فرماندار مسجدسلیمان خبر داد:
هیئت نظارت صحت انتخابات شوراهای شهر مسجدسلیمان، گلگیر و عنبر را تائید کرد

هیئت نظارت صحت انتخابات شوراهای شهر مسجدسلیمان، گلگیر و عنبر را تائید کرد

رویش زاگرس: هیئت نظارت صحت انتخابات شوراهای شهر مسجدسلیمان، گلگیر و عنبر را تائید کرد. دکتر محمد پاکدل فرماندار مسجدسلیمان در گفتگو با پایگاه خبری رویش زاگرس با اعلام این خبر افزود:  تمامی اعتراضات در هیئت اجرائی به استناد ماده ۵۵ قانون انتخابات شوراها توسط هیئت اجرائی و هیأت نظارت مورد بررسی قرار گرفت و صحت برگزاری انتخابات مورد تائید قرار گرفت. فرماندار مسجدسلیمان ادامه داد: معترضان انتخابات شورای اسلامی شهرهای مسجدسلیمان، گلگیر و عنبر چنانچه به تأیید صلاحیت برگزاری انتخابات اعتراض دارند، به استناد بند ۲ ماده ۷۳ آئین نامه اجرایی انتخابات شورای اسلامی کشور مستند به ماده ۵۹ قانون، ظرف دو روز می‌تواند شکایات خود را کتباً به دبیرخانه هیئت نظارت استان ارائه دهند.

لازم به ذکر است بر اساس ماده ۵۵ قانون انتخابات شوراها، هیاتهای اجرایی موظفند تا  ۲روز پس از اعلام نتیجه اخذ رأی انتخابات، شکایات واصله را پذیرفته و طی مدت  ۵ روز در جلسه مشترک با هیات نظارت متناظر بررسی و اخذ تصمیم نمایند. )پس از بررسی شکایات، نتیجه طی صورتجلسهای به هیات نظارت متناظر ارسال می گردد.  همچنین بر اساس مواد ۵۸ و ۵۹ قانون انتخابات شوراها، هیاتهای نظارت متناظر صحت انتخابات را مورد بررسی قرار داده و به هیات اجرایی اعلام می نمایند.

پس از انتشار آگهی صحت انتخابات توسط فرمانداری ها و بخشداری ها، چنانچه افرادی شکایاتی در خصوص صحت برگزاری انتخابات در حوزههای انتخابیه را داشته باشند می توانند تا  ۲روز پس از اعلام صحت انتخابات شکایات خود را به هیات نظارت شهرستان برای حوزه های روستایی و هیات نظارت استان برای حوزه های شهری ارسال نمایند. بر اساس مواد ۵۸ و ۵۹ هیاتهای نظارت بالادستی طی  ۱۵روز نظر قطعی و نهایی خود را در خصوص صحت یا ابطال انتخابات اعلام خواهند کرد.

درباره نویسنده

11265مطلب نوشته است .

One Comment on “فرماندار مسجدسلیمان خبر داد:
هیئت نظارت صحت انتخابات شوراهای شهر مسجدسلیمان، گلگیر و عنبر را تائید کرد

  • سام نظرپور قندعلی wrote on ۹ تیر, ۱۴۰۰, ۱۶:۴۲

    فرماندار عزیزجناب مهندس پاکدل
    اززحمات شما کمال تشکرراداریم

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی