فرماندار مسجدسلیمان: اعتبار راه‌اندازی شرکت آلومینیوم و پتروشیمی مسجدسلیمان تأمین شد

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- سیدمجید صالحی عنوان‌کرد: ایجاد این دو شرکت از سال ۸۵ مصوب شده بود اما در این مدت به دلیل عدم تخصیص اعتبار اجرایی نشد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان وی افزود: خوشبختانه طی سفر اخیر دولت یازدهم شرکت‌های آلومینیوم و پتروشیمی مسجدسلیمان به عنوان دو پروژه مهم خوزستان معرفی و تامین اعتبار شدند.

فرماندار مسجدسلیمان بیان‌کرد: هم‌اکنون عملیات آماده‌سازی شرکت پتروشیمی در حال انجام است و برای فاز نخست این شرکت ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

صالحی تصریح‌کرد: ۶۰ درصد از هزینه‌های ساخت فاز نخست شرکت آلومینیوم نیز توسط بنیاد مستضعفان و ۴۰ درصد دیگر را وزارت صنعت، معدن و تجارت با عاملیت بانک صنعت و معدن تأمین می‌شود. این شرکت در قالب شرکت سهامی آلومینیوم کاوه خوزستان راه‌اندازی خواهد شد.

وی اظهارکرد: شرکت سهامی آلومینیوم کاوه خوزستان در دو فاز جداگانه ۱۷۵ هزار تن با هدف تولید ۳۵۰ هزار تن در سال شروع به کار می‌کند.

فرماندار مسجدسلیمان خاطرنشان‌کرد: اشتغال حاصل از شرکت پتروشیمی ۴ هزار نفر به‌صورت مستقیم و ۶ هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم است. فاز نخست شرکت آلومینیوم‌سازی نیز ۸ هزار نفر اشتغال برای استان ایجاد می‌کند.

درباره نویسنده

10194مطلب نوشته است .

۵ Comments on “فرماندار مسجدسلیمان: اعتبار راه‌اندازی شرکت آلومینیوم و پتروشیمی مسجدسلیمان تأمین شد”

 • شرکت آلومینیوم مسجدسلیمان. wrote on ۸ بهمن, ۱۳۹۲, ۲۱:۱۹

  حالا چرا اسمش شرکت آلومینوم کاوه خوزستانه؟ آلودگی هایش مال مسجدسلیمان اسمش مال خوزستان..

 • مراد بختیاری wrote on ۹ بهمن, ۱۳۹۲, ۱۴:۰۹

  آقای فرماندار با سلام و خسته نباشید ، دستتان درد نکنه اما برای مسجدسلیمان با اینهمه آلودگیهای زیست میحطی ناشی از نفت و گاز بهتر است در زمینه های باغداری و دامپروری که هم دارای استعدادهای طبیعی مانند آب و مرتع است و هم از نظر علاقه و سوابق دارای استعدادها و پتانسیل های انسانی است فکری بشود، اینگونه طرحها بسیار ارزانتر و سهل الوصول ترند.

 • منتقد wrote on ۹ بهمن, ۱۳۹۲, ۱۹:۲۱

  جناب آقای صالحی فرماندار محترم این اخبار رو که نماینده وامام جمعه محترم شهرمان قبلا دادند.

 • رضا wrote on ۱۲ بهمن, ۱۳۹۲, ۹:۰۸

  درود بر اقای صالحی

 • علی wrote on ۱۲ بهمن, ۱۳۹۲, ۹:۱۰

  آقای صالحی بهترین و فعال ترین فرماندار در استان خوزستان است

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی