اقدام پسندیده دو شهروند مسجدسلیمانی

اقدام پسندیده دو شهروند مسجدسلیمانی

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- دو شهروند مسجدسلیمانی در اقدامی پسندیده در دوران شیوع کرونا تحسین همگان را برانگیختند.به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان  قدرت الله حسنوند شهروند مسجدسلیمانی در گفتگو با خبرنکار ما اعلام کرد: امروز زمان آن رسیده است که با تمام توان به همنوعان کمک کنیم و بنده نیز به همین دلیل تصمیم گرفتم از دریافت کرایه خانه و مغازه هایم تا پایان تعطیلات اعلام شده خود داری کنم. همچنین یکی از نانوایی های شهرستان (نانوایی حیدری سرکوره ها) با نصب بنری اعلام کرد به دلیل خرابی بازار کسب و کار و درک حال همشهریان به افراد نیازمند نان مجانی خواهد داد. سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران از این دو شهروند مسئولیت پذیر تقدیر و تشکر می کند.

درباره نویسنده

10194مطلب نوشته است .

One Comment on “اقدام پسندیده دو شهروند مسجدسلیمانی”

 • حمزه نظرپور wrote on ۲۵ اسفند, ۱۳۹۸, ۲۲:۰۷

  با سلام
  سپاس از اینکه خبر کارهای نیک را نشر می دهید.
  کاری که این دو فرد انجام دادند یادآور اصلی بزرگ ـ اما فراموش شده ـ در اقتصاد انسانی اسلامی است؛ یعنی اصل مواسات. مواسات به این معنا است که دیگری را در مال خود شریک قرار دهیم تا آنجا که هرگونه خود از مال خویش استفاده و در آن تصرف می کنیم، دیگری نیز استفاده و تصرف کند. روایات بسیاری در این زمینه وجود دارد که درباره مسائل زندگی و اقتصاد و مال و رابطه آنها با دینداری ژرفکاوی جدی می طلبد.
  امام علی (ع): أَفْضَلُ الْمُرُوَّهِ مُوَاسَاهُ الْإِخْوَانِ‏ بِالْأَمْوَالِ؛ برترین مرتبه جوانمردی، به برادران مال بخشیدن است (غرر الحِکَم، ص ۲۱۳، ح ۴۸۷).
  الإمام الصّادق «ع» فی تفسیر قوله تعالى: «وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ» من سوره «العصر» قال: یعنی بمؤاساه الإخوان‏؛ امام صادق در تفسیر آیه «وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ؛ کارهای نیکو کردند» از سوره عصر فرمود: یعنی از راه مواسات با برادران» (تفسیر صافی، ج۵، ص ۳۷۲)

  به عنوان یک شهروند از این رفتار زیبا تشکر می کنم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی