پس از ۴ سال عملیات اصلاح ۴۳ کیلومتر از شبکه فرسوده مسجدسلیمان کلید خورد

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- مجری طرح اصلاح شبکه آب مسجدسلیمان گفت: با پیگیری های آبفای خوزستان و حمایت های دکتر جلیلی نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی با اخذ مجوز لازم از سوی میراث فرهنگی عملیات اصلاح ۴۳ کیلومتر دیگر از شبکه فرسوده مسجدسلیمان کلید خورد.

به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان رضایی با بیان این که از سال ۸۰  در یک حرکت گسترده و منسجم حدود ۷۵ درصد از شبکه فرسوده و انشعابات آب مسجدسلیمان به طول ۳۲۰ کیلومتر اصلاح و نوسازی شده است، افزود: طی سال جاری نیز این روند ادامه یافت و اصلاح ۱۰ درصد دیگر از شبکه فرسوده و انشعابات آب مسجدسلیمان در مناطق مراد آباد، پنج بنگله و کمپ کرسنت آغاز شده است تا با اجرای آن شبکه اصلاح شده آب شرب این شهر به ۸۵ درصد برسد.

مجری طرح اصلاح شبکه آب مسجدسلیمان مناطق مورد اشاره را جزو مناطق مشکل دار مسجدسلیمان در حوزه آبرسانی نام برد که با اصلاح شبکه فرسوده این مناطق مشکلات آب شرب حدود ۲۲۰ خانوار ساکن در این مناطق مرتفع می شود.

وی با اشاره به این که در طول این مسیر خطوطی به اقطار ۹۰ تا ۶۰۰ میلیمتر کار در حال اجراست، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا پایان سال جاری قسمت عمده ای از این مسیر را اصلاح و وارد مدار نماییم تا این تعداد مشترک از آب شرب پایدارتری نسبت به قبل برخوردار شوند.

رضایی بروز برخی موانع مانند عدم صدور مجوز از سوی میراث فرهنگی و کمبود اعتبار را علت تأخیر در اجرای این طرح عنوان و خاطر نشان کرد: خوشبختانه با پیگیری های فرماندار، نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس و مدیرعامل آبفا این موانع مرتفع گردید.

وی همجنین از پیگیری های لازم در خصوص اجرای خط انتقال از مخزن تنگ مو تا باغ چشمه علی این شهر خبر داد و گفت: به منظور پایداری آب شرب ساکنین منطقه باغ چشمه علی این طرح به طول بیش از ۲۰۰۰ متر خط لوله ۲۵۰ میلیمتر پلی اتیلن در حال انجام مقدمات لازم برای اجراست.

درباره نویسنده

10978مطلب نوشته است .

۲ Comments on “پس از ۴ سال عملیات اصلاح ۴۳ کیلومتر از شبکه فرسوده مسجدسلیمان کلید خورد”

  • محمد wrote on ۶ بهمن, ۱۳۹۲, ۱۸:۲۰

    مسئولین قول داده بودین که تا پایان سال اب منطقه جاده مدرسه خارجی ها هشت بنگله افتتاح شود اما تا حالا هیچ اقدامی نکردین

  • مسجدسلیمان بی آب wrote on ۶ بهمن, ۱۳۹۲, ۱۹:۵۹

    شهری که دو سد عظیم دارد آب 24ساعته ندارد، آنوقت برای برخی شهرهای نورچشمی صدها کیلومتر تونل می سازند و آب ما را انتقال می دهند. براستی این دولتهای مدعی عدالت اسلامی برای شهر ما  چه کرده اند؟

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی