مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان
طرح واکسیناسیون دانش‌آموزان همچنان ادامه دارد

طرح واکسیناسیون دانش‌آموزان همچنان ادامه دارد

رویش زاگرس: مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان گفت:  تاکنون تعداد ۱۳ درصد از دانش آموزان ۵ تا ۱۲ سال نوبت اول و ۴/۹ درصد نوبت دوم واکسن دریافت نموده و از میان دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال ۸۹/۳ درصد نوبت اول و ۷۷/۵ درصد نوبت دوم واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اند. دکتر ولی الله شرفی نیا در گفتگو با پایگاه خبری رویش زاگرس با اعلام این خبر افزود: طرح واکسیناسیون دانش‌آموزان به صورت اختیاری با اجازه والدین همچنان ادامه دارد و کسانی که موفق به دریافت واکسن نشده‌‍‌اند می توانند با مراجعه به نزدیک ترین مرکز جامع سلامت و یا پایگاه سلامت محل سکونت خود واکسن دریافت کنند.

وی با بیان این که سلامت دانش‌آموزان و معلمان در اولویت قرار دارد، عنوان کرد: میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی جهت برگزاری حضوری کلاس‌ها، رعایت بهداشت عمومی، حفظ فاصله اجتماعی بین دانش‌آموزان، تهویه هوای کلاس‌ها، وجود مواد ضدعفونی کننده، واکسیناسیون دانش‌آموزان و معلمان، بهداشت محیط مدارس و استفاده از ماسک از جمله موارد مهمی است که می بایست به آن توجه نمود.

دکتر شرفی در پایان اظهار کرد: تلاش مسئولان در کنار همراهی مردم در درمان کرونا اثربخش خواهد ‌بود. وی ادامه داد: باید توجه داشت اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاهش یابد، با بحران مواجه خواهیم شد؛ بنابراین رعایت همگانی پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از کرونا الزامی است.

درباره نویسنده

10269مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی