امام جمعه مسجدسلیمان
سیره حضرت فاطمه (س) بهترین الگو برای جامعه بشری است/ محبت پیامبر وجه مشترک میان اهل شیعه و سنت است / وحدت حوزه و دانشگاه یعنی وحدت در هدف

سیره حضرت فاطمه (س) بهترین الگو برای جامعه بشری است/ محبت پیامبر وجه مشترک میان اهل شیعه و سنت است / وحدت حوزه و دانشگاه یعنی وحدت در هدف

رویش زاگرس: حجت الاسلاکم سید احمدی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه مسجدسلیمان ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه و ایام فاطمیه اظهار کرد: سیره حضرت فاطمه (س) بهترین الگو برای جامعه بشری است. وی با بیان اینکه بانوان جامعه ما باید فاطمه (س) را الگوی زندگی خود قرار دهند، افزود: سیره حضرت فاطمه (س) بهترین الگو برای جامعه بشری است و آن حضرت (س) تمام زندگی خود را در مسیر جلب رضایت الهی سپری کرد. وی در ارتباط با لزوم برگزاری مراسمات ایام فاطمیه با رعایت پروتکل های بهداشتی نیز گفت: با توجه به ایام عزاداری دخت گرامی و یگانه نبی اکرم (ص) لازم است طبق سال‌های گذشته نسبت به برگزاری مراسم عزاداری حضرت زهرای اطهر در ایام فاطمیه برنامه‌ریزی و اهتمام ویژه برای برگزاری هر چه با شکوه تر این مناسبات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عمل آید و مسئولان ادارات نیز با نصب پرچم سیاه شعائر اسلامی را رعایت کنند.

خطیب نماز جمعه مسجدسلیمان همچنین با اشاره به ۲۷ آذر سالروز شهادت دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: ایشان، قدم های موثری در راه ایجاد وحدت بین حوزه های علمیه و دانشگاه و دوقشر روحانی و دانشگاهی برداشت. و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری افزود: وحدت حوزه و دانشگاه یعنی وحدت در هدف و هدف این است که همه دست به ایجاد یک جامعه اسلامی پیشرفته و مستقل بزنیم.

حجت الاسلام سید احمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اظهاراتی تفرقه افکنانه و ضد وحدت امت اسلامی که در آن به ساحت مقدس اهل بیت(ع) توهین شد گفت:  این سخنان قلوب مسلمانان بویژه مردم ایران اسلامی را جریحه دار کرد که البته این اظهارات با واکنش‌های زیادی حتی در بین جامعه و علمای اهل سنت روبرو شد چرا که محبت پیامبر بزرگ اسلام وجه مشترک میان اهل شیعه و سنت است و اجازه ندادند دشمنان جهان اسلام از این مسئله سوء استفاده کنند.

درباره نویسنده

10194مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی