امام جمعه مسجدسلیمان:
دانشجویان چراغ راه هدایت و راهنمای ملت به سوی تعالی، سعادت و فضیلت هستند/ مناسب‌سازی اماکن شهری و اداری برای تردد آسان معلولین ضروری است/ مسجدسلیمانی که روزگاری در کشور نمونه و مهاجر پذیر بود امروز علیرغم تلاش مسئولان یکی از شهرهای کم برخوردار، توسعه نیافته و دارای مشکلات عدیده است

دانشجویان چراغ راه هدایت و راهنمای ملت به سوی تعالی، سعادت و فضیلت هستند/ مناسب‌سازی اماکن شهری و اداری برای تردد آسان معلولین ضروری است/ مسجدسلیمانی که روزگاری در کشور نمونه و مهاجر پذیر بود امروز علیرغم تلاش مسئولان یکی از شهرهای کم برخوردار، توسعه نیافته و دارای مشکلات عدیده است

رویش زاگرس: حجت الاسلام سید احمدی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه که با حضور خلیلیان استاندار خوزستان برگزار شد با تبریک فرارسیدن سالروز تصویب قانون اساسی جمهور اسلامی ایران گفت: کشور ما یکی از مترقی ترین قوانین اساسی را دارد. در نظام اسلامی اعتبار همه مسئولان به این است که به وظیفه خود در مقابل خدا، مردم و قانون اساسی عمل کنند. به گزارش پایگاه خبری رویش زاگرس وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز جهانی معلولان  با تاکید بر ضرورت رسیدگی و رفع مشکلات آنان اظهار داشت: قانون حمایت از معلولان باید به سرعت و به طور جامع و کامل اجرایی شود و همه ما برای رسیدگی به مشکلات آنان وظیفه و مسئولیت داریم. وی مناسب‌سازی اماکن شهری و اداری را برای تردد آسان معلولین ضروری دانست و گفت: باید مسئولین شهری این گونه موارد را مورد توجه جدی خود قرار بدهند.

خطیب نماز جمعه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو نیز گفت: دانشجویان چراغ راه هدایت و راهنمای ملت به سوی تعالی، سعادت و فضیلت هستند. وی ادامه داد: دانشجویان قشری تأثیرگذار در جامعه هستند و این نقش آفرینی تا به امروز در عرصه‌های علمی، اجتماعی و… دیده می‌شود. وی با بیان این که قشر دانشجو با توکل بر خدای متعال در مسیر درست حرکت می کند و همه دانشجویان فرزند انقلاب هستند، افزود: انتظار از دانشگاه و دانشجویان بر پایه بیانات مقام معظم رهبری، تحقیق، تفحص، پژوهش و پاکی و آراستگی است.

امام جمعه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر یک روزه استاندار خوزستان اظهار کرد: سفر استاندار محترم فرصت محترمی ست که وی مشکلات شهر ۱۱۸۰ شهید را از نزدیک مشاهده کند. شهری که شهدای زیادی را در انقلاب، دفاع مقدس، دفاع از حرم و شهید راه سلامت تثدیم این نظام کرده است. سید احمدی ادامه داد: مسجدسلیمانی که روزگاری در کشور نمونه و مهاجر پذیر بود امروز یکی از شهرهای کم برخوردار، توسعه نیافته و دارای مشکلات عدیده است. مشکلاتی که در بعضی شهرها ابتدایی اما در مسجدسلیمان یک معضل است. مشکلاتی چون آب نوبت بندی شده، وضعیت نامناسب فاضلاب، آسفالت محلات، جاده ها، روشنایی معابر و…باعث شده است شهری مهاجر پذیر به شهری تبدیل شود که مردم آن در اولین فرصت اقدام به مهاجرت کنند. آمار بیکاری ۴۵ درصدی در این شهر، وضعیت بافت های فرسوده و آلوده به نفت و گاز، جاده میانبر و… از دغدغه های اساسی مسئولان شهرستان است که البت هدارند تلاش می کنند اما امیدوار هستیم با یک نگاه ویژه و ملی بخشی از این مشکلات برطرف شود.

درباره نویسنده

10549مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی