فرماندار مسجدسلیمان در نشست با اصحاب رسانه: سال ۹۳ سال تحول مسجدسلیمان خواهد بود

انتقال آلومینیوم سازی به خرمشهر هیچ وجه  چیزی صحت ندارد/ ۶ خرداد شرکت چینی ها به مسجدسلیمان خواهد آمد  وعملیات ساخت کارخانه آغاز خواهد شد/  معاون وزیر بهداشت و مدیر کل مسکن و شهرسازی قول داده اند در سال ۹۳  بیمارستان نمره ۲ افتتاح شود.

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان/سحر طاهری: نشست صمیممی اصحاب رسانه با مهندس گورویی فرماندار مسجدسلیمان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان در ابتدای این جلسه جلال آسترکی رییس جدید روابط عمومی فرمانداری مسجدسلیمان ضمن خیر مقدم به اصحاب رسانه ابراز امیدواری کرد تعامل خوبی بین اصحاب رسانه و روابط عمومی فرمانداری مسجدسلیمان برقرار شود. پس از آن فرماندار مسجدسلیمان ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: اعتقاد ما به رسانه یک اعتقاد قلبی ست، رسانه ها چشمان بیدار جامعه هستند. رسانه ها علاوه بر آن که از حقوق مردم دفاع می کنند می توانند کمک خوبی برای مسئولین باشند. وی گفت: گاهی رسانه ها چیزهایی را می بینند که ما در شلوغی کار ندیده ایم .بنای کار من از روز اول همدلی به منظور رسیدن به هم افزایی بوده است و خداوند را شاکرم که تا حدود زیادی به این هدف رسیده ام.

مهندس گورویی اظهار داشت: به لطف خداوند فضا برای کار کردن همه ی مسئولین فراهم شده است و انتظار من از رسانه ها این است تا ما را در این مسیر یاری دهند. ایشان ادامه داد: در مسجدسلیمان هم آدم های بزرگی وجود دارد و هم این که این شهر از ثروت خوبی بهرمند است فقط باید حواسمان باشد وارد مسائل حاشیه ای نشویم. ایشان گفت: رسانه ها باید نقد سازنده کنند. شما باید از مسئولین بخواهید کار کنند و آنان را به نقد بکشید که بی شک همه از نقد سازنده استقبال می کنند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود گفتند: باید به مردم امید داد اما نه امید واهی و من این نوید را به مردم شریف مسجدسلیمان می دهم با توجه به اعتبارات جذب شده در سال ۹۳ سال تحول مسجدسلیمان خواهد بود. همه ی مسئولین شهرستان و استان مثل مهندس مقتدایی استاندار محترم خوزستان دکتر جلیلی نماینده محترم مردم در مجس شورای اسلامی، حضرت حجت الله امینی امام جمعه محترم و … دارند تلاش می کنند تا انشالله امسال سال خوبی برای مسجدسلیمان رقم بخورد. وی در ارتباط با فرودگاه مسجدسلیمان گفتند: در جلسه ای که در استانداری خوزستان و با حضور مهندس مقتدایی استاندار محترم خوزستان، مهندس صفاری مدیرکل فرودگاهای خوزستان، جمعی از مدیر کل های استان و مسئولین نفت برگزار شد مقرر گردید در ده روز آینده بررسی های لازم برای اخذ مجوزها صورت بگیرد و انشالله در سریع ترین زمان ممکن فرودگاه مسجدسلیمان راه اندازی شود.

مهندس گورویی با تشکر از تمامی کسانی که برای حل مشکل فرودگاه اقدام کرده اند گفت: با راه اندازی این فرودگاه که اولین فرودگاه ایران نیز می باشد قطعاً در آینده شاهد روزهای بهتری برای مسجدسلیمان خواهیم بود. ایشان بهسازی ترمینال قرودگاه، تخصیص خودروی فوم‌پاش، احداث مرکز سوختگیری، تجهیز سالن ترمینال به دو دستگاه بازرسی ایکس‌ری و گیت‌وی، اختصاص خودرو جهت جابجایی مسافران در محوطه ایرساید، تامین تجهیزات فرودگاهی برای سرویس‌دهی مناسب به هواپیما را مهم ترین مشکلات موجود برای راه اندازی فرودگاه ذکر نمود و گفت: با همت جمعی تمامی مسئولین در آینده ای بسیار نزدیک انشالله شاهد بازگشایی فرودگاه مسجدسلیمان خواهیم بود. ایشان همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان که از او در ارتباط با شایعات اخیر مربوط به جابجایی شرکت آلومینیوم از مسجدسلیمان به خرمشهر پرسید گفت: به هیچ وجه چنین چیزی صحت ندارد و به لطف خداوند شرکت آلومینیوم در مسجدسلیمان خواهد ماند و آنانی که چنین بحث هایی را مطرح می کنند قطعا هدفشان برای تشویش اذهان عمومی ست و اگر طرح چنین شایعاتی عامدانه باشد قابل پیگیری ست.

وی در ارتباط با شرکت پتروشیمی نیز گفتند:۶ خرداد شرکت چینی ها به مسجدسلیمان خواهد آمد و زمین را تحویل خواهند گرفت و انشالله عملیات ساخت کارخانه آغاز خواهد شد. در ارتباط با بحث پتروشیمی و جذب نیرو نیز از طرف فرمانداری کارگروهی تشکیل شده است تا تمامی نیروها را از خود شهرستان جذب کنیم مگر نیروهای متخصصی که در شهر وجود نداشته باشد اما برای کاهش نرخ بیکاری در مسجدسلیمان دولت مصمم است که اکثریت نیروها،نیروهای بومی باشد.

فرماندار مسجدسلیمان در ارتباط با وضعیت مناطق آلوده گفتند: آخرین خبری که داشتیم این است برای جابجایی مناطق آلوده یک سری نواقصی وجود داشته که رفع شده است. حدود ۱۸۰ خانواده مراحل اداری خود را طی کرده و انشالله به زودی در خانه ها مستقر خواهند شد. ایشان در ارتباط با کارخانه سیمان و آلودگی هایی که به وجود آورده است گفتند: بنده نامه ای به مدیر کل محیط زیست نوشته و به آنها اخطار زیست محیطی دادم و آن ها متعهد شده اند طی یک ماه آینده فیبر تصفیه کار بگذارند. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان ایشان در ارتباط با بیمارستان نمره دو و زمان افتتاح آن گفتند: من با معاون وزیر بهداشت و مدیر کل مسکن و شهرسازی صحبت کرده ام و آن ها قول داده اند در سال ۹۳ این بیمارستان افتتاح شود. مهندس گورویی در ارتباط با ساخت استادیوم ورزشی در مسجدسلیمان گفتند: بحث استادیوم جدید در دستور کار دولت قرار دارد اما در حال حاضر با دستور استاندار محترم کمیته ی ویژه ای در بالاترین سطح با مسئولیت فرماندار تشکیل شده تا روند بهسازی ورزشگاه شهید بهنام محمدی و آماده سازی تمامی زیر ساخت ها برای میزبانی تیم فوتبال نفت محیا گردد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان ایشان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفتند: طرحی را در دست تهیه داریم که بازارچه خود اشتغالی را در ورودی شهرستان ایجاد کنیم. می خواهیم در آنجا هم یک کار فرهنگی انجام دهیم و هم سوغات مسجدسلیمان را هم معرفی کنیم و انشالله با حل مشکل زمین آن عملیات اجرای اش را در همین سال ۹۳ آغاز خواهیم کرد. وی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد اصحاب رسانه مثل همیشه تعامل خوب خود را با فرمانداری حفظ و این نشست های مطبوعاتی به صورت مداوم ادامه داشته باشد.

در حاشیه:

هوشنگ فرجی خبرنگاران روزنامه ایران گفت: نماد درخشت خشکیده در فلکه بانک ملی نماد مسجدسلیمان است و گنجشک در حال پرواز هم نماد مردمی ست که دارند از شهر مهاجرت می کنند. وی پیشنهاد داد که این تندیس برداشته شود.

فرماندار مسجدسلیمان گفت: بحث جاده میان بر مسجدسلیمان- اهواز از اولویت خارج شده بود اما با تلاش های مسئولین شهرستان و استان مجدداً دارد در اولویت قرار داده می شود.

فرماندار مسجدسلیمان پیشنهاد داد در صورتی که اصحاب رسانه صلاح بدانند در نشست های مطبوعاتی آینده هر مسئولی که از او پرسشی دارند را به جلسات دعوت کنند تا پاسخگوی سؤالات باشند.

درباره نویسنده

9404مطلب نوشته است .

۳ Comments on “فرماندار مسجدسلیمان در نشست با اصحاب رسانه: سال ۹۳ سال تحول مسجدسلیمان خواهد بود”

  • صالحي wrote on ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۳, ۱۷:۵۰

    خسته نباشید. خیلی امیدوار کننده است ولی کاش تا واقعیت پیش رود. طبیعی ترین حق مردم آسایش است که سالهاست از مسجدسلیمان دور است. جناب گورویی بعد از خدا چشم ما به شما امیدوار است

  • پناهي wrote on ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۳, ۱۹:۳۶

    دورد بر فرماندار پرتلاش مسجدسلیمان. انصافا نور امید را در شهر زنده کردی. علی یارت.

  • [lجمشيد wrote on ۱۵ خرداد, ۱۳۹۳, ۱۵:۱۵

    درود و خسته نباشید جناب اقای گرویی فرماندار پر تلاش شهر مسجد سلیمان سه چهار مطلب راخوانده ام این 180 واحد منازل که گفتی بزودی زود به مردم واگذار میشوند اولین کار انجام بدهید تا مردم امید واری بیشتری پیدا کنند به حرف های جنابعالی و اینشاله پروژه های بعد به خواست و همت مردم درست میشوند

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی