راه اندازی موزه نفت درمسجدسلیمان برجاذبه های گردشگری این شهرستان می افزاید

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با بیان این که راه اندازی موزه نفت مسجدسلیمان بر جاذبه های گردشگری این شهرستان می افزاید گفت: راه اندازی موزه گنجینه نفت علاوه بر ایجاد اشتغال و جذب گردشگران داخلی و خارجی، تحول و رونق اقتصادی این شهرستان را نیز به دنبال دارد.

به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان اکبر نعمت الهی روز در حاشیه بازدید از طرح پارک موزه گنجینه نفت مسجدسلیمان افزود: راه اندازی این موزه می تواند شروع کننده جریان و حرکت های رفاهی و توسعه ای در این منطقه باشد.

وی فعالیت این موزه و حضور بازدید کنندگان ایرانی و خارجی را بسترمناسبی برای توسعه جاده ، فرودگاه و هتل در این منطقه برشمرد و اظهارکرد: راه اندازی این طرح و به دنبال آن ایجاد ملزومات آن می تواند به توسعه اقتصادی و رفاهی این شهرستان منجر شود.

وی از راه اندازی موزه گنجینه نفت مسجدسلیمان در نیمه نخست سال آینده خبر داد و گفت:پس از شناسایی پنج نقطه به عنوان اجزای موزه، مشاور طرح انتخاب و مناقصه تکمیل عملیات ساختمانی این طرح نیز برگزار شده است.

پیشینیه فعالیت و تولید نفت و گاز در خاورمیانه و ایران به سال ۱۲۸۷ باز می گردد که برای نخستین بار در مسجدسلیمان نفت کشف شد.

به دنبال این اکتشاف و شکل گیری فعالیت های رسمی صنعت نفت ، تاسیسات مورد نیاز برای فرآورش و پالایش این ماده استراتژیک و مهم به سرعت شکل گرفت و با گذشت ۱۰۷ سال مقرر شده این تاسیسات شامل نخستین چاه نفت ، نخستین کارخانه تولید برق ، نخستین پالایشگاه نفت ، نخستین کارخانه تقطیر و نخستین کارخانه گوگرد سازی برای بیان تاریخ و پیشینه صنعت نفت به علاقمندان به عنوان موزه استفاده گردد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت صبح شنبه به همراه تیم کارشناسان طرح موزه های وزارت نفت از مراحل انجام طرح پارک موزه گنجینه نفت مسجدسلیمان دیدن کرد.

درباره نویسنده

10207مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی