حجت الاسلام امینی: تذکرات پی در پی ما برای تکمیل جاده سه راهی لالی به نتیجه نرسید.

حجت الاسلام امینی با اشاره به کیلومترهای اول جاده سه راهی لالی به سمت مسجدسلیمان، تعریض و دو بانده شدن آن عنوان داشتند: این جاده توسط وزارت نفت تکمیل نشده و تذکرات پی درپی ما برای تکمیل شدن این جاده برای جلوگیری از حوادث احتمالی به نتیجه لازم نرسیده و متأسفانه در روزهای اخیر چندین حادثه منجر به فوت در جاده داشته ایم.

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان/عزت الله قاسمی: حجت الاسلام والمسلمین امینی امام جمعه شهرستان مسجدسلیمان در خطبه های نماز جمعه مورخه:۱۷/۸/۱۳۹۲ مسجدسلیمان با اشاره به ماه محرم و فرهنگ عزاداری مردم عنوان داشتند: مردم ما هنوز عاشورا شروع نشده لباس و عبا مشکی به تن می کنند. مردم در روز عاشورا در مساجد، تکیه ها،خیابان ها و کوچه ها از هم پذیرایی و به همدیگر خدمت می کنند. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان حجت الاسلام امینی در ادامه عنوان داشتند: عاشورا حقیقتاً بهشتی ترین روزمردم ما می باشد. روز غم نیست روز بسیار بزرگ و عزیزی است. روز درس آموزی و عبرت است. ایشان ادامه دادند: از همه سپاس گذاریم از علما، هیئات مذهبی که در حال خدمت به امام حسین (ع) هستند. علمائی که از قم آمده اند،علمای مسجدسلیمانی و غیرمسجدسلیمانی. وی ادامه داد: حدود ۱۳۰ عالم فاضل روحانی در مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و منطقه بازفت مشغول خدمت به دستگاه امام حسین (ع) هستند. همچنین از مردممان سپاسگذاریم. مردم با اصالت که فرهنگ عزاداری آن ها این بوده: منبر، روضه،کوچه بازکردن و نوحه خوانی. ما نباید بگذاریم این فرهنگ از دست برود. ما به همه جلوه های عزاداری محرم احترام می کنیم. شما هم احترام می کنید.

اما در عین حال بعضی از جلوه های عزاداری وارداتی است. ما باید به این مسائل دقت کنیم. امام جمعه مسجدسلیمان در ادامه گفتند: هزاران سایت و ماهواره دارند روی ذهن بچه های ما کار می کنند و حال که به برکت امام حسین (ع) در این ماه بچه های ما رها می شوند و دست هایشان متصل به الم و پرچم اباعبدالله می شود بهاء بیشتری بدهیم به این مجالس.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه مسجدسلیمان در ادامه با اشاره به قیام شهید علی مردان خان علیه رضاخان و الگو گیری این شهید از سرور و سالار شهیدان گفتند: اخیراً نامه ای از مرحوم آیت الله ملک حسینی که نماینده مجلس خبرگان رهبری و از شاگردان آیت الله بروجردی و امام راحل هم بوده اند به دست ما رسیده که در رثای علی مردان خان نوشته شده است. آن قدر خوشحال شدم که به عنوان یک سند دینی، یک آیت الله پای این مرد ایستاده و ما از آن بی خبر بودیم. ایشان در ادامه عنوان داشتند: موجی در کشور پیدا شده برای شناخت این مردی که اسمش علی بود. پرچمش لاالله اله اله علی ولی الله و فقط از باب مسلمانی قیام کرد و از امام حسین (ع) الگو گرفت.

حجت الاسلام امینی در ادامه با اشاره به کیلومترهای اول جاده سه راهی لالی به سمت مسجدسلیمان، تعریض و دو بانده شدن آن عنوان داشتند: این جاده توسط وزارت نفت تکمیل نشده و تذکرات پی درپی ما برای تکمیل شدن این جاده برای جلوگیری از حوادث احتمالی به نتیجه لازم نرسیده و متأسفانه در روزهای اخیر چندین حادثه منجر به فوت در جاده داشته ایم. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان وی ادامه داد: از نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی می خواهیم که دستشان به وزراء می رسد پیگیری کنند و خاتمه بدهند به بعضی مظلومیت های ما در این مسیر. حاج آقا امینی در ادامه عنوان داشتندکه: آدم از شنیدن این گونه حوادث قلبش ریش ریش می شود. ازخبرنگاران، سایت ها و وبلاگ نویس های دلسوز و فداکار می خواهیم که بدون سیاه نمائی، بدون اهانت و توهین به کسی به این نکته ها بپردازند و نگذارند که این موضوعات به درازا کشیده شود. بنده حقیر هم به سهم خودم در کنار شما پیگیر و انجام وظیفه می کنم.

ایشان ادامه دادند: منکر خدمات نیستیم ولی دولتی که می آید و این همه کار در این مسیر جاده انجام می دهد نباید بگذارد که قسمتی از آن همین طور ناقص بماند و ما مرتب کشته بدهیم. شیرینی این جاده از بین رفته و تبدیل به تلخ کامی مردم عزیز ما شده است. ایشان ادامه دادند:به همه مصیبت دیده گان حوادث اخیر متواضعانه و با قلبی شکسته تسلیت و تعزیت عرض می کنم. در چند روز گذشته یکی از غصه های جدی ما این کشته ها بوده. خصوصاً دو برادر مهندس از خانواده دوستی ها. امیدوارم که مسئولین ما امرای استانی و کشوری ما نگاهشان مهربانه تر و کریمانه ترباشد. انشاالله خدا کمک کند تا دیگر شاهد این حادثه های تلخ و چشم های اشکبار بیش از این نباشیم. لازم به ذکر است مجری این طرح وزارت نفت می باشد که پس از ۵ سال به صورت ناقص تحویل اداره راه و شهرسازی داده که در حال حاضر نیز اداره راه با جدیت در حال پیگیری و تکمیل عملیات است.

درباره نویسنده

9216مطلب نوشته است .

۸ Comments on “حجت الاسلام امینی: تذکرات پی در پی ما برای تکمیل جاده سه راهی لالی به نتیجه نرسید.”

 • فريدني wrote on ۱۸ آبان, ۱۳۹۲, ۱۱:۰۱

  دست حاج آقا درد نکنه انصافاً از خود مسئولین بیشتر پیگیر کارها و مشکلات مردم است. این شرکت نفت هم فقط وعده می ده. هنوز به تعهداتش در ارتباط با مصوبات دوره قبل ریاست جمهوری عمل نکرده است. حالا بیاید جواب خون این جوانان را بدهد…

 • علیرضا بهرامی مسجدسلمان wrote on ۱۸ آبان, ۱۳۹۲, ۱۱:۰۲

  ایکاش درشهر مان دوتا حاج اقا امینی داشتیم

 • مومن زاده wrote on ۱۸ آبان, ۱۳۹۲, ۱۱:۰۷

  متأسفانه این قسمت فوق العاده خطرناک شده است. خصوصاً در شب ها و برای کسانی که به جاده آشنا نیستند. حالا هم که نزدیک تعطیلات است و مهمانان زیادی به شهرستان می آیند. مسئولین باید به صورت ویژه به این مسئله نگاه کنند تا خدای نکرده اتفاقات مشابهی نیفتد.

 • فرهاديان wrote on ۱۸ آبان, ۱۳۹۲, ۱۱:۱۶

  دم حاج آقا گرم که داره شهید شیر علی مردون رو جهانی میکنه…

 • بله wrote on ۱۸ آبان, ۱۳۹۲, ۱۶:۵۶

  سلام حاج آقا شما که به فکر همه جوانب شهر هستید خواهشا ی اشاره هم آمار دزد ی های خانگی تو شهر بفرمایید که تقریبا در هر هفته یک خانه توسط دزدها به سرقت می رود البته تلاش های نیروهای انتظامی جای تقدیر دارد ولی این امار خیلی زیاد شده است تشکر

 • مراد بختیاری wrote on ۱۸ آبان, ۱۳۹۲, ۱۶:۵۸

  حاج آقا امینی از اینهمه توجهت به مسایل و مشکلات مردم جدا سپاسگزاریم  به شما باید گفت یک امام جمعه متعهد و دلسوز و واقعی خدا پدر و مادرت را بیامرزد از بابت زنده کردن دوباره نام سردار شیرعلیمردان بختیاری هم باید بگویم نام خودت را در بختیاری جاودانه کردی درود بر شرفت 

 • ali wrote on ۱۸ آبان, ۱۳۹۲, ۲۰:۵۲

  اگر شرکت نفت همین قسمت را هم انجام نمیداد این جاده تا چند سال دیگه هم همین جور ناقص میماند وتلفات چند ده سال پیش ادامه پیدا میکرد، اگر مردم ندانند مسئولین شهر که میدونند بودجه ها را چقدر محدود کردند و تهرانیها که پولها را میدند اصلاً جون مردم  ما براشان مهم نیست که بخواهند پول براى تکمیل این پروژه ها بدهند اینقدر از شرکت نفت بناحق انتقاد کردند که دیگه فکر نمیکنم به دنبال دردسر پروژه هاى  جدید براى مردم باشه و باید بره دنبال تولید نفت براى رفاه حال و پیشرفت  تهرانیها و اصفهانیها بقیه ادارات شهرى  هم هیچ گلى به سر این شهر نزدند و وظایف ذاتى شهرى خودشونم هم  انجام نمی دهند و سالها در حاشیه امنیت ریاست میکنند کسى هم متعرضشان نمیشه ،همیشه اونی که کار میکنه مورد انتقاد و سؤاله،

 • محرم wrote on ۱۹ آبان, ۱۳۹۲, ۲۰:۱۸

  ضمن تشکر از پیگیری امام جمعه محترم به خاطر پیگیریهای دلسوزانه شان و تسلیت به خانواده های داغدار حوادث اخیر. باور کنید تو این شهر نمیشه کار کرد. اسب پیشکشی را که دندان نمی شمارند. در چند سال اخیر حدود 60 درصد پروژه ها را نفت انجام داده. ولی توسط اداراتی که وظیفه ذاتیشان بوده آنقدر بی دلیل اذیت شده که فکر نکنم دیگه دنبال تعریف پروژه جدیدی باشه. از بالا زیر سوالن چرا اینجوری پروژه تعریف کردین و …. تمام پروژه هاش هم بعد از اجرا به نام دیگران ثبت می شه مثل پل هشت بنگله و …, جالبه یکی هم ازشون تقدیر نمی کنه. خوب با این وجود به نظر شما کارشناس دیگه برا چی بمونه. امکانات که کمه. تقدیر هم که ازش نمیشه. راهی جز رفتن براش باقی نمیمونه.شرکت نفت فراتر از تعهداتش عمل کرد. بیدلیل و فقط به بهانه ایمنی بیشتر پروژه را راه اندازی نمی کنند. که اگر راه اندازی می شد این همه اتفاق نمی افتاد.آقا پیشنهاد می کنم دنبال دردسر نباشید.فقط به فکر کارهای نفت خودتان باشید.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی