جلسه هم اندیشی فرماندار و اعضای شورای تامین مسجدسلیمان با اصحاب رسانه برگزار شد+ تصاویر

جلسه هم اندیشی فرماندار و اعضای شورای تامین مسجدسلیمان با اصحاب رسانه برگزار شد+ تصاویر

رویش زاگرس: جلسه هم اندیشی فرماندار و اعضای شورای تامین مسجدسلیمان با اضحاب رسانه برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری رویش زاگرس در ابتدای این جلسه سید ستار فاطمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی هدف از تشکیل این جلسه را هم اندیشی با اصحاب رسانه همچنین تکریم و تقدیر از کسانی که بدون چشم داشت در کنار مسئولین برای حل مشکلات شهرستان تلاش می کنند. وی ادامه داد: طی یکسال گذشته که ویروس منحوس کرونا درگیر جهان شده است حضور خبرنگاران در کنار جامعه سلامت در آگاهی سازی مردم بسیار پر رنگ بوده است که قدردان زحمات این عزیزان هستیم. وی یکی از اهداف این جلسه را تلاش جهت حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو خواند و گفت: از نظر مقام معظم رهبری این انتخابات یکی از با اهمیت ترین دوره های انتخاباتی است که وظیفه همگان را سنگین تر می کند و نیاز است با ایجاد فضای تعامل، همدلی و همراهی بتوانیم بهتر از گذشته در این مسیر گام برداریم….

دکتر محمد پاکدل فرماندار مسجدسلیمان در سخنانی ضمن تقدیر از اصحاب رسانه مسجدسلیمان گفت: انتخابات یک رویداد ملی و متعلق به همه مردم است. وی در ارتباط با بررسی صلاحیت های شورای شهر گفت: نگاه ما به کاندیداها نگاه مثبتی بود. از روز اول هم گفتیم هر کاندیدایی را منابع چهار گانه تایید کنند مورد تایید ما هم هست. در هیئت اجرایی ۹۵ درصد کاندیداها و داوطلبین ثبت نام شده تایید صلاحیت شدند و از این باب جز چند شهرستان برتر استان بودیم. فرماندار مسجدسلیمان ادامه داد: در مرحله هیئت نظارت هم ۸۵ درصد کاندیداها تایید صلاحیت شدند. پاکدل ادامه داد:  از مجموع ۲۰۴ نفر ۷ نفر انصراف و ۱۶۶ نفر برای سه شهرستان مسجدسلیمان،گلگیر و عنبر تائید صلاحیت شدند و ممکن است تا پانزدهم افراد دیگری نیز از سوی هیئت نظارت کشور تائید و به این لیست اضافه شوند. رئیس شورای تامین شهرستان ادامه داد: در بحث روستاها ۳۸۹ نفر ثبت نام کردند که از این مجموع ۳۵۱ نفر تا الان تایید صلاحیت شدند. هدف ما انتخابات پرشور با مشارکت حداکثری است که برای این مهم تمهیدات لازم اندیشیده شده است. وی ادامه داد: در بحث معتمدین هیئت های اجرایی سعی کردیم از تمام طوایف شهرستان استفاده شود و عدالت را میان طوایف رعایت کردیم که مورد استقبال همگان نیز قرار گرفت. و در بحث صندوق های رای نیز همین کار را انجام خواهیم داد و ترکیب صندوق ها به نوعی چیده خواهند شد که تمام طوایف سهم داشته باشند و این قول را می دهم اجازه نخواهیم داد یک رای از کسی جابجا شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که از او پرسید متاسفانه در بعضی ادارات مدیر اداره به بهانه های مختلف مرتباً غیبت دارد و مردم از این مسئله بسیار شاکی هستند گفت: شورای تامین ۲۴ ساعته در خدمت مردم هستند اگر مدیر اداره ای حضور ندارد یا نسبت به ارباب رجوع کم کاری می کند خبرنگاران به ما اطلاع دهند و قول می دهم به جد با آنان برخورد شود. مردم باید حس کنند دولت حضور دارد و بر کار مدیران اجرائیش نظارت میکند . پاکدل کفت:ارتباط با خبرنگاران که بدون هیچ مزد و مواجبی دارند خبرها را انعکاس می دهند از اولویت های اصلی بنده است که قطعاً تلاش خواهم کرد این مسئله در آینده بیش از این تقویت شود.

علی حسینی فرمانده انتظامی مسجدسلیمان نیز ضمن تقدیر از فرماندار مسجدسلیمان جهت برگزاری این جلسه گفت: من همیشه در جلسات مختلف از اصحاب رسانه به عنوان همکاران خودم در تولید امنیت یاد کرده ام و نزدیک به ۶ سالی که در خدمت مردم مسجدسلیمان هستم یک رابطه بسیار صمیمانه ای با اصحاب رسانه داشتم چرا که جایگاه این عزیزان در تولید امنیت را درک کرده ام. وی ادامه داد: اگر امنیت روانی وجود نداشته باشد یک جامعه با تیتر یک خبر جنجالی دچار چالش می شود.

سرهنگ حسینی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: علی رغم آن که تنویر افکار عمومی وظیفه اصلی رسانه ها ست و رسانه ها باید با مطالب خود آگاهی بخشی به جامعه را تزریق کنند اما باید این اطلاع رسانی به گونه ای باشد که امنیت روانی جامعه دچار مخاطره نشود. حسینی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با فضای مجازی نیز گفت: فضای مجازی تبدیل به فضای واقعی شده است و هر آن چه در فضای جامعه جرم محسوب می شود در فضای مجازی نیز جرم است. خصوصا در بحث انتخابات تمامی اخبار با تحقیق منتشر شوند و از تنش آفرینی و متشنج کردن جامعه پرهیز کنیم. وی ادامه داد: دشمن تلاش می کند مردم را صندوق ها دور نگه دارند تا به اهداف خود برسند اما نباید فراموش کرد که همه ما به این انقلاب و خون شهدا مدیون هستیم…

رحمان بن سعید دادستان مسجدسلیمان نیز در سخنانی با بیان این که صندلی که ما روی آن نشسته ایم از برکت خون شهداست گفت: یکی از اصول دموکراسی آزادی بیان است. من در همه جلسات گفته ام دو موضوع اولویت دارد یکی احترام به بزرگان و ریش سفیدان و متنفذین در عشایر و دیگری قشر زحمتکش خبرنگار که بدون دریافت هزینه در حال اطلاع رسانی به مردم  و آگاهی سازی هستند.وی گفت: دوستان بهتر از من می دانند انتقاد با اهانت تفاوت دارد. اینکه در باب انتقاد به مسئولی توهین شود مجازات دارد و از باب شرعی نیز باید جوابگو باشیم چراکه  آبروی مومن حق الناس است و توهین به شخصیت افراد با انتقاد دو مقوله جداگانه و جرم محسوب می شود. خبری که کار می کنید نباید باعث ناامنی شود.

فراموش نکنیم که ترور شخصیت از قتل هم بالاتر است، رسالت خبرنگاری را با کار قضات مقایسه کنیم شما زبان گویای مردم هستید واسطه میان مردم و مسئولین برای بیان مشکلات…

دادستان مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان در ارتباط با انتخابات پیش رو گفت: باید فضای جامعه به سمتی پیش برود که مردم آماده انتخابات شوند. شما باید افراد اصلح را به مردم معرفی که این رسالت بسیار مهمی ست…

درباره نویسنده

10271مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی