رفع تصرف ۴ هکتار از اراضی ملی منطقه حفاظت شده هفت شهیدان مسجدسلیمان

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- ۴ هکتار از اراضی ملی منطقه حفاظت شده ههفت شهیدان مسجدسلیمان رفع تصرف شد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان رئیس اداره حفاظت محیط زیست مسجدسلیمان گفت: با پیگیری،تلاش، گشت و پایش مستمر منطقه توسط مأمورین اجرایی و کارشناسان این اداره در راستای حفاظت از اراضی ملی در محدوده منطقه حفاظت شده هفت شهیدان بخشی از اراضی ملی منطقه که توسط افراد سودجو مورد تخریب قرار گرفته بود رفع تصرف شد.

بهروز نجاتی حفاظت از محیط زیست را وظیفه ای همگانی دانست و افزود: با افزایش آگاهی در مورد ارزش های طبیعت و ضرورت حفظ مراتع دخالت مردم نیز می تواند گام اساسی برای کاهش تخریب منابع ملی باشد.

منطقه هفت شهیدان در شمال شهر مسجدسلیمان در جاده مسجدسلیمان- لالی، سال ۸۰ در مصوبه شماره ۲۱۹ شورای عالی محیط زیست به عنوان منطقه حفاظت شده جزو مناطق زیرپوشش مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت.

پوشش گیاهی این منطقه شامل کنار، رمیلیک، کلخنگ، انجیر و گیاهان مرتعی است و از شاخص ترین گونه های جانوری این منطقه حفاظت شده نیز می توان به گرگ، کفتار، شغال، روباه ، تیهو، کبوتر، یا کریم، قمری و سایر پرندگان اشاره کرد.

درباره نویسنده

10207مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی