فرماندار مسجدسلیمان:
با قاریان و خوانندگان مراسم‌های عروسی و عزا، در مسجدسلیمان برخورد قانونی می‌شود

با قاریان و خوانندگان مراسم‌های عروسی و عزا،  در مسجدسلیمان برخورد قانونی می‌شود

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- فرماندار مسجدسلیمان گفت: در راستای حفظ سلامت شهروندان با متخلفان برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا در این شهرستان برخورد قانونی می‌شود. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان دکتر محمد پاکدل با اعلام این خبر افزود: شرکت در مراسم های عروسی و عزا از علت های اصلی شیوع بیماری کرونا در شهرستان های همجوار بوده است. به همین دلیل هر گونه تجمع برای این مراسمات ممنوع و طبق تصمیمات اتخاذ شده کانون مداحان موظف هستند به قاریان مراسمات عزا اعلام کنند که حضور در این مراسمات ممنوع و با متخلفین و خوانندگان این مراسمات همچنین خوانندگان مراسمات عروسی برخورد قانونی خواهد شد.
رئیس شورای تامین شهرستان مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود ابراز امیدواری کرد: مردم در خصوص برگزاری مراسم از دنیا رفتگان نیز رعایت حال اقوام خود را بکنند، اهدای هزینه برگزاری مراسم به امور خیریه از جمله حمایت از نیازمندان و یا آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد می تواند هم اجر اخروی و هم دنیوی داشته باشد و راهکاری ست برای جلوگیری از تجمع مردم و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا. دکتر پاکدل در بخش پایانی سخنان خود با تقدیر از ستاد کنترل و پیشگیری از شیوع کرونا شهرستان اظهار کرد: هر آنچه درتوان این ستاد و دیگر مسئولین بوده است انجام داده ایم امیدواریم که مردم نیز برای حفظ سلامتی خود و دیگر اعضا خانواده اشان همچنان نهایت همکاری را داشته باشند تا ان شالله شاهد ریشه کن شدن این ویروس منحوس باشیم.

درباره نویسنده

9628مطلب نوشته است .

One Comment on “فرماندار مسجدسلیمان:
با قاریان و خوانندگان مراسم‌های عروسی و عزا، در مسجدسلیمان برخورد قانونی می‌شود

  • بچه m i s wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۹, ۲:۱۷

    باسلام و درود به استاد مرادی مدیر محترم سایت و تشکر ویژه از جناب فرماندار بابت اخذ این تصمیم بسیار درست، به نظرم صاحبان عزا هم در این موارد به دو دسته تقسیم می شوند، یکی افراد و خانواده های ثروتمند و مرفه که عزیزشان به دیدار باقی شتافته و یکی هم خانواده و افراد محروم و مستضعف که کسی از نزدیکانشان به لقاالله پیوسته . دسته اول که می توانند هزینه برگزاری مراسم عزا را خرج خیلی موارد دیگر بکنند که هم عقلانی تر و منطقی تر هست (از این بریز و بپاش و اسراف های معمول مراسم ختم ) و هم ثواب خیلی بیشتری دارد . دسته دوم هم که عموما” باید پول قرض کنند تا از پس هزینه های کمرشکن مراسمات ختم بربیایند. که الحمدلله ایشان باید این فرصت را مغتنم بشمارند تا از قسمت اعظم مراسمات متداول ختم که خرافات و رسوم بی منطق هست ، رهایی یابند. می ماند قسمت اندک و بخش کوچکی از مراسم ختم که توجیه عقلانی و منطقی و شرعی و عرفی و… دارد که آن هم باکمترین هزینه مالی انجام شدنی هست . باز هم از اعضای محترم شورای تامین به جهت اخذ این تصمیم درست تشکر می کنم

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی