پایش مدیریت سبز کلیه ادارت مسجدسلیمان

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان- کلیه ادارت شهرستان مسجدسلیمان در راستای مدیریت سبز مورد بازدید و پایش قرار گرفتند. به گزارش سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان رئیس اداره حفاظت محیط زیست مسجدسلیمان گفت: هدف مدیریت سبز کاهش هزینه و آثار منفی زیست محیطی ناشی از مصرف در دستگاه های دولتی از طریق اجرای نظام مدیریت محیط زیستی، تغییر الگوی مصرف، مصرف بهینه منابع و کاهش ضایعات و در نهایت بهبود محیط زیست است.

بهروز نجاتی افزود: در راستای تشکیل کارگروه مدیریت سبز شهرستان پایش اولیه در خصوص موارد مختلفی از جمله میزان فضای سبز مصرف انرژی، تفکیک کاغذ، ممیزی انرژی و سایر موارد در بین ادارات شهرستان مسجدسلیمان انجام گرفت.

نجاتی با اشاره با این که مدیریت سبز تنها بر پایه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی نبوده، بلکه خود به جزئیات اهمیت داری نظیر مدیریت انرژی، مواد و حفظ محیط زیست طبقه بندی می‌گرددبیان نمود: طبق ماده ۱۹۰ قانون برنامه پنجم توسعه ، برای کاهش هزینه و انرژی اجرای مدیریت سبز ضرورت دارد و این مهم می طلبد تا در ادارات، ممیزی انرژی آن هم با بررسی و مطالعه صورت پذیرد و در مورد مدیریت انرژی می‌توان به استفاده منطقی از حامل‌های انرژی نظیر گاز طبیعی و برق، یا بهره‌گیری از فنون و فناوری‌های تولید پراکنده و همزمان، انرژی تجدید پذیر بخصوص انرژی خورشیدی در کاربردهای آب‌گرم و روشنایی روز اشاره کرد.

درباره نویسنده

10981مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی