رئیس شورای شهر مسجدسلیمان خبر داد:
آرش قنبری با ۶ رای شهردار مسجدسلیمان شد/ انتخاب سرپرست جدید شهرداری ایراد قانونی دارد

آرش قنبری با ۶ رای شهردار مسجدسلیمان شد/ انتخاب سرپرست جدید شهرداری ایراد قانونی دارد

رویش زاگرس: رئیس شورای شهر مسجدسلیمان در گفتگو با پایگاه خبری رویش زاگرس از غیر قانونی بودن انتخاب سرپرست شهرداری مسجدسلیمان در انتخابات شب گذشته خبر داد. شهباز حیدری رئیس شورای شهر مسجدسلیمان گفت: بر اساس بند ۲ ماده ۶ آئین نامه اجرایی تشکیلات انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی مصوب سال ۱۳۷۸ تعیین دستور جلسات شورا و مسئولیت امور اداری و مالی شورا از وظایف رئیس شورا می باشد.

وی ادامه داد:کار شورا بر اساس آئین نامه است و نمی توان هر موضوعی را بدون برنامه و بررسی قبلی مورد رای گیری قرار داد. رئیس شورای شهر مسجدسلیمان ادامه داد: طبق ماده ۶ آئین نامه داخلی شورا مصوب سال ۱۳۸۴ هر تصمیمی که قرار است در شورا اتخاذ شود باید قبلا در دستور جلسه رسمی شورا قرار داشته باشد.

حیدری ادامه داد: موضوع تعیین مجدد سرپرست در جلسه شب گذشته شورا در دستور کار جلسه قرار نداشته است و تنها دستور جلسه انتخاب شهردار بوده که از قبل به اعضا اعلام که پس از رای گیری آقای آرش قنبری با ۶ رای به عنوان شهردار جدید مسجدسلیمان انتخاب گردید. وی ادامه داد: شورای شهر مسجدسلیمان تاکنون به دلایل مختلف موفق به انتخاب شهردار نشده است و اولویت ما انتخاب شهردار است و طبق قانون این شورا مجوزی برای انتخاب سرپرست جدید ندارد و بر اساس عدم منع قانونی سرپرست فعلی تا صدور حکم شهردار منتخب باید به کار خود ادامه دهد. حیدری گفت: مصوبه تعیین سرپرست جدید شهرداری بدون حضور رئیس شورای شهر بوده است که قطعا این مسئله ایراد قانونی دارد.

لازم به ذکر است در جلسه شب گذشته اعضای شورای شهر مسجدسلیمان آرش قنبری با ۶ رای به عنوان شهردار و مهدی رضایی نیز با همین تعداد آراء به عنوان سرپرست جدید انتخاب که انتخاب سرپرست به دلایل ذکر شده مورد اعتراض رئیس شورای شهر قرار گرفته است.

درباره نویسنده

10674مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی