انتخاب های سلیقه ای باعث کندی حرکت و پیشرفت شهرستان می‌شود/ آیا در مسجدسلیمان قحط الرجال است که علیرغم توانمندی فرزندان این شهر از مدیران غیر بومی استفاده شود

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان/ سعید مرادی: در حالی که دکتر شکرالله سلمان زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در حکمی مهدی آبدیده را به عنوان سرپرست مرکز بهداشت شهرستان مسجدسلیمان منصوب و جایگزین نایب فدایی  کرده بود. شنیده ها حاکی از آن است این انتصاب با اعتراض شدیدی در مسجدسلیمان مواجه و همین مسئله باعث لغو معارفه مهدی آبدیده گردید.

بی شک آن چه باید در انتخاب مدیران ملاک  قرار گیرد شایسته سالاری ست اما طبیعی است انتخاب افراد بومی با توجه به احساس تعلق و شناخت بیشتر از حوزه ماموریت مزایایی دارد که یکی از منافع نیروهای بومی این است به محیط کار و جو حاکم بر شهرستان آشنایی کامل دارند و از توانایی‌ ها، و نفوذ قدرت شان در جهت منافع عموم استفاده می‌کنند. البته به هیچ وجه منکر نیروهای قوی، کاربلد و خلاق غیر بومی نیستیم اما به شرطی که در میان نیروهای بومی در شهرستان فردی با مشخصات بالا وجود نداشته باشد. سوالی که برای همگان پیش می آید این است آیا در شهرستان مسجدسلیمان قحط الرجال است که آقایان از فلان شهر و یا فلان استان که هیچ شناختی هم از مردم منطقه ندارند به پست های کلیدی این شهرستان گماشته شوند؟

با نگاهی به شهرستان های اطراف مسجدسلیمان متوجه می شویم علیرغم توانایی و تحصیلات بالایی که میان فرزندان مسجدسلیمان حتی در همین شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان وجود دارد متاسفانه آقایان اهواز نشین بعضی افراد غیر بومی را به ریاست فلان مرکز منصوب کرده اند. و علیرغم شایستگی هایی که در شهرستان وجود دارد نیروی غیر بومی دیگری را قرار است در یکی دیگر از مراکز به کار بگیرند. این نادیده گرفتن توانایی و حقوق فرزندان مسجدسلیمان به مرور باعث سرخوردگی آنان خواهد شد که انتظار می رود مسئولین شهرستان از جمله نماینده محترم در مجلس شورای اسلامی به این مسئله توجه نشان دهند چرا که مدیران غیربومی آسیب‌های فرهنگی اجتماعی منطقه را نمی‌شناسند و لذا برای رفع آن ها نمی‌توانند آنچنان که باید تلاش کنند و وقتی شناخت نباشد برنامه‌ای برای پیشگیری و درمان هم وجود ندارد و در مدت زمان کوتاهی متوجه می‌شویم که آسیب‌ها به تهدید تبدیل خواهند شد.

از مسئولان انتظار داریم از انتخاب های سیاسی و سلیقه ای که باعث کندی حرکت و پیشبرد شهرستان می‌شود خودداری کرده و مدیری برای پست های مدیریتی انتخاب شود که هدفش پیشرفت و آبادانی شهر، رفع مشکلات شهری و تلاش در جهت رساندن شهرستان مسجدسلیمان به جایگاه واقعی خودش باشد.

درباره نویسنده

11251مطلب نوشته است .

۱۷ Comments on “انتخاب های سلیقه ای باعث کندی حرکت و پیشرفت شهرستان می‌شود/ آیا در مسجدسلیمان قحط الرجال است که علیرغم توانمندی فرزندان این شهر از مدیران غیر بومی استفاده شود”

 • emad wrote on ۲۴ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۶:۰۷

  با سلام من خودم از پرسنل شبکه بهداشت و درمان هستم و مطمئنم در بین پرسنل خود شبکه بیش از ده نفر را میتوانم نام ببرم که از نظر سابقه مدیریتی و تحصیلات از مدیران پیشنهادی استان بالاتر هستند فقط حمایتی از آنها نمی شود. از نماینده محترم انتظار داریم با تشکیل گروه های کارشناسی بر عزل و نصب ها نظارت داشته باشد

 • كاهكش wrote on ۲۴ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۶:۳۸

  آقای مرادی این انتظار از مسئولین خصوصا آقای ظاهری می رود جلو این حق کشی ها گرفته شود. … همانگونه که بدرستی اشاره کرده اید صدها نیرو در بهداشت و درما و دیگر ادارات وجود دارد اما متاسفانه مدیران ارشد با نگاه سیاسی به عزل و نصب ها نگاه می کنند. من از نماینده محترم خواهش می کنم حتما به این مسئله دقت کند و اجازه ندهد مثل گذشته نیروهای طرح کادی برای آموزش به مسجدسلیمان بیاید. متاسفانه نگاره مسئولین به مسجدسلیمان اینگونه است که نیروهایی را به عنوان مدیر معرفی کنند که برای اولین بار می خواهند جایی مدیریت کنند و هیچ سابقه مدیریتی نداشته اند. در شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان چندیمن کارشناس و کارشناس ارشد و جود دارد بعد می روند یک لیسانس از فلان جا معرفی کنند و می گذارند مسئول فلان شبک هباز هم خدا رو شکر که سایت شما این مسئله را مطرح کرد انشالله صدایمان را بشنوند خصوصا آقای دکتر….. که متاسفنه تا امروز نشان داد به مسجدسلیمان نگاه خوب و کاشناسی نداشت هاست…

 • بابك wrote on ۲۴ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۶:۳۹

  آیا در مسجدسلیمان قحط الرجال است که علیرغم توانمندی فرزندان این شهر از مدیران غیر بومی استفاده شود؟
  امیدوارم پاسخ این سوال را آقای ایدنی و دیگر مسئولین بدهند.

 • زروس wrote on ۲۴ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۷:۱۳

  با عرض سلام
  خواستم از آقای سلمان زاده سوال کنم آقای آبدیده کارمند بهداشت غرب اهواز چه رزومه قوی و درخشانی دارد که مسوولیت مهم سرپرستی بهداشت شهرستان مسجدسلیمان را به ایشان سپرده بودید..
  آقای دکتر ایدنی دست شما درد نکند جهت ارتقا بهداشت منطقه !!!!!!!!! ……….!!!!

 • hosain wrote on ۲۴ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۹:۰۴

  خدا و کیلی کلاه خودتون رو قاضی بزارید مگه مهندس….. و خانم دکتر …. از مدیران بومی مسجد سلیمان نبودن اتفاقات اون دوران را از یاد برده اید؟..در عوض همه دیدیم که مهندس فدایی که ظاهرا غیر بومی بود چه تحولی بزرگی در نظام سلامت شهرستان ایجاد نمود.کمی منصفانه و واقع بینانه قضاوت کنیم.

 • يوسفي wrote on ۲۴ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۹:۲۴

  با شما موافقم آقای مرادی اگه قرار است مدیر غیر بومی بیاید باید مدیرانی کار کشته و با تجربه باشند. ن هاین که یه مدیر ضعیف رو بردارند یک ضعیف تر جاش بزارن

 • hosain wrote on ۲۴ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۹:۳۴

  جناب مرادی..متاسفم همونایی که در زمان حضور خانم دکتر رنجبر و آقای فدایی هم با ایشان همراه و همگام در ارتقا سلامت شهروندان  نبودن الان هم تعصب گرایانه مدعی گزینه بومی هستد چون ظاهرا با گزبنه ای غیر از شخص خودشان راضی نیستن..از ماست که برماست.

 • شهروند مسجدسلیمان wrote on ۲۴ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۹:۴۹

  مدیران غیر بومی تعلقی به شهر ندارند این را بعضی ها نمیخواهند بفهمند.البته قبول داریم نیروهای بومی کم کار هم باید پاسخگو باشند .ولی واقعا چه ضرورتی دارد نیروی غیر بومی ناکارآمد در راس مهمترین ادارات میگذارند بعد هم هیچ تعلق خاطری ندارد واگر به او گفتند باید بروی زود از خداشه بره .این جواب یکی از آقایون بود که میگفت چرا مسولین وبچه های مسجدسلیمان تا عوض میشوند به همه جا زنگ میزنند ولی فلانی که میخواست بره هیچکسی رو واسطه نکرد وآرام اومد وآرام هم رفت .آخه عزیز من اون تعلقی نداره به این مردم سرشم درد نمیکنه که بمونه یا بره.دوای درد این منطقه به کار گیری نیروهای توانمند بومی در راس کارهای مهم وکلیدی است که متاسفانه الان هم چند نیروی بومی که داریم کارها وادارات دسته چندوم را در اختیار دارند .تشکر از آقای مرادی کاش لیستی منتشر بشه مشخص بشه با وجود نیروهای بومی چرا فلانی وفلانی را از کیلومترها آنطرف تر برای تصدی پست های مهم در این شهر فلک زده آورده اند وچجوری توی سر بچه های مسجدسلیمان میزنند ….

 • emad wrote on ۲۴ خرداد, ۱۳۹۵, ۲۱:۵۹

  اتفاقا به گواه افراد خبره در امر بهداشت بیشترین کارها توسط مدیران بی ادعای بومی انجام شده است

 • بختیاری wrote on ۲۵ خرداد, ۱۳۹۵, ۸:۵۲

  هیچکس مثل بچه های مسجدسلیمان دلسوزشهرمان نیست آقای ظاهری لطفا بومی گرایی کنید

 • sedaghat wrote on ۲۵ خرداد, ۱۳۹۵, ۲۲:۲۱

  حالا انشاا…مدیر بومی هم میزارن برا بهداشت شهرمان..اما خواهیم که خود حضرات اداره بهداشت که احتمالا کامنت گذاران همین بحث اند با او به ستیز خواهند پرداخت…و منافع شخصی رو برا جمع ترجیح خواهند داد..

 • 1 wrote on ۲۶ خرداد, ۱۳۹۵, ۰:۴۶

  بچه های مسجدسلیمان اگه دلسوز بودند که زادگاهشون رو ترک نمی کردند و سرمایه شون رو در ناکجااباد سرمایه گذاری نمی کردند.

 • زیلابی wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۵, ۱:۲۶

  جناب آقای ۱نمیدونم کی هستی بچه های مسجدسلیمان رو یه عده ذبح کردندوبعد همین تهمت شما را نثارشان کردند .شما که کامنت میذاری جرات داشته باش واسمت رو بنویس این شهر مال مسجدسلیمانی هاست چه باشند وچه نباشند

 • شهر من مسجدسلیمان wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۸:۵۴

  الحق والانصاف یکی از تحلیل های بسیار خوب توسط آقای مرادی صورت گرفت. .
  یک تحلیل کوتاه و سرانگشتی نشان می دهد که از سال های بسیار دور تا حالا پست های کلیدی به فرزندان شهر داده نمیشود ومعلوم می شود در این بین دستهایی در کار هست که اجازه نمیدهند .بعضی ها که همیشه میگند مشکلات شهر زیر سر همین مسجدسلیمانی هاست به این شهر جفا کردند چون بچه های مسجدسلیمان را مانع اهداف خودشان میبینند.براستی چرا دزفولی ها اصرار بر بومی گرایی دارند ولی این موضوع در این شهر یک معضل است.ده درصد از حمایتی که از مدیران ارشدغیر بومی شد از نیروهای بومی نشده ونخواهد شد.
  ما نیروهای بسیار کاربلد وتوانمند داریم که میدان به آنها نمیدهند چرا؟؟؟؟؟؟؟
  کسی باید به این مقاله خوب جناب مرادی پاسخ بدهد که واقعا چرا بومی ها جایی در مناصب مهم ندارند!

 • زراسوند wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۸:۵۷

  به نظرم آقای ظاهری باید محکم بایستد.
  متاسفانه برخی ها حاضرند واگر دستشان برسد اجازه نمیدهند نماینده ها هم مسجدسلیمانی باشند.میدونید چرا چون نیروهای بومی شهر از همه چیز خبر دارند 

 • مهدی مرادی لجم اورک wrote on ۳۱ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۴:۲۵

  ای کاش جوانان و مردم مسجدسلیمان مانند جناب مرادی مطالبه گر برای پیشرفت شهرشان بودن

 • کورش حافظی wrote on ۱۴ مرداد, ۱۳۹۵, ۱۶:۰۴

  سلام

  ضمن سلام و ابراز خوشحالی خودم در این صفحه زیبا که با نام زیبا و پرانرژی مسجدسلیمان زیباترگشته وهمچنین احترام به نظارات همه عزیزان عرض کنم که تا خودمان افراد شایسته داریم از استانهای دیگر چرا ؟ واقعا سوال زیبایی است ولی باید گفت که پدر من سی وچندسال در شرکت نفت بود و بازنشسته شد و چندبرادرهستیم که همه در شهرستانهای دیگر مشغول کار هستیم و یکی از برادران ما که در شرکت نفت مسجدسلیمان تشکیل پرونده داده بود و درآن زمان استخدام عملا با آقای ……………بود که متاسفانه چندین سال برادر من رو دواند ودرپایان مشغول کار نشد که چندین بار هم باایشان درگیری لفظی پیداکردیم فقط این مورد نیست بلکه خود من اداره مسجدسلیمان ثبت ونام کردم و هنوز خبری نشد در حالی که چندماه دیگر بازنشسته خوام شد و این حقایق تلخ در شهرستان مسجدسلیمان را به فرزندانم گفته ام که فریب چهره حق به جانب افراد را نخورند ما همیشه یک سوال را از خود بپرسیم که چرا شهرستان اولینها به این روز افتاد ؟ آیا مگر نماینده شهرستان ما از استان دیگر آمده بود؟ یا مگر دیگر استانها نماینده مارا انتختاب کردند ؟ شما بگویید کدام مسول مسجدسلیمانی بومی نیست حال فرض کنید یک یا دونفر آیا همه مشکلات بخصوص عقب ماندگی شهرستان ما از این دونفر است ؟ نه اینطور نیست تا زمانی که واقعیت گرا نباشیم و بر اساس واقعیت تفکر نکنیم و تصمیم بگیریم و حرف بزنیم شهرستان ما روز به روز عقب تر خواهد رفت و بقول یک شاعر بومی بوشهری نامی وش مونده جا . چرا ؟ آیا زمان انتخابات را به یاد نمی آوری؟ خرید تفکرات افراد را با ……. فقط گفتن من مسجدسلیمانی هستم صحیح نیست بلکه عملکرد افراد را باید سنجید ……..

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2023 رویش زاگرس. محفوظ است.
ویرایش شده توسط سعید مرادی