دولت تصمیم استاندار خوزستان را باطل کرد/ تردد خودروهای پلاک اروند فقط در محدوده منطقه آزاد مجاز است

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسجدسلیمان- دولت طی مصوبه ای بر تردد خودروهای پلاک مناطق آزاد تنها در محدوده این مناطق تاکید کرد.

هنوز مدت زیادی از آزاد اعلام شدن تردد خودروهای پلاک اروند در همه شهرهای خوزستان توسط استاندار خوزستان نگذشته که دولت طی مصوبه ای جدید اعلام کرده تردد خودروهای پلاک مناطق آزاد تنها در محدوده این مناطق مجاز است.

بنابراین به نظر می رسد اقدام استاندار در آزاد اعلام کردن تردد خودروهای پلاک اروند به مانع دولت برخورد کرده است. استانداری خوزستان و منطقه ازاد اروند هنوز به این مصوبه واکنشی نشان نداده اند. این مصوبه از ۲۳ شهریور ابلاغ شده است.

بر اساس مصوبه دولت، ورود خودروهای با پلاک مناطق آزاد به قلمرو گمرکی با رعایت قوانین و مقررات مربوط امکان پذیر است. در این حال روشن نیست تکلیف کسانی که در شهرهای دیگر استان اقدام به خرید خوردوی پلاک اروند کرده اند چه خواهد بود. هر چند ممکن است با تفسیر خاص مصوبات پیشین مشکلی در این خصوص پیش نیاید.

بر اساس مصوبات پیشین تردد خودروهای پلاک اروند تا شعاع ۱۲۰ کیلومتری و بنا به پاره ای روایات تا مرکز استان (اهواز) مجاز بود.

همچنین بر اساس این مصوبه جدید واردات خودروهای سواری با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی هم ممنوع اعلام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران در جلسه ۱۹/۶/۱۳۹۳ به پیشنهاد وزارت صنعت،معدن و تجارت و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی تصویب کرد: خودروهای سواری با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی و مشمول مقررات متروکه قابل عرضه به بازار نبوده و صرفا امکان مرجوع نمودن به خارج از کشور را دارند.

همچنین ورود و ترخیص هر گونه خودروی سواری از محل مصوبه های قبلی و سایر مصوبات مشابه صرفا برای خودروهای با حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی و پایین تر مجاز است .

درباره نویسنده

9855مطلب نوشته است .

۲ Comments on “دولت تصمیم استاندار خوزستان را باطل کرد/ تردد خودروهای پلاک اروند فقط در محدوده منطقه آزاد مجاز است”

  • امیر - اهواز wrote on ۲۹ شهریور, ۱۳۹۳, ۵:۱۱

    با این حرکت استاندار محترم که باعث رقابت در بازار تولید کنندگان داخلی افتاده اگر مسئله کشوری شود نتیجه اش بسود مردم خواهد بود و خیر دنیا و عاقبت را بهمراه دارد در غیر اینصورت هر روز باید شاهد پسترفت تولیدات داخلی و افزایش مرگ و میر باشیم.

  • reza wrote on ۲۹ شهریور, ۱۳۹۳, ۵:۴۹

    باسلام
    وقتی ایران خودرو و سایپا ماشین خوب دست مردم نمیدن مردم به جای اینکه 30 بده یه پژو میده یه ماشین خارجی بهتر که

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی