با حکم رئیس فدراسیون بازی های بومی محلی کشور
اسدی سرپرست انجمن چوب‌بازی کشور شد

اسدی سرپرست انجمن چوب‌بازی کشور شد

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- با حکم غلامرضا جعفری  رئیس فدراسیون بازی های بومی محلی کشور  حسین  اسدی سرپرست انجمن چوب‌بازی کشور شد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان چوب بازی سنتی، بخشی از فرهنگ بختیاری می باشد که در مجالس شادی برگزار می شود و برای اولین بار ایده کلاسیک و حرفه ای کردن چوب بازی جهت احیا و گسترش آن درسطح کشور و سپس جهان، سال ۱۳۹۴ توسط حسین اسدی مدیر موسسه مردم نهاد عصر نوین ارائه گردید که با همت ایشان و مجموعه عصر نوین با دعوت بسیاری از پیشکسوتان و اساتید بزرگ چوب بازی سنتی در کشور طی جلسات متعدد، تمامی قوانین و مقررات گذشته گرد آوری و با قوانین روز تلفیق و چوبازی کلاسیک طراحی شد.

این سبک رزمی جدید سه دور به صورت آزمایشی در سطح کشوری با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان مسجدسلیمان برگزار گردید که با استقبال پرشور مردم از سراسرکشور روبرو شد.

بعد از سه سال تلاش و پیگیری مستمر با دستور غلامرضا جعفری رئیس فدراسیون بازی های بومی محلی کشور  این رشته در قالب یک انجمن ورزشی جدید ثبت  و حسین اسدی به عنوان سرپرست انجمن چوب‌بازی کشور منصوب گردید.

نکته: تمامی ورزش ها ابتدا به عنوان انجمن سپس با گسترش جغرافیایی و تکمیل تشکیلات بعد از چند سال به فدراسیون تبدیل خواهد شد که در این راه حمایت کلیه اقشار جامعه ایرانی بخصوص بختیاری را می طلبد.

درباره نویسنده

9216مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی