معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی:
ترکیب نیروهای جوان آموزش دیده و مجرب در پتروشیمی مسجدسلیمان بسیار سازنده است و باید این الگو به پتروشیمی های دیگر نیز منتقل شود + تصاویر

ترکیب نیروهای جوان آموزش دیده و مجرب در پتروشیمی مسجدسلیمان بسیار سازنده است و باید این الگو به پتروشیمی های دیگر نیز منتقل شود + تصاویر

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- بهزاد محمدی معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی صبح امروز (چهارشنبه ۲۴ بهمن) پس از بازدید از طرح پتروشیمی اوره و آمونیاک مسجد سلیمان گفت: این طرح ماه‌های پایانی خود را طی می کند و حضور نیروی انسانی ۵ هزار نفر در روز نشان دهنده تلاش بالای همکاران این پروژه برای تکمیل و راه اندازی است. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان محمدی با ابراز رضایت از عملکرد ۱۴ میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه گفت: امیدوارم در این ۶ ماه پایانی دوره پیش راه اندازی ایمن انجام داده و این پروژه را به پایان ببرید.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در مورد استفاده از نیروهای جوان آموزش دیده و نیروهای مجرب در کنار هم گفت: این ترکیب بسیار سازنده است و باید این الگو به پتروشیمی های دیگر نیز منتقل شود. طرح اوره و آمونیاک مسجدسلیمان در اسفند ۱۳۹۳ با هدف ۶۶۰ هزار تن در سال آمونیاک و۱۰۷۳ هزار تن در سال اوره با مصرف ۸۶۱ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در سال به عنوان خوراک، در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار در منطقه زیلایی مسجدسلیمان شروع به کار کرد.

شرکت “کازاله” سوئیس تامین کننده دانش فنی واحد آمونیاک و شرکت ” تویو” ژاپن تامین کننده دانش فنی واحد اوره بوده و “ووهان” چین فعالیت های مهندسی تفصیلی، تدارکات و ساخت و نصب پروژه را بر عهده دارد. این طرح با پشتیبانی و حمایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی موفق به استفاده از تسهیلات خط اعتباری چین گردیده است. پیشرفت کلی فیزیکی تا پایان دی ماه ۱۳۹۷ برابر ۹۲٫۷۳ درصد واقعی در برابر ۹۶٫۱۱ درصد برنامه ای بوده و پیشرفت واقعی بخش مهندسی ۹۹٫۹درصد، تدارکات ۹۹٫۷۶ درصد و ساختمان و نصب تجهیزات ۸۰/۰۱درصد می باشد. مجوزهای محیط زیست، تامین آب خام، سوخت و خوراک اخذ شده است و یوتیلیتی مورد نیاز توسط طرح مذکور تولید خواهد شد.

 

 

درباره نویسنده

9735مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی