حجت الاسلام امینی در تجمع اعتراض آمیز مردم مسجدسلیمان: اینجا مسجدسلیمان است، اولین شهر صادر کننده تمدن و فرهنگ

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- صبح امروز تجمع اعتراض آمیز مسجدسلیمانی ها نسبت به سریال سرزمین کهن با حضور چند هزار نفر در این شهرستان برگزار گردید. حضور حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان به همراه مهندس گوروئی فرماندار شهرستان التیام بخش زخم های مردمی بود که از اهانت های این فیلم به قوم شریف بختیاری ناراحت بودند. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان در ابتدای این جلسه علیرضا احمدپور از فعالان سیاسی، فرهنگی شهرستان در سخنانی گفت:

ما از تمام نمایندگان بختیاری نشین در مجلس شورای اسلامی که نسبت به پخش این فیلم موضع گیری کردند تشکر می کنیم. من از همه مسئولین که در این موضوع از احساسات پاک بختیاری حمایت کردند تشکر می کنیم. وی ادامه داد: تشکر ویژه ای دارم از حجت الاسلام امینی امام جمعه محترم مسجدسلیمان که با تلاش هایشان توانستند علیمردان خان را در کشور شهید معرفی کنند. وی در ادامه سخنان خود گفت:

بختیاری متمدن است، بختیاری را به خردورزی می شناسند. آن بزرگان بی قلم و دفتر درس هایی که به ما دادند در هیچ دانشگاهی تدریس نمی شود. ما از پدربزرگ این مملکت که همه ما سربازان او هستیم می خواهیم که آن آقایانی را که به این قوم شریف اهانت کرده اند را تنبیه کند. احمدپور ادامه داد: همگان بدانند هیچ چیز ما را نسبت به نظام و انقلاب مان دلسرد نمی کند. شهید بهنام محمدی جوان ۱۲ ساله بختیاری با شجاعتش این را ثابت کرد. بختیاری ها هرگز دنبال نفاق و تفرقه نیستد و نخواهند بود. راهپیمایی امروز ما یک راهپیمایی فرهنگی ست نه سیاسی.

حجت الاسلام امینی که حضورش باعث شور و شعف میان مردم شد و با تشویق بی امان همراه بود در سخنانی گفت: درود بر شما که مثل همیشه از ایل سرافراز بختیاری مدنیت احساس،درک،عقلانیت نشان دادید. از تک تک شما تشکر می کنم. من جزء اولین کسانی بودم که در این رابطه به صدا و سیما اعتراض کردم. کیست که مانیفست فکری من و شما را نداند. من روی سایت های مختلف حرفم را در این رابطه زده ام. حرف همه مسئولین این نظام هم حرف شماست. من با همه مسئولین صحبت کردم و گفتم که به این سریال خاتمه بدهید. امروز حضرت آیت الله جزایری نماینده محترم ولی فقیه هم اعلام کردند فردا با حضور همه ائمه جمعه بختیاری نشین خوزستان جلسه ای تشکیل خواهند داد. وی گفت: به مردم نجیب بختیاری سلام برسانید و به آن ها بگویید خودم را جزء این ایل و تبار می دانم و تا آخر پای شما مردم شریف می ایستم. حجت الاسلام امینی ادامه داد:

همین دیروز به قائم مفام آقای ضرغامی گفتم: چرا حماسه ای که سرتاسر غیرت و اسلامی گری ست را کنار می گذارید و یک سریالی را نشان می دهید که همه ایل و تبار را ناراحت کرده است؟ چرا باید به انتظار این بنشینیم که در فیلم صد ضعف به بختیاری وارد کنید بعد بگوئید به انتظار این بنشینید که آخر فیلم قهرمانش بختیاری است!

ملت بختیاری ما ملت گردان سلمان مسجدسلیمان است، بختیاری جز اصیل ترین و نجیب ترین اقوام ایرانی ست، اولین مؤمنان به اهل بیت که همگی شیعه هستند. برادران صدا و سیما می بینید اینجا بختیاری ها چگونه محترمانه صحبت می کنند؟ چگونه محترمانه اعتراض می کنند. من از شما ممنونم که از خودتان شعور، درک ،فرهنگ و عدل و احساس بروز دادید. شما در راهپیمایی ۲۲بهمن دیدید که مردم شریف مسجدسلیمان چگونه به ندای رهبر معظم انقلاب لبک گفتند و با چه شوری در راهپیمایی شرکت کردند.

آقایان صدا و سیما، آقای کارگردان، من از شما گلایه دارم. صدا و سیما اشتباه کرده و باید این اشتباهش را جبران کند. همین آقای کارگردان چند سال پیش علیه روحانیت یک فیلم سینمایی تدارک دید که همان زمان هم روحانیت به ایشان تذکر داد. گله ای که ما داریم این است که چرا برای این فیلم نامه از فرهیختگان بختیاری استفاده نکردند؟

آقایان شما باید از شهید علیمردان خان سریال بسازید، از مشروطه سریال بسازید. البته قول هایی داده اند که کلید مستند علیمردان زده شود. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان امام جمعه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خانم ها و آقایان البته یک خوشحالی هم ته دل من است که سال هاست می خواستم صدایم را به گوش نخبگان فرهنگی کشور برسانم اما به نظرم همین فضای چند روزه کافی ست که قلب و ذهن عزیزان بیشتر معطوف به این ایل و تبار شود. ما مسلمان هستیم، بختیاری هستیم و ۳۵ سال است که پای این انقلاب و نظام ایستاده ایم. اینجا مسجدسلیمان است، اولین شهر صادر کننده تمدن و فرهنگ. نه تنها به سراسر ایران بلکه به تمام خاورمیانه. مسجدسلیمان اتوبان پیشرفت است. وی در پایان سخنان خود گفت: پیشنهاد می دهم یکی از خیابان های تهران را به نام سردار شهید علیمردان خان بگذارند. ÷س از سخنان امام جمعه مسجدسلیمان نوبت به مهندس گوروئی فرماندار مسجدسلیمان رسید. ایشان نیز در سخنانی خطاب به مردم گفتند: دوستان عزیز بنده به عنوان عضو کوچکی ار ایل بختیاری اولاً سلام جناب آقای مقتدایی استاندار خوزستان را خدمت شما ابلاغ می کنم . می دانم احساسات شما جریحه دار شده است من متشکرم از این که خیلی خوب نظم را رعایت کردید من قول می دهم یکی از خیابان های مسجدسلیمان را با هماهنگی دیگر مسئولین شهرستان به نام شهید علیمردان خان نامگذاری کنیم. وی ادامه داد: ما تمام احساسات شما را منعکس می کنیم و تلاش خواهیم کرد بعضی از میادین و خیابان ها را به نام بزرگان بختیاری نامگذاری کنیم.