همایش روز خبرنگار در فرهنگسرای جوان مسجدسلیمان برگزار شد+ تصاویر

 خبرنگاری شغل نیست بلکه عشق است و تاوان این عشق سر بر باد دادن و شهید شدن و خون خود را در راه آمال و آرزوها دادن است/ خبرنگاری شغل سختی ست و هر سال مردم و مسئولین بیشتر متوجه این رسالت می شوند و به این مقام احترام می گذارند/ تمام رؤسای اجرایی از حضور شما، از راهکارها و انتقادات شما استقبال می کنند و من همین جا به عنوان نماینده دولت اعلام می کنم که همه دستگاههای اجرایی باید در اتاقشان به روی خبرنگاران باز باشد.

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان/سحر طاهری: به مناسبت روز خبرنگار همایش بزرگداشتی در فرهنگسرای جوان مسجدسلیمان با حضور جمعی از مسئولین و اصحاب رسانه برگزار گردید. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان در ابتدای این جلسه بیژن حسینی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مسجدسلیمان در سخنانی ضمن تبریک این روز گفت: خبرنگار شخصیت عزیزی ست که با استقبال از خطر و به کام آتش رفتن همیشه در عرصه های مختلف پیشرو بوده است. وی ادامه داد: خبرنگاری شغل نیست بلکه عشق است و تاوان این عشق سر بر باد دادن و شهید شدن و خون خود را در راه آمال و آرزوها دادن است. آمال و آرزوی یک خبرنگار آگاهی بخشیدن و اصلاح امور جامعه است.

حسینی گفت: خبرنگار اگر به دور از جناح بازی ها در راستای اهداف متعالی بشر که خداوند بزرگ بر سر راه ا قرار داده بپردازد و وارد بازی های سیاسی نشود می تواند به بهترین نحو عشق خودش را به جامعه و انسانیت ادا کرد. حجت الاسلامی امینی امام جمعه مسجدسلیمان سخنران بعدی این همایش بود. ایشان نیز با تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاری شغل سختی ست و هر سال مردم و مسئولین بیشتر متوجه این رسالت می شوند و به این مقام احترام می گذارند. نماینده ولی فقیه ادامه داد:

خبرنگار باید رودرواسی نداشته باشد و همیشه در پی شفاف سازی باشد. آنها باید باید حلقه وصل میان مردم و مسئولین باشند و دردها را بدون مبالغه و خیرخواهانه مقابل دید مسئولین بگذارند. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان سومین سخنران این جلسه مهندس گوروئی فرماندار مسجدسلیمان بود، ایشان نیز با تبریک روز خبرنگار گفت: اعتقاد من بر این است که جامعه خبری در مسجدسلیمان نقش برجسته و ارزنده ای دارد و اگر مسئولین شهرستان بتوانند از این پتانسیل استفاده کنند نقش مهمی در رویدادها وتحولات شهرستان ایفا خواهند کرد. فرماندار مسجدسلیمان ادامه داد:

خبرنگاران چشمان بیدار جامعه هستند، هر چقدر فضا برای حضور رسانه ها ایجاد شود چند برابر آن در جامعه می توانند اثر گذار باشند وی گفت: من کمترین شهری را در استان دیده ام که از نظر کمی و کیفی این همه نیروی توانمند خبرنگار داشته باشد.

مهندس گوروئی در بخش دیگری از سخنان خود از دو نقش مهم و اساسی که خبرنگاران باید در نظر بگیرند سخن به میان آورد و گفت: خبرنگاران باید دو نقش اساسی را در نظر بگیرند. ۱- نقش ارشادی۲- نقش نظارتی. در نقش ارشادی انتظار داریم تحلیل کنند، پیشنهاد بدهند و در نقش نظارتی نیز باید همه اتفاقات را رسد کنند چرا که بی شک شما می توانید بهترین کمک را به مردم داشته باشید.

رییس شورای تأمین مسجدسلیمان گفت:تمام رؤسای اجرایی از حضور شما، از راهکارها و انتقادات شما استقبال می کنند و من همین جا به عنوان نماینده دولت اعلام می کنم که همه دستگاههای اجرایی باید در اتاقشان به روی خبرنگاران باز باشد. وی با بیان این که تحول مثبتی در مسجدسلیمان دارد ایجاد می شود و این بی انصافی ست که از نقش رسانه در ایجاد این تحول صحبت نشود به سخنان خود پایان داد…

در ادامه تعدادی از خبرنگاران به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند و در پایان با لوح سپاس و هدایایی از خبرنگاران شهرستان تقدیر به عمل آمد.

IMG_6418

IMG_6399

IMG_6436

IMG_6447IMG_6557

درباره نویسنده

10207مطلب نوشته است .

۳ Comments on “همایش روز خبرنگار در فرهنگسرای جوان مسجدسلیمان برگزار شد+ تصاویر”

 • مسجدسلیمان خبر wrote on ۲۱ مرداد, ۱۳۹۳, ۱۰:۱۷

  عجب سمپوزیوم جالبی! 😮

 • مسجدسلیمان خبر wrote on ۲۲ مرداد, ۱۳۹۳, ۱۳:۳۱

  عجب آخر معلوم نشد خبرنگاری شغل هست یا نه؟
  (( خبرنگاری شغل نیست بلکه عشق است و تاوان این عشق سر بر باد دادن و شهید شدن و خون خود را در راه آمال و آرزوها دادن است/ خبرنگاری شغل سختی ست))

 • مسجدسلیمان خبر wrote on ۲۲ مرداد, ۱۳۹۳, ۱۳:۵۵

  صندلی های خالی بیشتر مربوط به خبرنگاران فعال شهرستان بود که به لقای مسولین مربوطه بخشیده شد.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی