پیگیری یک خبر
جوابیه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز/ توضیحات تبیین کننده در خصوص پزشک قلابی شناسایی شده در مسجدسلیمان

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- در پی دستگیری پزشک قلابی در شهرستان مسجدسلیمان و انتشار مطالب متفاوت و گاهاً ناصحیح در این خصوص، توضیحات تبیین کننده زیر که جزئیات کامل موضوع را بازگو می کند جهت تنویر افکار عمومی و شفاف سازی کامل ابهامات موجود ارائه می گردد.

در سال ٩٠ یکی از پزشکان شاغل در مناطق نفتی عسلویه بنام دکتر ع-د در یک سانحه تصادف رانندگی فوت می کند.

پس از این حادثه، یکی از همکاران غیر پزشک وی با مراجعه به خانواده پزشک متوفی، به بهانه پیگیری مطالبات مالی مرحوم، مدارک تحصیلی و شغلی وی را از خانواده اش تحویل می گیرد و سپس با استفاده از روشهای غیرقانونی، اقدام به تهیه شناسنامه و کارت ملی جدید به نام متوفی ولی با تصویر خودش می نماید.

در گام بعد، وی با مراجعه به دانشگاه محل تحصیل پزشک متوفی در یکی از استان های مرکزی کشور و ارائه شناسنامه و کارت ملی جدید عکسدار، دانشنامه پزشکی مربوط به مرحوم را با الصاق عکس خودش تحویل می گیرد.

سپس، با ارائه این مدارک جدید صادر شده، پروانه مطب برای وی صادر می شود و حتی با مراجعه به بانک، حساب بانکی نیز (با شناسنامه و کارت ملی جدید بنام متوفی) باز می کند و در حقیقت کل هویت پزشک مرحوم را جعل کرده و به سرقت می

برد

از آنجا که مدارک ارائه شده به مراکز درمانی که این جاعل در آنجا اشتغال داشته است، همگی از منابع رسمی و با مهر و امضاء های اصالت دار صادر شده بودند و اشکال صوری و شکلی نداشتند، بنابراین مراکز درمانی نیز به استناد این مدارک اصیل، با وی قرارداد همکاری منعقد نمودند.

بدنبال احضار این فرد خاطی بعنوان مطلع در دادگستری و عدم حضورش، موضوع از طریق نظام پزشکی پیگیری و با توجه به آنلاین شدن کلیه مدارک و سوابق نظام پزشکی، موضوع از طریق نظام پزشکی مسجد سلیمان دنبال میشود و مستندات متوفی بودن پزشک در اختیار مقام قضایی قرار میگیرد که با تمهیدات بازپرس دادگستری، نامبرده به عنوان مطلع احضار و پس از حضور در دادگستری طبق دستور بازپرس بازداشت می گردد.

لازم به ذکر است این فرد جاعل هیچگونه رابطه استخدامی با بیمارستان ٢٢ بهمن مسجدسلیمان نداشته است و همکاری وی صرفاً بصورت قرارداد ساعتی معین صورت می پذیرفت.

گفتنی است این فرد به همین منوال در مناطق و مراکز درمانی مختلف کشور مشغول به کار شده بود.

درباره نویسنده

10207مطلب نوشته است .

۳ Comments on “پیگیری یک خبر
جوابیه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز/ توضیحات تبیین کننده در خصوص پزشک قلابی شناسایی شده در مسجدسلیمان

  • مسجدسلیمان wrote on ۱ آذر, ۱۳۹۵, ۲:۴۲

    ماست مالی؟؟؟؟

  • emad wrote on ۱ آذر, ۱۳۹۵, ۶:۴۱

    کاش همه شجاعت داشتند و به جای این همه توجیهات واهی از مردم یک عذر خواهی ساده می کردند ایشان سه سال در بیمارستان 22 بهمن مریض می دیدند و دارو تجویز می کردند حالا چه بصورت رسمی چه بصورت قرارداد ساعتی. مگر فرقی میکند به جای این عذر بدتر از گناه بپذیریم که اشتباه کردیم و هر چه زودتر عذر خواهی کنیم

  • دانش wrote on ۲ آذر, ۱۳۹۵, ۰:۱۷

    سرپوش نگذارید رو خطاهایی که سر میزنه، حتی با ی ثانیه ی دقیقه ی ساعت ی روز کارکردن این فرد با جون هزاران نفر بازی شده چه رسد به پنج سال

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی