رییس رسانه ملی در استان خوزستان بخوانند

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان/ پرویز دوید خسروی: بی شک نقش رسانه در اطلاع رسانی وتنویر افکار عمومی از طریق آن بر کسی پوشیده نیست و توضیح آن برای مسولین صدا و سیمای مرکز خوزستان حکایت زیره به کرمان بردن است. امروزه پدیده نرم افزاری در فضای مجازی دنیای گسترده را به دهکده ای کوچک تبدیل کرده است. از طرفی مردم ما با جماعتی کور دل و بخیل و کینه جو مواجه و در دیار غربت چه سخاوت مندانه با راه اندازی شبکه های جور واجور ماهواره ای هر کدام از دیگری برای سرگرمی ما و با قصد انحراف اخلاقی و پاشیدن کانون گرم و با صفای زندگی ایرانی اسلامی ما با برنامه های زهر آگین و مسموم خود گوی سبقت و رقابت از هم را ربوده اند.

جا دارد با تغییر مدیریت جدید مرکز خوزستان نوع نگرش و توجه به این رسانه هم تغییر کند. ضمن تبریک و ابراز خرسندی از قبول مسولیت و آرزوی سلامتی و موفقیت برای ایشان در این رسانه مهم که استانی ست با اقوام مختلف. اما مردم مسجدسلیمان،لالی واندیکا از مدیریت جدید درخواست می کنند:

۱- ایستگاه رادیویی مستقل با مرکزیت ایستگاه مسجد سلیمان احداث شود که این می تواند در حوزه خود با گویش ها و آداب و سنن و سروده های فولکلور آمیخته با فرهنگ، تبلیغات و اطلاع رسانی،اخبار و اطلاعات و فعالیت های سیاسی، مراسمات مذهبی و اعیاد و تولید و توسعه فعالیت های اقتصادی با گرایشات کشاورزی و دامپروری و امثال آن در پهنه سرزمین آبا اجدادی خود اطلاع رسانی عمومی نموده وموجب توسعه و شکوفایی این گونه فعالیت ها در این حوزه های شهری شود.

۲- تغییر نحوه پخش اخبار: اخبار صدا و سیمای مرکز خوزستان سنتی و بر اساس حروف الفبا پخش می شود. متأسفانه حرف میم، مسجد سلیمان در آخر حروف الفبای فارسی قرار دارد و دغدغه مشترک مردم و خبرنگاران شده است که باعث پخش اخبار در آخرین قسمت خبر که معمولاً هم از وقت کمتری برخوردار است پخش می شود. علی رغم ارسال تعـدد گزارشات مبسوط و اخبار ناب گزارشگران همشهری بعضاً به دلیل پخش گزارشات زنده اغلب مطالب آنها پخش نمی شوند. رییس جدید مرکز خوزستان پخش خبر را از این مرکز گردشی کند و به این رویه سنتی خاتمه دهد تا همه شهرستان ها از اعتدال زمان و عدالت در پخش خبر به صورت یکسان بهره برند. مضرات پخش اخبار مسجد سلیمان در پایان هر بخش خبری این است که به گمان مردم اخبار شهرستان بی محتوا و از اهمیت کمتری برخوردار است که در پایان خبر پخش می شود .

۳- پخش دیجیتال برنامه های صداو سیما را در سه شهر اندیکا مسجد سلیمان و لالی راه اندازی گردد. بهانه این که شهر های برخوردار از این تکنولوژی شهر های مرزی و بیشتر در دسترس ماهواره های کشورهای همجوار هستند کمی خنده دار است.

بنده از نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی تقاضا دارم همان گونه که جزیی ترین مسائل حوزه های انتخابیه را رصد و پیگیری می کنند به این خواسته ها و نیازهای موکلین خود توجه خاص و پیگیرانه ای داشته باشند. بی شک با نگاه ملموس و کارشناسانه ای که دکتر جلیلی به سه مبحث پیش گفت دارند در آینده نه چندان دور محقق خواهند شد.

امید دارم روزی برسد که بربلندای کینو و تاراز و برفراز آسماری و دلا، منگشت و زردکوه شنیده شود اینجا ایران است صدای مردم سرزمین زاگرس، صدای مارا از شهر اسوه مقاومت بهنام محمدی می شنوید. صدای ما را از پایتخت نفت خاور میانه میشنوید. به امید آن روز…

درباره نویسنده

10271مطلب نوشته است .

۳ Comments on “رییس رسانه ملی در استان خوزستان بخوانند”

 • شهروند مسجدسلیمان wrote on ۱۱ مهر, ۱۳۹۲, ۲۰:۵۳

  واقعا وجود یک شبکه تلویزیونی برای مردمان بختیاری خوزستان بسیار ضروری و مهمه.
  و حداقل یک رادیوی محلی برای مسجدسلیمان و به مرکزیت مسجدسلیمان میتواند بسیار از مشکلات فرهنگی سیاسی مذهبی و حتی اقتصادی را حل کند.

 • مراد بختیار wrote on ۱۱ مهر, ۱۳۹۲, ۲۱:۵۵

  درود برشما موضوع بسیار با اهمیتی را عنوان کرده اید باید رسانه های شهر پیگیری کنند و طوماری جمع آوری و از مرکز استان به جد درخواست شود در دنیایی که همه ی امور بر اساس اطلاعات بروز و ساعت بررسی و دنبال میشود یک ایستگاه رادیویی علاوه بر اینکه موجب اطلاع رسانی سریع اخبار و اطلاعات شهر میشود و مردم را در جریان  جدیدترین رویدادها و تصمیمات مربوط به شهر قرار میدهد موجب شور و شعف و احساس موجودیت شهروندان نیز میگردد

 • 22 wrote on ۱۲ مهر, ۱۳۹۲, ۸:۰۰

  یک شبکه تلویزیونی میتونه خیلی از مشکلات مردم مسجدسلیمان و شهرهای بختیاری نشین اطراف اون در استان خوزستان رو حل کنه

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی