رئیس بنیاد مسکن مسجدسلیمان:
برآوردهای اولیه نشان می دهد که بیش از ۲ هزار واحد در شهر و ۱۰۰۰ واحد نیز در روستاها دچار خسارت شده اند

برآوردهای اولیه نشان می دهد که بیش از ۲ هزار واحد در شهر و ۱۰۰۰ واحد نیز در روستاها دچار خسارت شده اند

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- ابراهیم جعفری شهنی رئیس بنیاد مسکن  مسجدسلیمان در جلسه فوق العاده شورای مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان گفت: از روز اول وقوع حادثه زمین لرزه بلافاصله بنیاد مسکن استان ماشین آلات مورد نیاز را به شهرستان اعزام کردند. وی گفت: برآورد اولیه خسارت زمین لرزه توسط کارشناسان بنیاد مسکن در حال انجام است اما برآوردهای اولیه نشان می دهد که بیش از ۲ هزار واحد در شهر و ۱۰۰۰ واحد نیز در روستاها دچار خسارت شده اند.

وی افزود: با توجه به قدمت بنا‌ها بالا و بافت‌ها عمدتا فرسوده است احتمال این که پس لرزه‌ها خطرات بیشتری داشته باشند وجود دارد. جعفری شهنی بیان داشت: با توجه به قدمت اماکن امکان تعمیر بسیاری از منازل آسیب دیده از زلزله وجود ندارد و پیشنهاد ما اتخاذ رویکرد بازسازی کامل است که ۲ چالش در این زمینه وجود دارد، نخست این که عمده منازل در مناطق آلوده به نفت و گاز هستند و دوم این که منازل آسیب دیده عمدتا در شیب دره‌ها و مسیل ها قرار گرفته‌اند و امکان بازسازی در این مناطق وجود ندارد و باید در مناطق دیگری را برای این اماکن در نظر گرفت… رئیس بنیاد مسکن شهرستان مسجدسلیمان گفت: این موضوع یک نگاه ملی می خواهد و قطعاً برای بعضی مناطق چاره ای جز جابجایی وجود ندارد.

جعفری با بیان این که با حضور ۲۰ اکیپ از کارشناسان مجرب بنیاد مسکن استان کار ارزیابی میزان خسارت های وارده به منازل شهری و روستایی آغاز شده است گفت: آمار دقیق میزان خسارات وارده پس از پایان اریابی کارشناسان به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

درباره نویسنده

10399مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی