جلوگیری از عرضه غیر بهداشتی مرغ زنده در مسجدسلیمان

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- به گزارش اداره دامپزشکی شهرستان مسجدسلیمان یک واحد انبار نگهداری مرغ زنده شناسایی و پلمپ شد. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان  دکتر حمیدرضا کاوش گفت: با توجه به بازدید بازرسان بهداشتی دامپزشکی شهرستان مسجدسلیمان یک واحد انبار مرغ زنده که اقدام به عرضه مرغ زنده می کرد پلمپ شد.

دکتر کاوش افزود:با جلوگیری و پلمپ این انبار از عرضه غیر بهداشتی مرغ زنده ، متصدی متخلف به مراجع قضایی معرفی شد. دکتر کاوش در این خصوص اظهار داشت :عرضه و کشتار غیر مجاز مرغ زنده ممنوع بوده و درخواست می شود بمنظور حفظ سلامت عمومی جامعه، شهروندان توصیه های بهداشتی دامپزشکی را جدی و از خرید مرغ زنده خودداری کنند.

وی تاکید داشت: مرغ زنده با حمل از واحد پرورش به کشتارگاه های صنعتی طیور تحت نظارت دامپزشکی بصورت کاملاً بهداشتی کشتار و به مراکز مجاز حمل می شود که مصرف کنندگان می توانند با در نظر گرفتن لیبل محصول نسبت به خرید اقدام کنند اما بخاطر اینکه در عرضه مرغ زنده هیچگونه نظارت بهداشتی از سوی مراجع ذیصلاح صورت نمی گیرد می تواند تهدیدی علیه سلامت عمومی جامعه و سلامت مصرف کنندگان باشد.

درباره نویسنده

11265مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی