زلزله به ۵۰ مدرسه در شهرستان اندیکا آسیب زد

زلزله به ۵۰ مدرسه در شهرستان اندیکا آسیب زد

رویش زاگرس: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: ۵۰ مدرسه در شهرستان اندیکا به دلیل وقوع زمین لرزه در چند روز اخیر آسیب دیدند که نیاز به بازسازی و تعمیر دارند. علی قربانی بیان کرد: در پی وقوع زلزله در شهرستان اندیکا با کمک فرمانداری و اداره آموزش و پرورش این شهرستان میزان خسارتی که به مدارس منطقه وارد شده برآورد اولیه شده است.

وی با اشاره به اینکه تا یک ماه آینده تعمیر مدارس آسیب دیده این شهرستان به پایان خواهد رسید افزود: از تمامی خیران تقاضا داریم برای تعمیر و بازسازی این مدارس همچون گذشته کمک کنند. قربانی ادامه داد: از این تعداد ۱۱ مدرسه آسیب بیشتری دیدند و  برخی مدارس دوباره باید احداث شوند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان افزود: چون مسیر تردد برخی مناطق در این شهرستان سخت عبور است با بالگرد کلاس کانکسی را به مناطق عشایری ارسال خواهیم کرد و در مناطقی که جاده دسترسی وجود دارد مدارس آسیب دیده بازسازی می‌شوند.. وی گفت: امروز همچنین پنج کامیون تجهیزات  آموزشی و مرتبط با تحصیل دانش آموزان ،برای مدارس و دانش آموزان عشایری شهرستان اندیکا ارسال شد.

قربانی افزود: از گذشته محرومیت‌هایی در این منطقه وجود داشته و زمین لرزه اخیر نیز خسارات بیشتری به مدارس این منطقه وارد کرده که باید با همکاری و مشارکت خیران شرایط را برای تحصیل دانش آموزان این منطقه فراهم کرد.

لازم به ذکر است در فاصله زمانی ۱۲ تا ۱۷ مهر جاری چهار زمین لرزه در حوالی قلعه خواجه مرکز شهرستان اندیکا در شمال شرق خوزستان رخ داده است که بزرگترین آن ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری روی داد.

در زلزله سال ۹۸ در شهرستان مسجد سلیمان که هم مرز با اندیکا است نیز ۹۰ کلاس درس آسیب جدی دیدند.

درباره نویسنده

10985مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی