وزیر آموزش و پرورش در سفر به اندیکا
کلاس های جدید به جای مدارس سنگی و کانکسی در این منطقه ساخته خواهد شد

کلاس های جدید به جای مدارس سنگی و کانکسی در این منطقه ساخته خواهد شد

کلاس های جدید به جای مدارس سنگی و کانکسی در این منطقه ساخته خواهد شد

رویش زاگرس: کلاس های جدید به جای مدارس سنگی و کانکسی در این منطقه ساخته خواهد شد.  وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه از ابتدای امسال برای برچیدن مدارس سنگی درشهرستان اندیکا اقدام موثری انجام می شود گفت: با کمک نیروهای جهادی و بسیج سازندگی کلاس های جدید به جای مدارس سنگی و کانکسی در این منطقه ساخته خواهد شد.

به گزارش رویش زاگرس یوسف نوری پنجشنبه در حاشیه بازدید از مدارس زلزله زده اندیکا هدف از سفر خود به این منطقه را بررسی نارسایی ها و انجام اقداماتی برای توسعه مدرسه سازی در استان خوزستان به ویژه در مناطق محروم عنوان کرد و افزود: بعد از وقوع زلزله در شهرستان اندیکا توجه خوبی به این منطقه محروم انجام شده است.

وی گفت: اقداماتی برای مقاوم سازی ، تعمیر و ساخت مدارس زلزله زده اندیکا انجام شده اما برخی مدارس هنوز تعمیر نشده اند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مسائل و مشکلات مدارس این منطقه با حضور نماینده مردم اندیکا در مجلس شورای اسلامی بررسی شد گفت: یکی از مشکلات مدارس این منطقه وضعیت نامناسب سرویس های بهداشتی آنها است که باید تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید این مشکل برطرف شود.

وی تاکید کرد: احداث اردوگاه دانش آموزی در شهرستان اندیکا ضروری است که در صورت تامین زمین و مکان یابی برای سال های آینده این اردوگاه احداث خواهد شد.

نوری با اشاره به تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش اظهار داشت: فراخوان جذب ۳۴ هزار نفر در اسفند ماه منتشر شد و افرادی که صلاحیت داشته باشند جذب خواهند شد همچنین برای تعیین تکلیف وضعیت استخدامی نیروهای آموزش و پرورش نیز کارهایی انجام شده و تبدیل وضعیت بخشی که باقی مانده نیز انجام خواهد شد.

بالغ بر یک هزار مدرسه سنگی در شهرستان اندیکا وجود دارد که تا کنون کار احداث ۲۵۰ مدرسه در این منطقه محروم آغاز و یا پایان یافته است.

وزیر آموزش و پرورش دیروز چهارشنبه در سفری ۲ روزه وارد خوزستان شد و حضور در یادمان شهدای شلمچه، بازدید از مدارس زلزله زده اندیکا و سردشت دزفول و بررسی مسائل و مشکلات آموزشی در سطح استان از برنامه های سفر وی به استان است.

طی یک ماه اخیر این دومین سفر وزیر آموزش و پرورش به خوزستان است.

درباره نویسنده

10271مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی