مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان در گفتگو با سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان: جشنواره اولین های ایران در آینده ای نزدیک به میزبانی مسجدسلیمان و آبادان/ اولین تور کوچ ایران از اندیکا تا بازفت/ ساخت کمپین های گردشگری از سه راهی دانشگاه تا سه راهی لالی

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- افشین حیدری مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان در حاشیه بازدید از فرهنگسرای بختیاری مسجدسلیمان در گفتگو با سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان اظهار داشت: امسال دولت در برنامه پنجم توسعه نگاه خاصی به بخش گردشگری و آداب و سنن عشایر دارد. وی گفت: با توجه به نگاه دولت به حمایت از عشایر اداره میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان پیشنهادی در ارتباط با شهرستان اندیکا ارائه داد مبنی بر راه اندازی اولین تور کوچ ایران که از شهرستان اندیکا شروع و تا بازفت یا کوهرنگ ادامه خواهد داشت. مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اقتصادی که در گردشگری وجود دارد اقتصاد بسیار قوی ست اما من معتقدم مسجدسلیمان هنوز نتوانسته سهم خود را در کشور بردارد. وی گفت در سال گذشته جشنواره های خانوادگی در مسجدسلیمان بازتاب بسیار مثبتی در سطح کشور خصوصاً در ستاد سفر داشته است. حیدری ادامه داد: دو سال پیش که به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی استان انتخاب شدم حتی یک ساختمان و یا یک خودرو در اختیار نداشتیم و کل اعتبار ما یک میلیارد و ششصد میلیون تومان بود. زمانی که ثبت جهانی شوش را استارت زدیم خیلی ها این کار ما را به سخره گرفتند اما به لطف خداوند شوش ثبت جهانی شد و دنیا افتخار کرد ایران یک اثر اینچنینی را با آن ها به شراکت گذاشته است.

به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان حیدری در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با اقدامات اداره کل میراث فرهنگی در شهرستان مسجدسلیمان گفت: اولین پروژه ای که در مسجدسلیمان شروع کردیم رسیدگی به وضعیت مکان شهدای گمنام در مسجدسلیمان بود که شروع به ساماندهی آنجا کردیم امسال نیز اعتبار خوبی برای محوطه سازی این مکان در نظر گرفته ایم. دومین پروژه موزه مسجدسلیمان بود که سال ها بلاتکلیف مانده بود با تلاش همکاران موزه را تکمیل و در ایام نوروز افتتاح نمودیم و پس از آن استارت گرفتن رده حفاظتی زده شد تا بتوانیم اشیاء تاریخی شهرستان را از شوش و دیگر شهرها جمع آوری و به موزه مسجدسلیمان منتقل سازیم. دیگر پروژه ای که مردم آرزوی راه اندازی آن را داشتند سد تفریحی مسجدسلیمان است که در این رابطه با شرکت سازا پردازان قراردادی منعقد و مطالعات سد تفریحی تمبی را آغاز نمودیم که خوشبختانه در مراحل آخر به سر می برد اعتبار اولیه احداث سد تفریحی تمبی ۵ میلیارد تومان می باشد.

افشین حیدری اظهار داشت: از دیگر اقدامات ما جاده گردشگری نفت سفید – تمبی ست که مطالعات آن را شروع کردیم مسیر این جاده ۲۲ کیلومتر است. ساخت کمپین های گردشگری از سه راهی دانشگاه تا سه راهی لالی که شرکت هزار راه دارد مطالعاتش را انجام می دهد، آب درمانی گلگیر که انشالله در مهرماه با حضور دکتر سلطانی فر افتتاح خواهد شد از دیگر اقدامات میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان بود. حیدری ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی مسجدسلیمان نبود مناطق تفریحی برای مردم است که کار مطالعات پارک ورودی شهر توسط میراث فرهنگی انجام شده است و قرار است پارک مینیاتوری در بخشی از آنجا احداث شود. وی گفت: اینها تنها بخشی از کارهایی ست که ما برای مسجدسلیمان انجام داده ایم. افشین حیدری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: یک فوکر ۲۰ متعلق به شرکنت نفت وجود دارد که ۶۰ سال پیش از مسجدسلیمان می رفت آغاجاری و برمی گشت مسافران را جابجا می کرد که الان در فرودگاه اهواز روی زمین مانده و خاک می خورد. چندین مرتبه به کاپیتان قاسمی مدیر عامل هواپیمایی نفت درخواست دادیم که این متعلق به مسجدسلیمان است و از او خواستیم این هواپیما را به ما بدهد تا آن را بازسازی و یک جایی در مسجدسلیمان برای آن در نظر بگیریم که این می شود یکی از جاذبه های گردشگری مسجدسلیمان متأسفانه هر چی فشار آوردیم تا امروز موفق نشدیم این هواپیما را از نفت بگیریم و به مسجدسلیمان برگردانیم. مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان در پایان سخنان خود از برگزاری جشنواره اولین های ایران در اینده ای نزدیک به میزبانی مسجدسلیمان و آبادان سخن به میان آورد و گفت: هدف از برگزاری این همایش معرفی اولین های ایران در صنعت است که امیدواریم بتوانیم شهر اولین ها را آنگونه که شایسته است معرفی کنیم.

لازم به ذکر است مشروح گزارش بازدید مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان از فرهنگسرای بختیاری به همراه تصاویر به زودی از همین سایت خبری منتشر خواهد شد.

درباره نویسنده

10268مطلب نوشته است .

۴ Comments on “مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان در گفتگو با سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان: جشنواره اولین های ایران در آینده ای نزدیک به میزبانی مسجدسلیمان و آبادان/ اولین تور کوچ ایران از اندیکا تا بازفت/ ساخت کمپین های گردشگری از سه راهی دانشگاه تا سه راهی لالی”

 • زروس wrote on ۱۹ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۷:۲۱

  با عرض سلام  درود بر مدیر لایق  ، کاردان و شایسته میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان جناب آقای مهندس افشین حیدری  الحق که خون آن شهید بزرگوار در رگهای شما هم جاریست و غیرت ، شجاعت ،کاردانی ،درایت و مردانگی از رفتار شما نمایان. واقعا که بدور از تعصب و همشهری گری عرض کنم که خوزستان در این چند سال گذشته از کمبود مدیران لایق و پر انرژی مثل مهندس حیدری  رنج برده است  و حال که ایشان در حال جبران عقب افتادگیهای یران گذشته. سازمان است انشااا مسوولین محترم  سیاسیون اجازه دهند فرهنگ و گردشگری استان راه خود را با آرامش طی کند  انشااا
  قضاوت رفتار هر مدیر و نماینده ای با چشم بینای مردم بهتر صورت میگیرد. 

 • مهران wrote on ۲۰ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۵:۱۹

  جناب آقای حیدری عزیز خسته نباشید از اقدامات وفعالیت های شما در جهت توسعه گردشگری در شهرستان تشکر میکنم انشالله مسئولین شهری بویژه نماینده محترم شهرستان در انجام این فعالیت ها یاریگر شما باشد و بتوانید گام های لازم برای توسعه شهر را با قدرت بردارید.

 • شهروند wrote on ۲۰ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۸:۰۵

  بخدا خیلی مردی….

 • فرهاد wrote on ۲۱ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۶:۱۱

  درود بر مهندس حیدری عزیز خسته نباشید از کارها و برنامه های جنابعالی جهت استان خوزستان ،خصوصا مسجد سلیمان ممنوع هستیم و تشکر می نمایم امیدواریم که موارد برشمرده حتما عملیاتی شده و به بهره برداری برسند چون به کمک شما و همت همه مردم، مسجد سلیمان می تواند قطب گردشگری باشد .
  امیدوارم به گردشگری شهر ستان اندیکا نیز توجه فرمائید .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی