معاون اجرایی نفت مسجدسلیمان پس از استعفاء:
اختلافات افراد سیاسی در مسجدسلیمان به نفت ضربه زد

اختلافات افراد سیاسی در مسجدسلیمان به نفت ضربه زد

اختلافات افراد سیاسی در مسجدسلیمان به نفت ضربه زد/ در سه سال گذشته نفت بهترین نتایجش را گرفت/ آینده خوبی برای این تیم نمی‌بینم/ کجای دنیا بدون مدیرعامل، سرپرست و منابع مالی، تیم جلو می‌رود؟/ فصل گذشته تیمی بستیم با ده دوازده میلیارد و رتبه امان تک رقمی شد/ تایم طلایی را از دست دادیم/ افراد غیر ورزشی به خاطر منافع گروهی و بعضاً شخصی، تیم نفت را سیبل کردند

رویش زاگرس: مصطفی سلیمانی با اعلام این که برخی افراد در مسجدسلیمان سنگ اندازی می‌کنند و فرصت کار در تیم نفت را از بین می‌برند، از سمت خود استعفا کرد. وی گفت: یک سری افراد سیاسی در این شهر و این تیم هستند که با هم اختلافاتی دارند که این به ضرر تیم منجر شده است. در این دو سه سالی که ما اینجا کار کردیم همه زحمات ما را دیدند و تیم هم بهترین نتایجش را گرفت. اینجا هم شهر ماست و تیم برای زاگرس نشینان است و ما هم افتخار می‌کنیم اینجا هستیم. اما متاسفانه یک سری شرایطی به وجود آمده که آینده خوبی برای این تیم نمی‌بینم. بحث مدیریتی و مالی بلاتکلیف است و این وسط همه مسئولیت ها را گردن ما انداخته‌اند. به این نتیجه رسیدم که یک نفر فدا شود و این تیم را نجات دهند. این واقعیت است که وقتی از لحاظ مدیریتی و مالی در سطح پایینی هستی، آنچه باعث موفقیت می‌شود، همدلی است اما متاسفانه ما این را نداریم. نه تنها همدلی نداریم بلکه اختلافاتی در تیم هست که تیم های بزرگ را هم از پا می‌اندازد.

وی در خصوص انتخاب مجتبی حسینی توضیح داد: ما آقای مجتبی حسینی را انتخاب کردیم چون از لحاظ مالی در وضعیت خوبی نبودیم و باید کسی را انتخاب می کردیم که لیگ یک را بشناسد و از نظر فنی امتحانش را پس داده باشد. او توانست تا حدودی هم شرایط را خوب پیش ببرد اما یک سری سنگ اندازی کردند به بهانه خرید بومی. ما سه چهار بومی خریدیم اما دیدید که چطور جدا شدند. در هر مسئله خواستیم وارد شویم از منافع باشگاه دفاع کنیم، سنگ اندازی کردند. در این چند وقت اخیر هیچ کس کمک ما نکرد و یک سری مسئولان هم خیانت کردند و دو سه نفر از اعضای هیئت مدیره هم با ما همکاری کردند. ما به هر قیمتی نمی‌خواهیم کار کنیم و دوست داریم اثر مثبت بگذاریم که متاسفانه این شرایط نبود.

معاون اجرایی سابق نفت افزود: من شرمنده آقای حسینی شدم، او توانایی فنی بالایی دارد و خیلی زحمت کشید. همه بازیکنانی که ما با آن ها صحبت کردیم و سر تمرین هستند، بدون قرارداد به تمرین آمدند و به احترام من و آقای حسینی تمرین کردند تا شرایط مدیرعامل مشخص شود و قراردادشان را امضا کند. کجای دنیا بدون مدیرعامل و سرپرست و منابع مالی، تیم جلو می‌رود؟

سلیمانی با تشریح این مشکلات اظهار داشت: نکته مهم تر این که در این چندوقت همه مسئولین و مدیران تیم پشت سر ما ایستادند و پنهان شدند. اگر مثل پارسال تیم موفق شد همه می‌آیند جلو و میگویند ما موفق کردیم، ما قهرمان شدیم ولی اگر تیم نتایج ضعیفی گرفت می گویند سلیمانی تیم را بست، ایشان مسئول انتخاب بازیکن بود، معاونت حقوقی بود، مسئول عقد قرارداد بود. کما این که من در این باشگاه هم وکیل بودم، هم معاون حقوقی بودم، هم معاون ورزشی بودم. گذشته از آن یک سری نفاق هایی درون تیم خودمان هست. وقتی که بازیکنی می خواهد قراردادش را فسخ کند، یک شرایط و دعوایی پیش می‌آید، من یک نامه ای می زنم کن باید هماهنگ شود که ما بتوانیم بعدا دفاع کنیم. یک سری خیانت ها هم صورت گرفت که کار ما را بسیار سخت میکند. این شرایطی که ما دیدیم این جای کار کردن نیست.

وی با تشریح اختلاف نظرها گفت: شرایط کار کردن اگر مهیا بود قطعا بنده می‌ماندم، افتخار هم می کردم در شهرم کار کنم و زحمت بکشم. کما این که در این چندسال زحمت کشیدیم، دست خیلی از کانال های سیاه، دست خیلی از دلال ها را قطع کردیم. همه هم کار ما را دیدند. تیمی بستیم با ده دوازده میلیارد اما رتبه تک رقمی شد. پارسال با آن همه زحمت کل پول که به باشگاه آمد هفت میلیارد بود. ما با هفت میلیارد تیم را رتبه هفتم جدول تحویل دادیم ولی خب امسال آن شرایط هم مهیا نیست. هر چه من نگاه میکنم از هر دری که می‌روم میبینم تاریک است خیلی صبر کردیم. ما در فوتبال یک زمانی داریم به نام تایم طلایی که من بازیکن بگیرم، تیم آماده شود. تیمی مثل ما بازیکنانش رفته اند باید حداقل دو ماه، پنجاه جلسه تمرینی با هم کار کنند تا بتوانند خودشان را پیدا کنند. ما که بازیکن بزرگ نتوانستیم بگیریم. ما که از لحاظ امکانات همه چیز خودمان را را میدانیم. آن چیزی که باعث موفقیت تیم ما خواهد شد همدلی است که در این مدت ندیدیم. منابع مالی که آن هم ندیدیم. بنابراین کار کردن سخت است و ما تصمیم به جدایی گرفتیم.

سلیمانی در مورد موضوع بازیکنان بومی هم گفت: یک مسئله دیگر این که در این چند سال خود بازیکنان بومی در جریان بودند که بیشترین دفاع از بازیکنان بومی را من انجام دادم اما همیشه یک سری آدم بزدل و ترسو به خاطر این که ضعف خودشان را پوشش بدهند، یک سری بازیکن بی‌کیفیت را در جایی که معدن بازیکن باکیفیت است (مسجدسلیمان) فرستادند جلو تا ارزش بازیکنان بومی باکیفیت هم از بین برود.

او اضافه کرد: موقعی که نتوانی یک تیم امید برای تیمت تشکیل بدهی، هم تیمت در سهمیه ضربه می‌خورد هم فردا نمی‌توانی بازیکن بزرگ تحویل بدهی و حق رشد را بگیری. نمی‌توانی بگویی پنج بازیکن امید می‌آورم بدون این که تیم امید داشته باشی و او را در مرحله آزمون و خطا ببینی. یک دفعه از سن پایین بیاورید در بزرگسالان که نمی‌شود، این باعث شد اکثر جوانان مسجدسلیمان بسوزند.

مصطفی سلیمانی در پایان این گفتگو عنوان کرد: سخن آخرم با افراد غیر ورزشی است که به خاطر منافع گروهی و بعضی شخصی، این تیم نفت را سیبل کردند و به خاطر پیاده کردن اهداف شان، تیم نفت را می‌زنند و ضررشان را مردم مسجدسلیمان و خوزستانی خواهند دید. من در این مدت خیلی از افراد دروغ شنیدم؛ آن هایی که قرار بود تیم را ببندند. ما به یک سری جوانان از دیگر شهرها و مسجدسلیمان به امید این که ما اینجا کار می‌کنیم و مربی زحمت کش آوردیم، آمدند اینجا. حداقل به آینده این جوانان فکر کنید که هر کدام آرزو دارند. بنابراین عطای این تیم را به لقایش بخشیدیم و از آقای مجتبی حسینی هم معذرت میخواهم که حداقل من به قول هایی که دادم نتوانستم عمل کنم.

درباره نویسنده

8772مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی