شکایت محیط زیست خوزستان از پتروشیمی مسجدسلیمان

شکایت محیط زیست خوزستان از پتروشیمی مسجدسلیمان

رویش زاگرس: مدیرکل حفاظت از محیط زیست خوزستان گفت: به دنبال تخلیه پساب آلوده توسط شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان در جمعه مورخ ۲۱ خرداد ماه، علیه این شرکت در مراجع قضایی شکایت شد.

 محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دنبال تخلیه پساب آلوده توسط پتروشیمی مسجدسلیمان به محیط اطراف، از این واحد صنعتی بدلیل تهدید علیه بهداشت عمومی توسط محیط زیست به مراجع قضایی شکایت و پرونده تشکیل شد.

 وی افزود: این واحد صنعتی فاقد پروانه بهره برداری محیط زیستی است و تصفیه خانه این شرکت گنجایش حجمی پساب خروجی ندارد، علاوه بر آن راه اندازی واحد RO (بازچرخانی آب ) برای واحد کولینگ با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و حوضچه تبخیر در حال احداث الزامی است.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست خوزستان گفت: برای جلوگیری از تکرار این حوادث مشابه ، تکمیل و در مدار قرار دادن سیستم‌های کنترل آلودگی فاضلاب صنعتی اقدامی ضروریست.

 وی ادامه داد: برای  تسریع در انجام این موارد از مراجع قضایی خواستار توقف فعالیت این واحد صنعتی تا تکمیل احداث تصفیه خانه صنعتی شده‌ایم.

محمدجواد اشرفی تصریح کرد: این مجموعه باید برای دفع اصولی پساب خود حوضچه تبخیر  احداث کند  متاسفانه این پروژه تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل و راه اندازی این واحد برای جلوگیری از انتشار آلودگی شرکت بسیار ضروری است.

وی بیان کرد: به دنبال این تخلیه علاوه بر تخلیه یاد شده حوادث مشابه‌ای در یک ماه گذشته شد است، متاسفانه تعدادی از دام‌های اهالی منطقه تلف شدند که بررسی علت مرگ این دامها توسط دامپزشکی شهرستان مسجدسلیمان در حال بررسی است.

 اشرفی عنوان کرد: از پساب‌های تخلیه شده در محیط نمونه برداری و در آزمایشگاه اداره کل محیط زیست استان آنالیز شده است و آلودگی پساب محرز می باشد./فارس

درباره نویسنده

9404مطلب نوشته است .

One Comment on “شکایت محیط زیست خوزستان از پتروشیمی مسجدسلیمان”

  • سهیل نصیری wrote on ۲۵ خرداد, ۱۴۰۰, ۱۸:۵۹

    خداکنه فقط از الان بفکر باشند تا سرنوشت شهرما وچندروستای نزدیک پتروشیمی شبیه فولاد شهر وملاثانی و ..نشود وهربار با وزش بادهای موافق هوای شهر آلوده نشود باید ازالان بفکر آلودگی هوا و آب سفت وسخت بود ..ونشود شبیه سدسازی های بیحساب که نه معلوم شد برای برق بوده یا کشاورزی بالادست ..که هیچکدام هم درعمل نشده.فقط حق آبه زمین را گرفتیم که از وضع پایین دست سدها مشخص است.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی