فرماندار مسجدسلیمان:
میزان ثبت نام اینترنتی مردم مسجدسلیمان در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ تا صبح امروز ۲۲ درصد / لزوم مشارکت بیشتر مردم شهرستان در ثبت نام اینترنتی نفوس و مسکن/ آمار دقیق می تواند در تخصیص بیشتر اعتبارات به شهرستان کمک کند

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- علیرضا گوروئی فرماندار مسجدسلیمان در گفتگو با سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان از لزوم مشارکت بیشتر مردم شهرستان در ثبت نام اینترنتی نفوس و مسکن در زمان باقی مانده خبر داد و از شهروندان درخواست نمود در موعد مقرر با مراجعه به سامانه www.sarshomari95.ir اطلاعات خانوار خود را ثبت و تا جای ممکن این کار را به ساعات پایانی موکول نکنند. وی میزان ثبت نام اینترنتی مردم مسجدسلیمان را در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ تا صبح امروز در شهرستان ۲۲ درصد اعلام کرد و گفت: مشارکت مردم مسجدسلیمان و شرکت در ثبت نام اینترنتی نفوس و مسکن در استان متوسط رو به بالاست اما نسبت به چند روز گذشته که رتبه سوم را در بین شهرهای خوزستان داشتیم رضایت بخش نیست که از مردم شریف مسجدسلیمان می خواهم طی روزهای باقیمانده (تا ۲۷ مهرماه)، مشارکت فعال‎تری در سرشماری اینترنتی داشته باشند و نقش موثر خود را در طرح ملی و ارزشمند سرشماری ایفا کنند.

فرماندار مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که شمارش دقیق خانوارها و افراد که مهم ترین هدف سرشماری است، می تواند در تخصیص بیشتر اعتبارات به شهرستان کمک کند وی ادامه داد: شهرداری مسجدسلیمان در سه محل در حال ثبت نام رایگان از مردم و کارکنان شهرداری می باشد. همچنین ادارات آموزش و پرورش، شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، کارخانه سیمان و… به صورت فعال در حال انجام ثبت نام اینترنتی کارکنان خود می باشند البته فرمانداری تمامی ادارات شهرستان را مکلف کرده است نسبت به ثبت نام اینترنتی کارکنان خود اقدام نمایند.

گوروئی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارز داشت: سرشماری مهم‌ترین فعالیت آماری است که می تواند برای برنامه‌ریزی و مدیریت شهرستان به ما کمک کند. لذا همکاری صمیمانه و صادقانه شهروندان در این طرح ملی برای پیشرفت و توسعه شهرستان بسیار موثر است. وی گفت: در سرشماری سال ٩۵، به منظور افزایش دقت و تسریع در دستیابی به اطلاعات و کاهش هزینه ها، جمع آوری اطلاعات به صورت اینترنتی هدف گذاری شده است. فرماندار مسجدسلیمان گفت: سرشماری نفوس و مسکن و لزوم درج آمار و اطلاعات دقیق و صحیح در سرشماری، اهمیت زیادی دارد و از آنجا که یکی از پارامترهای اصلی خدمات دولتی و عمومی در هر منطقه آمار جمعیتی آن است، آمار دقیق جمعیتی در برنامه ریزی های شهری و اختصاص بودجه های ملی و استانی تأثیر مستقیم خواهد داشت لذا همکاری همه جانبه مردم و ادارات و نهادها سبب می شود آمار دقیقی از جمعیت نقاط مختلف ، جمع آوری شده و برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، برنامه ریزی بهتری صورت گیرد.

وی در تشریح ویژگی های سرشماری سال ۹۵ ابراز داشت: افزایش سرعت تکمیل کاهش سوالات پرسشنامه، کاهش اقلام آماری، افزایش زمان سرشماری، استفاده از فایل پشتیبان و استفاده از داده‌های ثبتی دستگاه های اجرایی یکی از ویژگی های سرشماری و نفوس مسکن سال ۹۵ است.

درباره نویسنده

10378مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2022 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی