مدیر شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان:
بخش کرونایی بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان در حال تکمیل شدن است/ مردم بیشتر از همیشه مراقب باشند/ بسیاری از افرادی که جان شان را از دست می‌دهند دیر به مراکز درمانی مراجعه کرده اند /عملکرد واکسیناسیون گروههای سنی تا تاریخ ۱۱ مرداد

بخش کرونایی بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان در حال تکمیل شدن است/ مردم بیشتر از همیشه مراقب باشند/ بسیاری از افرادی که جان شان را از دست می‌دهند دیر به مراکز درمانی مراجعه کرده اند /عملکرد واکسیناسیون گروههای سنی تا تاریخ ۱۱ مرداد

رویش زاگرس: دکتر شایسته شمی پور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان گفت: بخش های کرونایی بیمارستا ن۲۲ بهمن این شهرستان در حال تکمیل شدن است و کادر درمان شرایط سختی را سپری می‌کنند لذا از همه مردم استدعا می‌کنم به توصیه‌های بهداشتی عمل کنند. شمی پور ادامه داد: در حال حاضر تزریق واکسن برای گروههای هدف بخوبی در حال انجام است  اما با این حال رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای تمامی افراد الزامی ست.

دبیر شورای پیشگیری از کرونا گفت: با توجه به تغییر رفتار در ویروس باید سبک زندگی خود را تغییر دهیم. این ویروس به شدت واگیردار و دوره نهفته بیماری آن بسیار کوتاه است.

شمی پور در ارتباط با عملکرد واکسیناسیون گروههای سنی تا تاریخ ۱۱ مرداد گفت:گروه سنی ۸۰ سال به بالا ۷۳ درصد، ۷۵ الی ۷۹ سال ۸۵  درصد، ۷۰ الی۷۴ سال ۷۶درصد، ۶۵ الی ۶۹ سال ۷۲ درصد، ۶۰ الی ۶۴ سال ۵۷ درصد،۵۵ الی ۵۹ سال ۵۳ درصد،۵۰ الی ۵۴ سال ۴۹ درصد،۴۵ الی ۴۹ سال ۲۰ درصد واکسن خود را دریافت و واکسانیسیون گروههای هدف همچنان در حال انجام است.

دکتر شمی پور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: واکسیناسیون اصحاب رسانه و هلال احمر نیز انجام و  یا در حال انجام است ضمن آن که از روز گذشته واکسیناسیون فرهنگیان نیز آغاز شده است.

وی با اشاره به این که یکی از مشکلات موجود ، دیر مراجعه کردن مردم به مراکز درمانی است گفت: بسیاری از افرادی که جان شان را از دست می‌دهند دیر به مراکز درمانی مراجعه کرده اند و یا زمانی به بیمارستان می‌روند که درصد بالایی از ریه آن‌ها درگیر بیماری شده است. این در حالی ست که در بسیاری از استان ها درگیری تا حدی بالا رفته است که علاوه بر مراکز درمانی فضای بعضی ادارات را نیز تبدیل به بیمارستان کردند که آن هم در حال تکمیل شدن است…

وی گفت: متاسفانه مشاهده می شود برخی از بیماران به جای مراجعه به مراکز درمانی خوددرمانی کرده و از مراجعه به مراکز خودداری می‌کنند در حالی که اگر به موقع درمان شوند حداقل جلوی مرگ آن ها گرفته می‌شود.

دکتر شمی پور ضمن دعوت مجدد مردم و گروههای هدف به تسریع در انجام واکسیناسیون گفت: مردم برای دریافت واکسن خوب و بد نکنند. ممکن است میزان ایمنی زایی واکسن ها با هم متفاوت باشد اما نکته قابل اهمیت در تزریق واکسن اینجاست که افرادی که واکسن می زنند اگر هم به بیماری کووید۱۹ مبتلا شوند، بیماری آن ها آن قدر شدید نخواهد شد که کشنده باشد و یا بیمار را به بیمارستان و آی سی یو روانه کند لذا از افرادی که جز گروههای اعلام شده دریافت واکسن هستند استدعا دارم برای حفظ سلامتی خود و اطرافیان سریعا اقدام به دریافت واکسن کنند.

شمی پور ادامه داد:اینطور نیست که با تزریق واکسن افراد بی تفاوت عمل کنند، باید بعد از واکسیناسیون عاقلانه رفتار و پروتکل‌های بهداشتی  را رعایت کنند و رسانه ها نیز که با قشر گسترده‌ای از مردم ارتباط دارند ضروری است این موارد را به مردم و خانواده‌ها طلاع رسانی کنند.

مدیر بهداشت و درمان مسجدسلیمان در پایان سخنان خود گفت: ناظران ما همچنان بازدیدهای سرزده خود را از ادارات و دیگر اماکن عمومی و خصوصی ادامه خواهند داد و قطعاً با متخلفین برخورد خواهد کرد. وی گفت: فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و عدم حضور در مراسمات همچنان مهمترین راههای پیشگیری از این بیماری ست که امیدواریم با رعایت دستورالعلمل ها هر چه سریع تر شاهد ریشه کنی این ویروس منحوس باشیم…

درباره نویسنده

11251مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی