بی تفاوتی مسئولان شهرداری مسجدسلیمان در ارتباط با روشنایی پارک بزرگ محله حسین قصاب

بی تفاوتی مسئولان شهرداری مسجدسلیمان در ارتباط با روشنایی پارک بزرگ محله حسین قصاب

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- روشنایی پارک ها و میادین به عنوان یکی از عناصر مبلمان شهری علاوه بر این که از جایگاه ویژه ای در معماری و شهرسازی برخوردار و در طراحی شهری بسیار حائز اهمیت است باعث ارتقای امنیت نیز می گردد. امروزه نورپردازی،تعریف کننده هویت و سیمای شبانه شهر است و طراحی روشنایی نه تنها موضوعی صرفاً تزئینی نیست، بلکه روشی در جهت تامین امنیت و آرامش بیشتر و رضایتمندی شهروندان است.

پارک محله حسین قصاب به عنوان یکی از بزرگ ترین و زیباترین پارک های استان خوزستان که در زمان شورای سوم تکیل و ساماندهی شد به دلیل بی تفاوتی مسئولان شهرداری بیش از یک سال است که فاقد روشنایی می باشد و همین مسئله علاوه بر ناامنی عملاً استفاده خانواده ها از فضای این پارک در شب ها را غیرممکن ساخته است. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان پارک گلستان محله حسین قصاب که البته سال هاست فاقد تابلو نیز می باشد دارای ۶۳ پایه کوچک است که تنها ۱۰ پایه آن روشنایی دارد. همچنین از ۶ پایه برجی ۱ پایه و از ۶ پایه کله گاوی نیز تنها ۳پایه آن دارای روشنایی می باشند که با توجه به وسعت این پارک، بخشی از قسمت پائینی پارک کاملا ً تاریک و حفاظت از آن بسیار مشکل و بخش دیگر نیز بسیار کم نور می باشد. متاسفانه علیرغم نامه نگاری های مکرر اهالی منطقه، تاکنون توجه ای به این مسئله نشده که باعث اعتراضات مکرر ساکنین منطقه شده است…

لازم به ذکر است در بهمن ماه سال ۹۷ نیز بر اثر بی توجهی بعضی مسئولان واحدهای مختلف شهرداری عده ای افراد سودجو اقدام به قطع و فروش درختان پارک محله حسین قصاب کردند که با ورود علی اسکندری دادستان مسجدسلیمان علاوه بر جلوگیری از قلع و قمع درختان چند ده ساله برای متخلفین نیز پرونده قضایی تشکیل شد. در آن زمان بخشی از درختان قطع شده در بی خبری مسئولان وقت از آن جا خارج و بخشی دیگر نیز که فرصتی برای جابجایی آن پیدا نشد در پارک انباشته که در حال از بین رفتن می باشند. پیشنهاد می شود مسئولان شهرداری با فروش این چوب ها بخشی از هزینه روشنایی، ساماندهی سرویس بهداشتی، تعمیر نیمکت ها و نصب تابلو را تأمین نمایند…امیدواریم شهردار و اعضای شورای شهر مسجدسلیمان نسبت به مشکلات مناطق کم برخوردار شهرستان با جدیت بیشتری ورود کنند و همچون تنها پل ارتباطی در حال فرو ریزش محله حسین قصاب که بارها در رابطه با خطرات آن اطلاع  رسانی شده است به راحتی عبور نکنند که قطعاً در صورت بروز هر گونه اتفاقی عواقب آن بر عهده آنان خواهد بود.

در صورت پیگیری یا عدم پیگیری مسئولان شهرداری از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد…

درباره نویسنده

11251مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی