با حضور علی عسگر ظاهری و استاندار خوزستان:
آیین واگذاری ۳۵ واحد مسکونی به مدد جویان کمیته امداد امام خمینی(ره) /سرکشی استاندار خوزستان به مناطق محروم و روستایی مسجدسلیمان/ دستور پیگیری برای حل مشکلات زیربنایی + تصاویر

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- دکتر غلامرضا شریعتی همراه با علی عسکر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی، علیرضا گوروئی فرماندار شهرستان مسجدسلیمان و جمعی از مدیران کل، بخشداران مسجدسلیمان، اندیکا و گلگیر و تعدادی مدیران دستگاههای اجرایی مسجدسلیمان از تعدادی از روستاهای محروم توابع شهرستان مسجدسلیمان بازدید و برای حل مشکلات زیربنایی این مناطق دستور پیگیری داد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان در جریان این بازدیدها که همراه با استقبال گرم عشایر ساکن در این مناطق همراه بود تعدادی از اهالی این روستاها به بیان مشکلات خود پرداختند.

احداث جاده روستایی، رسیدگی به مشکلات مربوط به تامین آب شرب و کشاورزی و همچنین حل مسائل مربوط به اسناد مالکیتی برخی از اراضی با اداره کل منابع طبیعی استان از مهم ترین خواسته های مردم این مناطق از استاندار خوزستان بود.

علی عسگر ظاهری در سخنانی اظهار کرد: در برنامه امروز بخشی از واحدهای کمیته امداد حضرت امام(ره) تحویل مددجویان شد. وی ادامه داد: یکی از اهداف اصلی ما بررسی وضعیت جاده های ارتباطی مسجدسلیمان با بخش های مختلف روستایی بوده است که در حال حاضر دو پیمانکار در منطقه جریک شروع به کار کرده اند و امیدواریم با نظارت و پیگیری های بعدی وقفه ای در کار ایجاد نشود…

استاندار خوزستان با شنیدن مشکلات مردم به مسئولانی که در این سفر وی را همراهی می کردند دستور داد حل این مشکلات مورد پیگیری قرار گیرد. وی در مورد موضوع جاده که مهم ترین خواسته مردم این مناطق بود گفت: وزارت نفت احداث جاده روستایی را شروع کرده البته مدتی متوقف شد ولی دوباره پس از چند ماه شروع شد و سعی می کنیم عملیات اجرایی آن سرعت یابد. شریعتی افزود: قرار شد اداره راه و شهرسازی مسیر موجود را بهبود ببخشد تا راه اصلی تکمیل شود.

استاندار خوزستان در مورد مشکل آب شرب عنوان کرد: در خصوص آب شرب روستایی که دو هفته گذشته به مدیرعامل آبفا روستایی در این خصوص دستور دادم و فرماندار مسجدسلیمان هم پیگیر این موضوع خواهد بود از محل اعتبار صندوق توسعه برای آبرسانی به روستاها داده شده و برای خوزستان رقم چند برابر منظور شده و امیدواریم این کار سریع انجام شود و با اخذ مجوزات لازم نسبت به تعیین پیمانکار اقدام شود.

شریعتی درباره مساله آب کشاورزی تصریح کرد: از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری ۲ هزار هکتار برای این منطقه اختصاص یافته است و در فاز دوم طرح این منطقه در اولویت خواهد بود. استاندار خوزستان در مورد دیگر مشکل مردم ساکن در این روستاها در زمینه اختلافات در زمینه مالکیت برخی از اراضی با منابع طبیعی اظهار کرد: این موضوع در سطح شهرستان حل شده و به استان ابلاغ شده و انشاالله در سطح استان هم در اسرع وقت حل شود. شریعتی همچنین به درخواست علی عسگر ظاهری مبنب بر اختصاص یک دستگاه آمبولانس به منطقه جریک دستور داد هلال احمر یک دستگاه آمبولانس به این منطقه اختصاص دهد. وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما این است که در حد بضاعت از محرومیت در این مناطق کاسته شود.

در ادامه مرتضی موصلی مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان در این مراسم عنوان کرد: این منازل با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در دو روستای آب حمام و شهرک شیرزاد به افراد سالمند و زنان سرپرست خانوار واگذار گردید و از اعطای تسهیلات و وام های کم بهره جهت ایجاد اشتغال اهالی منطقه خبر داد. وی گفت: یک طرح اشتغالزا هم تعریف شده است که به زودی اجرایی می شود و در قالب آن افرادی که این منازل را تحویل می گیرند بتوانند در نزدیکی منازل خود به کار دامپروری بپردازند.

 

درباره نویسنده

10269مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی