسجدسلیمان تصریح کرد: آن چیزی که ما از یک شهردار و شخص آقای حیدری انتظار داشتیم این عملکرد نیست، متاسفانه شهرداری با روزمرگی مواجه است و در حوزه خدمات شهری و عمرانی با رکود مواجه ایم و در حوزه اداری ارباب رجوع در شهرداری سرگردان است.

وی ضمن انتقاد از عملکرد شهردار مسجدسلیمان افزود: شهردار در پروژه های عمرانی هیچ مشورتی با شورا انجام نمی دهد. انتظاری که از شهردار داریم این است که تلاش شهردار در حد یک شهر عادی نباشد و از او می خواهیم تا همپای شورا و حتی گام هایی سریع تر از شورا بردارد. در صورتی که شهردار همراه ما برای خدمت به مردم گام بردارد شهردار ماندگار خواهد بود در غیر این صورت هیچ تضمینی برای ماندن هیچ کس نخواهد بود.

سخنگوی شورای شهر با انتقاد از نبود جاده کمربندی در مسجدسلیمان یادآور شد: اعضای شورا طی مصوبه ای اداره کل راه و شهرسازی استان را موظف کردند تا جاده کمربندی برای مسجدسلیمان احداث کند و ما طبق قانون می توانیم از ورود خودروهای سنگین به داخل شهر که موجب تخریب جاده های شهری می شوند جلوگیری کنیم اما فرمانداری این لایجه را برگرداند در صورتی که لوایح ما زمانی باید از سوی فرمانداری برگشت داده شود که مغایرتی با قانون اساسی داشته باشد و سوال من از فرماندار این است که این طرح ما با چه قانونی مغایرت داشته که برگشت خورده است.

قاسمی ضمن گلایه از فرمانداری ادامه داد: در لایحه عوارض چاه های نفت که مبلغ ۳۱۶ میلیارد باید از سوی وزارت نفت به شهرداری پرداخت شود فرمانداری هیچ همکاری با شورا انجام نداد تا حق مردم گرفته شود. فرمانداری باید در کنار ما باشد نه در مقابل ما وقتی ما تصمیمی بگیریم اما نتوانیم اجرا کنیم بودنمان چه فایده ای دارد. اعضای شورا بارها اعلام کرده اند که در کنار دیگر ادارات هستند نه در مقابلشان اما اگر لازم باشد برای احقاق حق مردم مقابل هر سازمان یا اداره ای خواهیم ایستاد.

وی با اشاره به مشکل نبود فاضلاب در مسجدسلیمان افزود:فاضلاب شهری مسجدسلیمان هیچ متولی ندارد و اداره آبفا معتقد است چون حق اشتراک فاضلاب از مردم نمی گیرد پس تعهدی هم نسبت به دفع فاضلاب ندارد در این میان مردم چه گناهی کردند که باید سردرگم باشند.

ریاست شورای شهر مسجدسلیمان در پایان خاطر نشان کرد: در حوزه اجتماعی برنامه شورا این است تا طرح شورا یاری در محلات را که در حال تنظیم اساس نامه اش هستیم جهت ارتباط و تعامل با مردم اجرا کند.

منبع/ آسماری نیوز

درباره نویسنده

10978مطلب نوشته است .

۲۸ Comments on “عبدالله قاسمی:
اعضای شورا نسبت به عملکرد شهردار انتقادهایی دارند/ هیچ صحبتی مبنی بر استیضاح شهردار مطرح نیست/ متاسفانه شهرداری با روزمرگی مواجه است

 • کارمند شهرداری wrote on ۲۱ آبان, ۱۳۹۳, ۲۱:۱۰

  آقای قاسمی
  سردرب شهرداری مسجدسلیمان باید نوشت اداره کار وامور اجتماعی 2 و حق استخدام فقط برای از ما بهترون ……………..

 • منوچهر wrote on ۲۱ آبان, ۱۳۹۳, ۲۱:۳۷

  جناب آقای قاسمی در قسمتی از مصاحبه خود آورده اند:…. اگر چه اعضای شورا نسبت به عملکرد شهردار انتقادهایی دارند ولی در حال حاظر هیچ صحبتی مبنی بر استیضاح شهردار مطرح نشده است. لطفا اسامی اعضای شورای شهری که به عملکرد شهردار انتقاد دارند را بفرمایید تا مردم بدونند؟

 • صالحي wrote on ۲۱ آبان, ۱۳۹۳, ۲۲:۲۳

  البته شایعه شده بود که دو سه نفر از اعضای محترم شورا با یکی از گزینه های مدنظر خود که اتفاقا ……بود صحبت هایی هم داشته اند. خوب خدا رو شکر که آقای قاسمی عزیز تکذیب کرد و گفت قصد استیضاح شهردار را ندارند و به تمام این شایعات پایان دادند.

 • شهروند wrote on ۲۱ آبان, ۱۳۹۳, ۲۲:۵۱

  در خصوص گلایه رئیس شورا به فرمادار به اطلاع همشهریان عزیز برسانم
  به همین ماه محرم قسم اطلاع دقیق دارم فرماندارمحترم و دلسوز شفاف وروشن و باصراحت حمایت خود رو از شهرداری اعلام نمودند

 • علی wrote on ۲۱ آبان, ۱۳۹۳, ۲۲:۵۷

  اقای …… یکی باید خودتون رو استیضاح کند در این مدت بجز تحمیل هزینه های هنگفت چه گلی به سر این شهر زدید و شما چرا برای یکبار هم که شده در خصوص زمین های ارتش شفاف سازی نکردید….
  اقای مرادی خواهشا” در این خصوص اطلاع رسانی نمایید……………

 • نظرپور wrote on ۲۲ آبان, ۱۳۹۳, ۵:۱۰

  اقای ریس شورا
  شما وقتی تونستید حق ضایع شده در خصوص اراضی ارتش رو بگیرید ان وقت صحبت از حق وحقوق شهروندی بزنید

 • سردار wrote on ۲۲ آبان, ۱۳۹۳, ۵:۱۴

  اقای……خود شما تاکنون چه راحلی برای برون رفت مشکلات به شهردار ارائه داده اید؟

 • شهرداری چی wrote on ۲۲ آبان, ۱۳۹۳, ۵:۲۶

  اقای قاسمی اختیارات شورا را قانون معین نموده
  اما کسانی که باید عزل شوندخود اعضاء شورا میباشند.
  1- دخالتهای مستقیم شما در امورات داخلی شهرداری بر کسی پوشیده نیست.
  2- فشار بروی شهردار برای کنار گذاشتن افراد با لیاقت بر کسی پوشیده نیست؟
  3- جلسات تیمی برای عزل شهردار وگفتگو با افرادی خاص بر کسی پوشیده نیست؟
  4- استخدام افراد سفارش شده برکسی پوشیده نیست؟
  از اقای شهردار تقاضا مندیم گوشه ای از عملکرد تمامی واحد های خود رو به اطلاع مردم برساند..

 • نوید wrote on ۲۲ آبان, ۱۳۹۳, ۵:۳۱

  اقای مهندس حیدری مرد شریفی میباشد که دارد باآرامش کارهایش را انجام میدهد ودر این مدت توانسته کارهای خوبی رو انجام بدهد.
  مهندس از بابت اجرای پروژه ورودی شهر کمال تشکر راداریم
  باجدیت کارهایت را انجام بده مردم مسجدسلیمان قدردان تلاش هایت هستند…

 • کارمند شهرداری wrote on ۲۲ آبان, ۱۳۹۳, ۱۱:۰۹

  مدیر محترم اداری ومالی
  جناب آقای مهندس عالیپور همکار عزیز وخستگی ناپذیر
  خواهشمندیم حجب وحیا را کنار گذاشته واقدامات مثبتی رو که در این مدت در حوزه اداری صورت گرفته شده است برای تنویرافکار عمومی بیان نمایید
  با تشکر

 • میلاد wrote on ۲۲ آبان, ۱۳۹۳, ۱۱:۲۹

  با عرض سلام به تمامی دوستان 
  دوستان عزیز پس از سالها ریاست شورایی بر راس کار آمده که با سابقه مدیرت درخشانی که از ایشان دیده ایم و از همه مهمتر دلسوز بودن نسبت به حق شهروندان و همشهریان عزیزم بوده 
  حال آقای شهرداری چی که فرمودید شورا دخالت در امور شهرداری میکند این دخالت نیست بلکه نظارت است و نسبت به جابجایی مسعولین واحد ملاک شورا اول پاکی افراد نسبت به بیت المال و حق شهروندی میباشد من به عنوان یک شهروند از ریاست محترم شورا حمایت میکنم و متشکریم از زحماتش 
   

 • آرش wrote on ۲۲ آبان, ۱۳۹۳, ۱۲:۰۱

  دوستان کمی فکر کنید آقای قاسمی چون جز هیچ گروه کشیی نیست به این صراحت گلایه ها رو میگه شهر واقعا نیاز به امسال قاسمی ها دارد که از حق مردم دفاع میکند اما دوستانی که انتقاد میکنند شاید هم در برخی مساعل حق بگویند خدا میداند ولی امیدوارم از ترس از دست دادن منافع شخصی خود انتقاد نکرده باشند

 • بچه دره خرسون wrote on ۲۲ آبان, ۱۳۹۳, ۱۲:۲۸

  بی شک فرماندار مسجدسلیمان یکی از فعال ترین فرمانداران سال های اخیر در مسجدسلیمان است. بدین وسیله از زحمات ایشان کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم.

 • بهرامي wrote on ۲۲ آبان, ۱۳۹۳, ۱۲:۳۲

  همه میدونن بعضی از این آقایون چه فشاری رو به شهردار محترم آوردند اما او زیر بار نرفت. چه در مورد استخدامی ها که بعضی دنبال این بودند نیروهای خودشون رو بیارن چه در ارتباط با جابجایی ها و … لازم باشد خیلی از مسائل با اسناد و مدارک ارائه خواهد شد.

 • صالحي wrote on ۲۲ آبان, ۱۳۹۳, ۱۲:۳۴

  درود بر شهردار محترم ، زحمت کش و بی حاشیه. خدا خیرت بدهد

 • وحید wrote on ۲۲ آبان, ۱۳۹۳, ۱۵:۲۹

  درود بر رئیس محترم شورای شهر که در گرفتن حق مردم از هیچ کس ترسی ندارد حاج عبدالله قاسمی محکم بایست که امید مردم به افرادی چون شماست درود بر مردانگیت .

 • کارمند wrote on ۲۲ آبان, ۱۳۹۳, ۱۷:۵۸

  اقا میلاد عزیز
  شما در بیرون گودید اما ما داخل گود به همین ماه محرم قسم شوراها جزء دردسر چیزی بهمراه نداشته اند
  جناح ها وتفکرات قومی برخی باعث خیلی عقب ماندگی ها شده اند
  1- سفارش این وان برای استخدام جزء نطارت انهاست
  2- توهین به پرسنل شهرداری چزء نظارت انهاست
  3- جلسات شبانه برای تغییر مدیران چزء نظارت انهاست
  اما یکی از شاهکارهای این دوره شورا توقف اجرای پروژه سد تفریحی تمبی بوده که با دخالت مانع از اجرای ان شدند.وهمه ما دومین سالگرد ان را جشن میگیریم

 • MIS wrote on ۲۳ آبان, ۱۳۹۳, ۹:۱۳

  با سلام
  آقای قاسمی و اعضا شورا
  بر هیچ کس زحمات مهندس حیدری شهردار پوشیده نیست و در نظر سنجی همین سایت بیشترین آرا را در مورد عملکرد نصیب خود کردند لذا شورا در نظر سنجی سایت کاملا نتیجه ضعیف بدست آوردند
  آقایان لطفا در کار شهردار سنگ نندازید مردم دیگه فهیم شده اند حتی یک کودک هم
  مهندس حیدری کار های خوبی را انجام داده اند و روز به رو بهتر میشود و برنامه های جدیدی برای شهر دارند به عقیده من حیدری یک برنامه تدوین کرده است برای پیشرفت شهر و همه ما باید همت کنیم تا به این برنامه دست پیدا کنیم نه اینکه آنرا خراب کنیم
  مردم خوب مسجد سلیمان رئیس شورا گفته است که شهردار در حال روز مرگی هست یقینا این حرف از طرف کل شورا است و در جواب باید گفت: که شورا در حال روز مرگی هست نه شهردار
  موفق باشید مهندس حیدری

 • صالحي wrote on ۲۳ آبان, ۱۳۹۳, ۱۳:۰۵

  درود بر مهندس حیدری شهردار توانمند و نجیب مسجدسلیمان. آقا ایراد از شهردار نیست ایراد از خود اعضای شوراست که می خوان تو هر کاری دخالت کنند.

 • بختياروند wrote on ۲۳ آبان, ۱۳۹۳, ۱۳:۰۶

  نه …. این شورا هم شورایی نشد برا ما!

 • ورناصري wrote on ۲۳ آبان, ۱۳۹۳, ۱۵:۲۱

  درود بر فرماندار محترم، جناب مهندس گوروئی زحمات شما بر هیچ کس پوشیده نیست…

 • یک شهرداریچی wrote on ۲۳ آبان, ۱۳۹۳, ۲۰:۳۵

  متاسفم ……آقای قاسمی شایسته سالاری کجا رفته به خاطر همین وضع شهر ما چنین است این همه استخدام تو شهرداری ….. مردم دیگه گوششون پره.آقایون فاضلاب دراشکفت به جای لوله 1000 لوله 200 کار شد و آب از آب تکون نخورد. شهرداری با این وضع مالی خیلی هم پویاست.بسه بسه بسه شعار و حرف . آقای مرادی مطلبمو بذارید ممنون.

 • جوانان ولایت مدار wrote on ۲۴ آبان, ۱۳۹۳, ۹:۱۶

  جا داردکمال تشکر وقدردانی داشته باشیم ازشهردار ولایت مدارو مردمی مسجدسلیمان جناب آقای مهندس حیدری وهمچنین جناب آقای مهندس سیروس عالیپور که برای منظم ساختن ساختار اداری شهرداری زحمات بسیار زیادی کشیدن تقدیر وتشکر ویژه داشته باشیم وامیدوارم فی سابق درمسیر ولایت پیروز و سربلند باشید

 • مهدی wrote on ۲۴ آبان, ۱۳۹۳, ۱۹:۳۸

  آقای قاسمی و آقای کریمی و آقای حاجتپور واقعا ازتون متشکرم کاش دیگر دوستانم مثل شما دلشون بسوزه واسه این شهر و مردم محرومش دمت خیلی گرم حاج عبداله.ایشالا یه روز زحماتتون به نتیجه میرسه و اون روز دیر نیست

 • جانثاران ولایت wrote on ۲۵ آبان, ۱۳۹۳, ۱۵:۵۵

  اعضای محترم شورای اسلامی شهرستان مسجدسلیمان
  با سلام
  احتراما به عرض میرساند تلاش های آن شورای محترم درراه محرومیت زودایی وخدمت به مردم مظلوم مسجدسلیمان برکسی پوشیده نیست لذا ازشما تقاضا مندیم تا با حمایت خود از جنابان
  مهندس حیدری شهردار محترم ومهندس عالیپور مدیر اداری مالی انجام داده تادرساختاراداری شهرداری کوشاباشند تابرگ دیگری بر افتخارات آن شورا افزوده شودتا دعای مردم که رضای خدا را دربر دارد بدرقه راه شما باشد

 • مسجدسلیمانی مسجدسلیمان wrote on ۲۶ آبان, ۱۳۹۳, ۹:۴۴

  یکسال و اندی از انتخابات شورا گذشته بجز یکی دونفر از اعضا شورا که شبانه روز برای حفظ ابروی شهر زحمت میکشن بقیه اعضا …………..تاکنون چه اقدام مثبتی انجام داده اند ؟
  لطفا اجازه دهید شهر در آرامش باشد
  لطفا اجازه دهید شهردار محترم و فرماندار دلسوز با حاشیه امنیت بیشتر به وضعیت شهر رسیدگی کنند
  قدمی به جلو بر نمی دارید لطفا شهر رو یکقدم به عقب نبرید

 • سهیل اس wrote on ۲۹ آبان, ۱۳۹۳, ۱۰:۰۷

  جا دارد از زحماتی که تاکنون دوستان شورا کشیدن تشکر کنم ولی لازمه در جواب انتقاد اقای قاسمی نسبت به فرماندار عرض کنم حتما مصوبه شما مغایرتی با قانون داشته است که فرماندار برگشت داده است جناب اقای مهندس گورویی تونست توی مدتی که قبول زحمتکردند ثابت کنند که در جهت رشد شهرستان از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند که لازم میدونم تشکر کنم از ایشان  پیشنهاد : بنده پیشنهادم اینه دوستان شورا حمایت خود را از افراد و دوستان باسواد و  پاکی مثل مهندس  خدری که در شهرداری زیادهستن اعلام کنند 

 • یزدانی wrote on ۲۵ آذر, ۱۳۹۳, ۹:۲۸

  یادحاج آقا کریمی بخیر
  چه تلاشهایی چه زحمت هایی
  ای کاش نمی رفت

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی