مشرح گزارش سفر یکروزه عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به شهرستان مسجدسلیمان+ تصاویر

مشرح گزارش سفر یکروزه عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به شهرستان مسجدسلیمان+ تصاویر

رویش زاگرس: وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در مسجدسلیمان، از ظرفیت های توسعه صنعت گردشگری این شهر بازدید کرد. به گزارش پایگاه خبری رویش زاگرس به منظور بررسی و آشنایی با ظرفیت های صنعت گردشگری و راه های توسعه آن وارد مسجدسلیمان شده است در بدو ورودش با حضور در یادمان شهدای گمنام و سردار شهید بهنام محمدی، به آن ها ادای احترام کرد. وی سپس از ساختمان موزه اکتشاف، حفاری و تولید صنعت نفت در منطقه بی بیان و چاه نفت شماره یک واقع در منطقه نمره یک بازدید کرد.

حجت الاسلام سید احمدی امام جمعه مسجدسلیمان ضمن خیر مقدم به وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مسجدسلیمان را یکی از مهم ترین شهرهای قوم غیور و ولایتمدار بختیاری عنوان کرد و گفت: مسجدسلیمان بیش از یک هزار شهید انقلاب، جنگ تحمیلی، مدافعان حرم و مدافعان سلامت را تقدیم ملت کرده است ضمن آن که شهید ملی بزرگمرد کوچک شهید بهنام محمدی نیز در جوار شهدای گمام این شهرستان آرمیده است. شهری که بیش از صدبار مورد تهاجم هوایی و موشکی رژیم بعث قرار گرفته است. وی ادامه داد: ظرفیت های خوبی در حوزه گردشگری در این چهار شهرستان وجود داردکه به توجه بیشتر مسئولین نیاز است تا احیاء شوند. وی ادامه داد: از مسجدسلیمان تا چهار محال بختیاری هیچ مکان خدماتی وجود ندارد، میلیاردها تومان طی سال های گذشته برای موزه نفت هزینه و بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اما به دلایل نامعلوم تکمیل نشده است! در بعضی شهرها که نفتی وجود ندارد موزه نفت راه اندازی اما در مسجدسلیمانی که زادگاه نفت است و بیش از صدسال تولید نفت دارد هنوز موزه آن تکمیل نشده است که امیدواریم در این رابطه چاره اندیشی شود…

علیرضا ورناصری نماینده مردم در مجلس شورای سلامی نیز در سخنانی گفت: هدف ما احیاء این صنعت نوپا، کم هزینه و پرسود در چهار شهرستان است که امیدواریم با حضور وزیر محترم میراث فرهنگی غبار محرومیت از چهره این شهرستان زدوده شود. وی ادامه داد: بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می تواند یکی از قدرتمندترین بخش هایی باشد که می تواند با اشتغالزایی، جذب توریست و… رفع محرومیت کند چرا که ۴ شهرستان ما به دلیل داشتن ظرفیت های گوناگون یک ایران کوچک است. ورناصری گفت: در آستانه تدوین برنام هفتم هستیم، مدیران در سطوح کشور و استان وقتی به ظرفیت های این منطقه توجه کنند بسیاری از مشکلات برای همیشه به فراموشی سپرده خواهند شد…

به گزارش پایگاه خبری رویش زاگرس رضا رضایی فاضل فرماندار مسجدسلیمان نیز گفت: مسجدسلیمان نام پر آوازه ای دارد و دارای ظرفیت های خوبی خصوصاً در حوزه گردشگری و جذب توریست است. در حوزه دفاع مقدس احداث باغ موزه را داریم که زمین آن تملک شده است اما انتظار داریم در حوزه باستانی و موزه صنعتی مجموعه میراث ما را تقویت و مورد حمایت قرار دهند. رضایی فاضل ادامه داد: انتظار ما تقویت ساختار تشکیلاتی مجموعه میراث و پایگاه باستانشناسی ست و پس از آن بحث اشتغال و بیکاری جوانان است که با توجه به ظرفیتی که شهرستان در حوزه گردشگری و بوم گردی دارد انتظارات بخش خصوصی در این حوزه با پرداخت تسهیلات کم بهره برآورده تا شاهد نشاط و شادابی مردم باشیم..

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در سخنانی گفت: شهرستان مسجدسلیمان به عنوان زادگاه نفت خاورمیانه ظرفیت مناسبی برای توسعه گردشگری صنعتی دارد. سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: شهرستان مسجدسلیمان به عنوان زادگاه نفت در خاورمیانه، ظرفیت مناسبی برای توسعه گردشگری صنعتی دارد. وی گفت: شهرستان مسجدسلیمان با داشتن این آثار تاریخی و گردشگری بی شک ظرفیت زیادی در جذب بیشتر گردشگران ایرانی و خارجی دارد. وی ادامه داد: موزه های تخصصی یکی از بهترین انواع موزه هاست که در کنار جذابیت های تاریخی می تواند جنبه های آموزشی ارزشمندی داشته باشد. ضرغامی ادامه داد: موزه نفت در مسجدسلیمان اهمیت بالایی دارد و گنجینه ارزشمندی در حوزه میراث فرهنگی محسوب می شود که امیدواریم با کمک وزارت نفت سریعاً شاهد تکمیل و بهره برداری از این موزه باشیم چرا که بی شک یکی از جاذبه های ارزشمند در صنعت توریست خواهد بود….

لازم به ذکر است حضور در جلسه هم اندیشی با مدیران و روسای دوایر مختلف دولتی برنامه پایانی سفر یکروزه وزیر میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به مسجدسلیمان ، زادگاه نفت بود.

درباره نویسنده

10399مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی