جلوگیری شرکت خدمات اول از بازگشت به کار نیروهای مخابرات مسجدسلیمان

جلوگیری شرکت خدمات اول از بازگشت به کار نیروهای مخابرات مسجدسلیمان

رویش زاگرس: نیروهای شرکتی مخابرات مسجدسلیمان از ممانعت کارفرما از ورود کارگران به شرکت مخابرات، با وجود گرفتنِ حکم اجرایی دادگاه برای بازگشت به کار خبر دادند. به گزارش پایگاه خبری رویش زاگرس نیروهای شرکتی مخابرات مسجدسلیمان در تماس با خبرنگار ما از ممانعت کارفرما برای ورود کارگران به شرکت مخابرات، با وجود گرفتنِ حکم اجرایی دادگاه برای بازگشت به کار خبر دادند

به گفته‌ی این نیروها؛ حکم بازگشت به کار و تبدیل وضعیت این نیروها توسط هیأت های تشخیص و حل اختلاف صادر شده و طبق قانون این حکم لازم‌الاجراست اما شرکت پیمانکار خدمات اول از بازگشت نیروها به کار جلوگیری می‌کند.

پیشتر نیز نیروهای مخابرات اهواز، باغملک، رامشیر، شوشتر و گتوند با وجود گرفتن حکم اجرایی اجازه‌ی ورود به شرکت به آنها داده نشد.

گفتنی است؛ حدود ۷۰ نفر از نیروهای مخابرات استان خوزستان دو دوره بدون قرارداد زیر نظر شرکت پیمانکار خدمات اول به کار خود ادامه دادند. این کارگران با استناد به تبصره ۲ ماده ۷ قانون کار برای تبدیل قرارداد خود از موقت به دائم، شکایت تنظیم کردند و به نفع خود رای گرفتند. مطابق رأیی که توسط هیأت‌های تشخیص و حل اختلاف صادر شده است؛ این کارگران نیروهای دائم مخابرات به حساب می‌آیند و باید به کار خود برگردند.

طبق قانون اگر کارفرما از اجرای رأیِ لازم‌الاجرا استنکاف کند، اقداماتی مثل توقیف حساب و فروش اموال او در جهت استیفای حقوق کارگر انجام می‌شود.

مرجع/ ایلنا

درباره نویسنده

10271مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی