رئیس دادگستری مسجدسلیمان:
داوطلبان شورای شهر در صورتی که از عناوین جعلی در تبلیغات اسفاده کنند با آنان برخورد خواهد شد/صداقت ضرورت اصلی فعالیت تبلیغاتی کاندیداهاست

داوطلبان شورای شهر در صورتی که از عناوین جعلی در تبلیغات اسفاده کنند با آنان برخورد خواهد شد/صداقت ضرورت اصلی فعالیت تبلیغاتی کاندیداهاست

رویش زاگرس: رئیس دادگستری مسجدسلیمان گفت: داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورای شهر در صورتی که از عناوین جعلی اسفاده کنند قطعا با آنان برخورد خواهد شد. علی اسکندری رئیس دادگستری شهرستان مسجدسلیمان در گفتگو با پایگاه خبری رویش زاگرس با اعلام این خبر افزود: مطابق ماده واحده قانون مجازات استفاده غیر مجاز از عناوین علمی استفاده از عناوینی همچون دکتر و مهندس بدون مدرک معتبر از مراکز علمی و دانشگاهی داخلی یا خارجی مورد تائید رسمی وزارتخانه علوم،تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شورای عالی انقلاب فرهنگی جرم محسوب می شود م قطعا با آنان برخورد و در تائید صلاحیت آنان نیز بسیار موثر خواهد بود.
رئیس دادگستری مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: مدارکی که کاندیداها جهت ثبت نام ارائه و مورد تائید قرار گرفته است ملاک می باشد و در صورتی که کاندیداها در مصاحبه با اصحاب رسانه و یا فضای مجازی غیر از آن خود را معرفی کنند نشان از از این دارد که آنان از همین ابتدا با مردم صداقت نداشته اند به همین دلیل اخرین مدارک انان در اختیار رسانه ها قرار داده خواهد شد تا مردم کاندیداهای خود را بهتر بشناسند.
وی گفت: صداقت ضرورت اصلی فعالیت تبلیغاتی کاندیداهاست پس با استفاده از عناوین و شعارهای تبلیغاتی نباید شعور مردم را نادیده گرفت. اسکندری‌ ادامه داد: یکی از شاخصه های اخلاق در انتخابات این است که ما مجاز نیستیم از هر ابزار و وسیله و روش و شیوه ای برای رسیدن به پیروزی استفاده کنیم. پس توصیه می شود تمامی نامزدهای انتخابات از ابتدا رعایت اخلاق حرفه ای را دستور کار خود قرار دهند.
رئیس دادگستری مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فضای موجود در کشور در بحث کووید ۱۹ نیز گفت:
متولیان برگزاری انتخابات علاوه بر سلامت انتخابات سلامت مردم را نیز در راس سیاستگذاری خود قرار داده اند. به همین دلیل به داوطلبان توصیه می شود جهت ثبت نام از راههای غیر حضوری پبش بینی شده استفاده کنند. همچنین گزارشاتی مبنی بر این که بعضی کاندیداها تبلیغات زودهنگام خود را شروع کرده اند که این مسئله جرم محسوب می شود. وی گفت با توجه به شرایط حاد شهرستان مسجدسلیمان در بحث کرونا کاندیداها از نشست های تبلیغاتی بدون قاصله گذاری و حضور حداکثری پرهیز که در غیر این صورت مطابق قانون با آنان برخورد خواهد شد.

درباره نویسنده

10269مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی