گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان از حضور غیر منتظره ضرغامی در مسجدسلیمان

 باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان/ سعید مرادی:  عزت الله ضرغامی   رییس سازمان صدا و سیما عصر شنبه مورخ ۳/۱۲/۹۲ با خودرو سواری کرایه از فرودگاه اهواز به مسجدسلیمان رفت.!

سفر ضرغامی به مسجد سلیمان  بدون اطلاع مسئولان استانی و حتی محلی مسجدسلیمان و بدون هرگونه همراه و تشریفاتی همراه شد. رییس سازمان صدا و سیما در ابتدای ورود خود در سه راهی همافران خیابان مرکزی شهرستان مسجدسلیمان با شهروندان مسجدسلیمانی دیدار کرد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان در این دیدار غیر منتظره که بدون حضور مسئولان محلی مسجدسلیمان انجام شد شهروندان مسجدسلیمانی با گلایه مندی شدید از پخش سریال موهن سرزمین کهن از هجمه صورت گرفته به قوم بختیاری ابراز گلایه مندی کردند. در ادامه این دیدار رییس سازمان صدا و سیما به اتفاق جمعی از شهروندان مسجدسلیمانی با حضور در مسجد جامع نمره یک  این شهرستان نماز مغرب و عشاء را به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین امینی امام جمعه این شهر اقامه کردند.

امام جمعه مسجدسلیمان ضمن خیرمقدم به رییس صدا و سیما و ابراز تعجب از حضور بدون اطلاع قبلی ایشان در شهرستان بختیاری مسجدسلیمان این حرکت رییس سازمان صدا و سیما و حضور سرزده در میان مردم را حرکتی از تیپ حرکت های دهه اول انقلاب برشمرد و خواستار توجه رییس رسانه ملی به دغدغه های ایجاد شده در خصوص سریال سرزمین کهن شد و گفت: در این شهر مردم دو بار به صحنه آمدند و اعتراض خود را بدون هیچ گونه خسارت و مشکلی به شیوه معقول و منطقی بیان کردند. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان محمدرضا مکوندی استاد دانشگاه و رییس ستاد گرامی داشت شهید شیرعلی مردان خان بختیاری نیز با تشکر از حرکت رییس رسانه ملی  در خصوص حضور بدون اطلاع مسئولان محلی و استانی در مسجدسلیمان خطاب به رییس رسانه ملی گفت: تحقیقات  متخصصات تبارشناسی همچون دکتر بناب دال بر سکونت یازده هزار ساله بختیاری ها در جنوب غربی ایران است. بختیاری ها دارای خصایص بی بدیلی همچون وطن پرستی؛ بیگانه ستیزی به عنوان قومی یک پارچه شیعه هستند و متاسفانه در صدا و سیما یک خط فکری که مربوط به سالیان درازی است وجود دارد که در صدد نفی افتخارات بختیاری ها همچون فتح مشروطه توسط سردار فقید بختیاری سردار اسعد  است. وی افزود: در سریال موهن سرزمین کهن ضمن دفاع تلویحی از حزب توده بختیاری ها را به عنوان قومی با القاب نامناسب خطاب داده و به سردارفقید قوم به راحتی توهین  می گردد. جناب ضرغامی چرا  این سریال تولیدی شما از وجود کارشناسان برجسته بختیاری بهره نبرد و فردی مانند سلیمی نمین که سررشته از فرهنگ بختیاری ندارد در این زمینه صاحب نظر باشد؟چرا صدا و سیما از اسطوره های قوم بختیاری  همچون ابوالقاسم خان؛علیمردان خان  و سرداراسعد که وجه مشترک همه اشان بیگانه ستیزی بوده تولیدات سینمایی ندارد.

در ادامه دکتر مسعود شهبازی رییس دانشگاه آزاد مسجد سلیمان با اشاره به خدمات صدا و سیما و تشکر از حضور ضرغامی در مسجدسلیمان حضور ایشان در منطقه بختیاری مسجدسلیمان را گرامی داشت و گفت: علیرغم رنجشی که از صدا و سیما حاصل شد ولی چون پا بر فرش مردم بختیاری نهادی مقدمتان را گرامی می داریم.

پس از آن منوچهر قاسمی عضو شورای شهر دوره اول و از فرهنگیان با سابقه مسجدسلیمانی به نمایندگی از دکتر اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی در سخنانی گفت: من از جانب خودم و دکتر جلیلی تشریف فرمایی شما را به شهر ۱۰۰۰ شهید مسجدسلیمان خیر مقدم عرض می نمایم و روحیه ی پاسخگو بودن شما به عنوان یک مسئول تراز اول کشور را تحسین می کنم. قاسمی گفت: جناب آقای ضرغامی، قوم بزرگ بختیاری با قدمت تاریخ چند هزار ساله و فرهنگ و تمدن غنی، با ایمان و اعتقادی راسخ و انقلابی خود هرگز با حرکاتی از این قبیل دچار خدشه نخواهد شد و بزرگ منشی و نجابت و شخصیت بالای بختیاری ها در همین اعتراضات مردمی و خودجوش که به صورت کاملا متمدنانه ناراحتی خود را به گوش مسئولین رساندند کاملاً هویدا بود. همان طور که می دانید در تمامی این اعتراضات در مسجدسلیمان قطره ای خون از کسی به زمین نریخت و شیشه ای نشکست و کوچک ترین آسیبی به کسی وارد نگردید که این نشان از درایت و هوشیاری جوانان، مردم فهیم و مسئولین شهری دارد.

وی ادامه داد: جا دارد در همین جا از درایت و مدیریت خوب حجت الاسلام امینی امام جمعه محترم مسجدسلیمان، نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار محترم، نیروهای نظامی و انتظامی و همچنین سایر ریش سفیدان و بزرگان شهرستان کمال تشکر و سپاسگذاری را داشته باشم. قاسمی ادامه داد: انتظار می رود صدا و سیمایی که از پول بیت المال و از حقوق تک تک ما مردم استفاده می کندنظارت دقیق تری بر ساخت این سریال داشته باشد تا خدای ناکرده از این پس شاهد اهانت به نه تنها بختیاری ها بلکه به هیچ قومی نباشیم.