مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت خبر داد: اهتمام ویژه نفت به راه اندازی موزه نفت مسجدسلیمان

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت از اهتمام ویژه ی وزارت نفت به راه اندازی موزه نفت در مسجدسلیمان خبر داد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، دکتر اکبر نعمت الهی عصر دیروز به همراه مدیر کل موزه های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور از زادگاهنفت بازدید کرد.

وی در این بازدید چند ساعته که دومین سفر وی طی ماه جاری به منظور بررسی شرایط راه اندازی موزه نفت مسجدسلیمان محسوب می شود از اهتمام ویژه ی وزارت نفت به راه اندازی این موزه در آینده ی نزدیک سخن گفت. وی مسجدسلیمان را به دلیل وجود تأسیسات قدیمی و ابتدایی شکل گیری صنعت نفت دارای موقعیتی ممتاز جهت تحقیقات صنعتی و پژوهشی برشمرد و گفت: وجود تأسیساتی همچون پالایشگاه، کارخانه گوگرد سازی، کارخانه تقطیر، نیروگاه تولید برق و نخستین چاه نفت خاورمیانه موقعیت مناسبی برای امورات پژوهشی و فعالیت های علمی است.

مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت راه اندازی موزه های نفت را دستور و تأکید وزیر محترم نفت عنوان کرد و به دستاوردهای سفرش اشاره کرد و افزود: در این سفر به تعاریف جدیدی رسیدیم و امیدواریم هر چه سریع تر مطالعات موزه مسجدسلیمان نهایی شود.وی خاطرنشان کرد: با تکمیل شدن مطالعات، عملیات احداث موزه نفت مسجدسلیمان که طی چند سال گذشته راکد مانده بود در سال ۱۳۹۳ آغاز خواهد شد.

دکتر نعمت الهی در خاتمه نگاه وزارت نفت به موزه های نفت را نگاهی آموزشی و پژوهشی عنوان کرد و گفت: برای ما خیلی مهم است که نوجوانان و جوانان به این مجموعه ها مراجعه کرده و بر اطلاعات و دانش خودشان در خصوص شکل گیری و رشد صنعت نفت خصوصاً پس از ملی شدن آشنا شده و صنعت نفت نیز از توانمندی آن ها در آینده بهره ببرد.

درباره نویسنده

10207مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی